Almanya nasıl bir ülke?

İstediği kadar refahı olsun fakat Almanca'dan nefret ediyorum.

iğç ağhb hağğhA trağyğn
Hocam haklısınız fakat yapacak bir şey yok. Umut, fakirin ekmeğidir; Kaliteli yaşam, Almanyaya gitmektir. :D

Hocam bu seri için teşekkürler. İngilizce ile Almanca karışır korkusu var yakın diller çünkü. Bir şey soracağım biliyorsunuzdur belki. Almanyaya vasıfsız olarak gidilir mi? Yani şöyle diyim daha doğru. Ben Türkiyede 2 veya 4 yıllık bir bölüm kazandım ve bitirdim bu işi Almanyada yapabiliyor muyum yoksa orada tekrar okumam bitirmem mi lazım?
Hocam emin olun.
İtalyanca, İspanyolca, Portekizce gibi bir biri ile sıkı fıkı olan Latin dillerini bile ayırt ede biliyor insanlar, Bu saydığım dillerin konuşması bile aynıdır neredeyse

Almanca ve İngilizcesi asla karıştırmazsınız.

2 ve 4 yıllık olarak ise gide bilirsiniz fakat bir kaç yıllık tecrübe isterler kesinlikle, 2 yıllık daha mantıklı geliyor ama 2 yıl okumaktansa 2 yıl tecrübe kazanırsınız, Tabi burada aranan bir meslek olmalı örnek : aşçılık

Hocam emin olun.
İtalyanca, İspanyolca, Portekizce gibi bir biri ile sıkı fıkı olan Latin dillerini bile ayırt ede biliyor insanlar, Bu saydığım dillerin konuşması bile aynıdır neredeyse

Almanca ve İngilizcesi asla karıştırmazsınız.

2 ve 4 yıllık olarak ise gide bilirsiniz fakat bir kaç yıllık tecrübe isterler kesinlikle, 2 yıllık daha mantıklı geliyor ama 2 yıl okumaktansa 2 yıl tecrübe kazanırsınız, Tabi burada aranan bir meslek olmalı örnek : aşçılık
Anladım hocam. Hocam ben Anadolu lisesindeyim, seneye eşit ağırlık okuyacağım. Aşçılık isterdim fakat o lisede kontenjan doluydu. Mimar yada psikoloji ile ilgili bölümleri okuma planım var. Gerçi Almanyada bir cafede garson olursam bile geçinirim düşük derece bile olsa, en azından haftada bir kendimi ödüllendiririm film dışarıdan yemek ile.

Anladım hocam. Hocam ben Anadolu lisesindeyim, seneye eşit ağırlık okuyacağım. Aşçılık isterdim fakat o lisede kontenjan doluydu. Mimar ya da psikoloji ile ilgili bölümleri okuma planım var. Gerçi Almanya'da bir Cafe'de garson olursam bile geçinirim düşük derece bile olsa, en azından haftada bir kendimi ödüllendiririm film dışarıdan yemek ile.

Hocam 2 yıllık bir bölüme gidebilirsiniz, İlla lisesine gitmenize gerek yok.

İnsanların birçoğu robot gibi. Bir de A1 Almanca ile de ne İsviçre'de yaşanılır ne de Almanya'da.

Hocam Türkiyedekiler de beyinsiz gibi. İsviçre'de yaşıyormuşsunuz. Oranın ekonomisi nasıl? Eğitim şartları falan, kıyafet, gezme ücretleri nasıl? İsviçre'de bayağı dil var ve Almanca da var. Hangi seviyeyi bilmek lazım? A2 kafi olsunda :D

İnsanların bir çoğu robot gibi. Birde A1 Almanca ile de ne İsviçre'de yaşanılır ne de Almanya'da.

