Alt Komşu En Ufak Sesten Rahatsız Oluyor

Bildiğim kadarıyla ses yapmama kuralı 23:00 saatinde başlıyor. Yani eğer o saatten önce olan olaylarda onu şikayet edebilirsiniz.
yaz tatili olduğu için 11 den 5 e kadar pc deyim akşam 8 dede full aspor izleyip yatıyoruz 11le alakamız yok,
Eğer küfür ve hakaret edecek kıvama geldiyse gerçekten rahatsız oluyor olabilir. Yok şu saatte açarsan bir şey olmazı falan bırakın, ders çalışırken veya kitap okurken biri 2+1 sistem ile yüksek seste bir şeyler izlese ve ses direkt sizin evinizde olsa rahatsız olmaz mısınız? Buna ben de söverim mesela, sen de söversin.

Apartman kültürü nedir bilmek gerekiyor. Ve en önemlisi de, kendine yapılmasını istemediğin bir şeyi başkasına yapma. Kulağına da zarar verme, sesi kıs.
bu yaz sıcağında logitechg633 le bir şey dinlemek kulak sağlığı ve ter açısından beni tatmin etmiyor hem odamda akustik ses engelleyici var duymaları imkansız kadın apartmanı dinliyor yan komşunun bebekleri alt katın lafı ortada kaldım. Bu arada hz yasuoyu hep izlemem insanlar bir kere katlansın bir zahmet

Gürültü yapıyorsanız siz haksızsınız, malum apartmanlarda ses kolaylıkla diğer daireye geçebiliyor, muhtemelen komşunuz sese hassas birisi belki psikolojik rahatsızlığı vardır. Komşunuzla muhatap olmayın bence şikayeti varsa gitsin polise, size hakaret filan ederse kayıt altına alın daha sonra kanıtlamak için. Çözüm odaklı bakarsak komşunuz en ufak sesten rahatsız oluyorsa evine yalıtım yaptırsın eğer yanaşmazsa ne hali varsa görsün madem rahatsız oluyorsun günümüzde buna çözüm vardır muhtemelen. Onun dışında size tavsiyem kanunları, kuralları vs. iyice araştırın ona göre davranın.
Komşumuz tek bize sataşmıyor zaten odamda abim gitar felan çaldığı için 1500 tl lik yalıtım var. Dediğim gibi sabah alarmımıza bile karışıyor. Bütün gün onun komşularla sohbet sesini duyabiliyoruz. Bu kadın yanımızdaki bebeklere dahi karışıyor ben akşamları uyuyamasamda bir şey demiyorum çünkü empati yapıyorum. Bu arada kadın evde yalnız yaşıyor kıyafet dikme fobisi bile yok sigara + apartman dinleme. Ailemle kaç kez odamı değiştirdik ama gene yaranılmıyor. Her sabah bana kin gözle bakıyor bende ona kinle bakınca uyuz oluyor. Büyük ihtimal savcılığa gideceğiz...
Logitech Z533 höpörler'de ses düzeyinin %78 olması ses yapar. Özellikle o çirkef Yasuo'nun anlık yükselişleri kesinlikle rahatsız edici şekilde duyuluyodur.
hayır windowsta ses %78 z533 ün ayarında bizim duyacağımız kadardı

Bana en ufak ses olayı mantıklı gelmedi. Ses düzeyi az değil. İzlediğiniz kişinin sesi de fazla çıkıyor zaten. Yalıtımlı evde oturmak zorunda değil herkesin bir bütçesi var. Sizin özgürlüğünüz başkasının başladığı yerde biter. Konu yeni sandım eskiymiş başka komşu konusundan geldim.

Anlayışlı olmak gerekiyor. Çünkü yeni binaların hepsi ses geçiriyor. Ses yapmasan işini yapsan, bulaşık dizsen, ev silsen ses gidiyor. Ve bundan rahatsız olup eline sopa alan ve karşı tarafı çıldırtan insanın bence psikolojisi bozuk. Çünkü o kisinin sesi de alt kata gidiyor. Yani insanlar iş yapmasın, konuşmasın, gülmesin, misafiri gelmesin, çocuğu oynamasın robot gibi otursun istiyor bu insanlar. Rahatsız olan yalıtım yaptırmalı yok yaptirmiyorsa apartmanlar ses geçiriyor bunu kabul edin ve ses bekçiliği yapıp insanlara hayatı zehir etmeyin. Artık sokakta yürüyen konuşana bile tahammülü yok insanların. Lütfen çocuklarınızın geleceği için anlayışlı olun ve insanları susturarak hayatı hem kendinize hem karşı tarafa zehir etmeyin.

Kardesim, kucuk cocugu olanlar giris/zemin katta oturmali. Birilerinin ustunde oturursaniz haliyle alt kattaki rahatsiz olur, tepki verince siz de rahatsiz olursunuz. Ust kattan alt kata gelen her turlu ses, alt kattan gelen seslerden daha rahatsiz edici daha sinir bozucu. Ilk once bunu anlamak lazim. Kucuk cocugu olanlar lutfen giris/zemin katta oturun. Hele bir de kimseden ses gelmesin diye kucuk çocuk cocugu oldugu halde en ustten ev alip cocugun gurultusune alt komsusunu maruz birakanlara rabbim iki dunyada da misliyle cektirsin.

Sizi bu konuda çok dolu gördüm :) aynısını bende yaşıyorum. İlk başlarda çıkıp nazikçe uyardım. Baktım ki nazikçe uyarılınca anlamıyorlar üçüncüye polisi arayıp şikayet ettim. Bir daha sesleri çıkmadı. Tavsiye ederim. @bilgece

Geri
Yukarı