Almanya'da öğretmen ırkçılık yapıyor

taranlse

Femtopat
Daha fazla  
Almanya'da yaşıyorum ve yeni taşındığım için Almanca dersi alıyorum. Bugün okulda Almanca kitabımı yaparken bir öğretmen geldi, öyle duruyorsun, yap şunu dedi. Ben de yapıyorum zaten dedim. Yapmıyorsun, Almanya size kitap için para veriyor boş yere ama sen bir şey öğrenmiyrosun dedi. Cevap vermedim, 3 dakika sonra aynı şeyleri dedi, cevap vermedim. 3.'de artık delirdim ve hocaya yandakiler telefonla oynuyor, neden bana geliyorsun dedim. Telefonla oynayan kız hemen ceviriye girdi ve ben ceviri yapıyorum dedi. Öğretmen de evet o ceviri yapıyor dedi. Öyle bir delirdimki gittim hocaya yapmıyorum al dedim. Zaten hoca bir şey yaptırmıyordu. Bize kitap vermiş, onu yapmamızı istiyordu sadece. Hoca beni kolumdan tuttu, üstteki boş sınıfa kadar götürdü ve oraya otturtu. Dedi nerelisin, türkiyeliyim dedim. Eğer bir daha böyle yaparsan seni Almanya'dan attırırım dedi. Ben kahkaha attım resmen. Tabii hoca bunu duydu, direk çıktı, kilitledi beni odaya. Ben camı açtım, öyle durdum. Sonra hoca teneffüste geldi, çık dedi. Bir daha yaparsan seni okuldan attırırım dedi ben hiçbir şey demeden çıktım. Aileme söylemeli miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ailene söyle konuyu anlat kimse seni ezemez çocuklara ırkçılık yapılmaması lazım. Birisini rahatsız ettiğinden böyle tepki verdiler diyelim o durumda bile doğru tavır disipline sevk etmek olur. Yabancılardan rahatsızlarsa aileni en başta almasalarmış sen çocuksun tepkiyi sana vermemesi lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı