Kanada nasıl bir ülke?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu ablamız hesaplamalar yaparak açıklıyor.

Videoyu izlemeye bile gerek yok bence Türkiye'den iyi olduğu zaten kesinde yani kısaca asgari ücretle bile geçinebilirsin bence.

Kiraların pahalı olduğunu duydum bizzat orda yaşayan kuzenimden, yanlış hatırlamıyorsam. Onun dışında başka olumsuz bir şey duymadım.

Bir zahmet de duymayayım zaten.

Kiraların pahalı olduğunu duydum bizzat orda yaşayan kuzenimden, yanlış hatırlamıyorsam. Onun dışında başka olumsuz bir şey duymadım.
Onun için de düz mantıkla büyük şehir yerine küçük diğer şehirlere bakmak gerekiyor. Ben de İrlanda'ya bakınıyordum, insanın ilk aklına gelen en büyük şehri veya başkenti oluyor ama bunu yapmamak gerek. Dublin'de de kiralar yüksek. Asgari ücretle yaşanabilir bir ev kiralayıp yaşamak pek mümkün değil, küçücük kötü bir şey almak gerek anca.

Ekleme: Türkiye dışında hiçbir yer pek de kötü olmayabilir, çok da seçici olmamak lazım. 🙃

Aşırı soğuktan dış cephe işlerini yapacak olan Usta yok her yıl göçmen alıyor. Kanada'da Kanadalı'dan fazla farklı milletten insan var en çok işçi alan ülkelerden. Bu arada Kuzey taraflarından bahsediyorum fena soğuk ama ne çay içilir orda ha 😀

En sevdiğim kısmı da sessiz sakin bir yer olması. Oturacaksın evinde camdan dışarı o sessizliğe bakıp kahve çay içeceksin...

Türkiye'den iyi diyenlere ve ülkeden gitmek isteyenlere (şu an olan duruma göre), bana kızacak kişiler olacak fakat ülke berbat durumda herkes gitmek istiyor bende istiyorum, ama arkadaşlar biz ülkemizi bırakıp gidersek ne olur? Ülke elden gider bence herkes ülkeden gitmek yerine ülkeyi kurtarmaya geri almaya çalışmalıyız belki o zaman ülkemiz harika bir her olur. :)

Sorunun cevabı Kanada güzel bir yer alım gücü olsun güzel bir ülke insanlar birbirine saygılı, sessiz bir yer :)

Geri
Yukarı