Hocam Türkiyedekiler de beyinsiz gibi. İsviçre'de yaşıyormuşsunuz. Oranın ekonomisi nasıl? Eğitim şartları falan, kıyafet, gezme ücretleri nasıl? İsviçre'de bayağı dil var ve Almanca da var. Hangi seviyeyi bilmek lazım? A2 kafi olsunda :D
O konuda kısmen haklı olabilirsiniz 😀. Sırası ile, ekonomi ve yaşam standartları iyi ama diğer Avrupa ülkelerine göre pahalı bir ülke. Maaşlarda diğer Avrupa ülkelerine göre yüksek diyenler gelir şimdi 😀, maaşlar çoğu bölgede farklı ve asgari ücret alan geçinmesi için kısması gerekiyor bir çok şeyden. Eğitim şartları ve standartları yüksek ama ücretli okullarda belli ediyor kendini pahalılığı ile. Giyim fiyatları ideal. Dil olarak resmi dil Almanca ama Italyanca ve Fransızca konuşan çok. B1 ve üzeri Almanca ile rahat edilir.

Son düzenleme:
İnsanların bir çoğu robot gibi. Birde A1 Almanca ile de ne İsviçre'de yaşanılır ne de Almanya'da.

O konuda kısmen haklı olabilirsiniz 😀. Sırası ile, ekonomi ve yaşam standartları iyi ama diğer Avrupa ülkelerine göre pahalı bir ülke. Maaşlarda diğer Avrupa ülkelerine göre yüksek diyenler gelir şimdi 😀, maaşlar çoğu bölgede farklı ve asgari ücret alan geçinmesi için kısması gerekiyor bir çok şeyden. Eğitim şartları ve standartları yüksek ama ücretli okullarda belli ediyor kendini pahalılığı ile. Giyim fiyatları ideal. Dil olarak resmi dil Almanca ama Italyanca ve Fransızca konuşan çok. B1 ve üzeri Almanca ile rahat edilir.
Anladım. Ekonomi durumunu normalde kafama takarım ama nedense çok güzel geldi. Türkiyeden oraya gidince zaten ekonomi çok iyi geleceği için sorun olmaz, sonrada Almanyaya geçince Türkiyenin gerçek yüzünü görürüz :D B1 hmm, zor fakat üniversite dahil en az 4 yıl var. Bir yaz kursuna halledilir diye düşünüyorum. Sağolun.

İsviçre önceden burada yaşamak istiyordum, Eğer Avrupa'da en çok yaşamak istediğim yer 1. İsviçre 2. Almanya

3 Ana dili var sırası ile Almanca, Fransızca, İtalyanca fakat en çok Almanca konuşulur

Hocam siz eğitim yoluyla mı gitmeyi planlıyorsunuz ?

İsviçre önceden burada yaşamak istiyordum, Eğer Avrupa'da en çok yaşamak istediğim yer 1. İsviçre 2. Almanya

3 Ana dili var sırası ile Almanca, Fransızca, İtalyanca fakat en çok Almanca konuşulur

Hocam siz eğitim yoluyla mı gitmeyi planlıyorsunuz ?
Hocam eğitim yoluyla gitmek isterim tabiki. Work And Travel yapmak isterim fakat beni alırlar mı bilmiyorum, yani detaylarını bilmiyorum diyeyim. Ama ben yurt dışınca çalışmak ve yaşamak istediğim için WAT sanırım kültür tanıma ve dili geliştirme.

A1 ile Almanya'ya almazlar sizi, fakat paranız var ise ya da Avrupa Birliği vatandaşı iseniz alırlar. Türk yoğunluğu çok fazla olan bölgeler var. Mesela Berlin'in bir ilçesinde orayı ele geçirmiş, tüm dükkanların Türk olduğu yerler görebilirsiniz. Kıyafetler ise aşırı ucuz, bunun için zara.de bershka.de gibi sitelere bakabilirsin. Kahvaltı olarak istediğin şeyi bulabilirsin, yemek olarak helal olmasına dikkat et. Ayrıca gezmek veya alışveriş yapmak için her şehirde Zentrumlar vardır. Oraları gezebilirsiniz. Tarihi anıtı ise çoktur Almanlar'ın.

Yeni konular

Geri
Yukarı