Altılı masa eğitim politikaları yayınlandı

Bayağı açık aslında getirecekleri sistem.

Japonlarda bile 3 sene lise. Konuları da bizden 80 kat ağır. Boş şeyleri çıkarsınlar ders saatini bile azaltabilirler.
Ağır olması çok iyi. Burda mesela Fonksiyonları 1,5-2 hafta anlatıp geçiyorlar. Konuyu kavrayamadıysan g.o.yada edebiyatta mesela roman konusunu pek anlatmadan geçiyorlar.

Boş şeyleri çıkartsalar birde önemli konuları falan iyi dengelerlerse 1 ders 30-35 dakika olur tertemiz.

65 yaşına giren Öğretmenler zorunlu Emekli edilmeli.
Yeni öğretmenlerin önü açılmalı. Öğretmenler için sınavlar zorlaştırılmalı.
Din dersi Lise 2 için zorunlu olabilir. Lise 3 için çocuğun mensup olduğu Dine göre ayrı kurs verilir. İlk ve Ortaokul için ise tamamen Ahlak dersi verilir.
Onun dışında her doğan çocuğa Müslüman damgası yapıştırılmamalı. 16 yaşına giren bir çocuk kimlik yeniletmeye gittiğinde Dinini söylemeli. Türkiye şu anda 99,8 Müslüman gözüküyor. En fazla %70 Müslüman vardır ülkede. Çoğu kişi Kimliğini değiştirmeye üşeniyor. Diyanet sağ olsun sayıyı fazla gösterecek ya, internetten gelen Din değiştirme taleplerinin yarısından fazlasını reddediyor. Ya senin Dini reddedip geri çevirmen ne haddine? Sinirlerim bozuldu. Diyanet kapatılsın.

65 yaşına giren Öğretmenler zorunlu Emekli edilmeli.
Yeni öğretmenlerin önü açılmalı. Öğretmenler için sınavlar zorlaştırılmalı.
Din dersi Lise 2 için zorunlu olabilir. Lise 3 için çocuğun mensup olduğu Dine göre ayrı kurs verilir. İlk ve Ortaokul için ise tamamen Ahlak dersi verilir.
Onun dışında her doğan çocuğa Müslüman damgası yapıştırılmamalı. 16 yaşına giren bir çocuk kimlik yeniletmeye gittiğinde Dinini söylemeli. Türkiye şu anda 99,8 Müslüman gözüküyor. En fazla %70 Müslüman vardır ülkede. Çoğu kişi Kimliğini değiştirmeye üşeniyor. Diyanet sağ olsun sayıyı fazla gösterecek ya, internetten gelen Din değiştirme taleplerinin yarısından fazlasını reddediyor. Ya senin Dini reddedip geri çevirmen ne haddine? Sinirlerim bozuldu. Diyanet kapatılsın.
65 yaş olayına katılıyorum. Okulumuzda 64 yaşında kimya hocası var ve kadın. Hocayı dinlemediğimiz de trip atıyor ders anlatmıyor, zaten anlatamıyor.

Din dersi yerine evrim, kuantum teorisi, big bang teorisi, darwinizm, kozmoloji gibi konular bilim dersi adı altında işlenilebilir.
Felsefe dersi ağırlıklı olarak verilebilir ve doğru şekilde anlatılabilir.
Din dersinde tek bir din değil, dünya genelindeki dinler de anlatılmalıdır.

Benim anlamadığım şey şuan 10. sınıfım 11. sınıf son senem mi olacak?
Hayır.

Din dersi yerine evrim, kuantum teorisi, big bang teorisi, darwinizm, kozmoloji gibi konular bilim dersi adı altında işlenilebilir.
Felsefe dersi ağırlıklı olarak verilebilir ve doğru şekilde anlatılabilir.
Din dersinde tek bir din değil, dünya genelindeki dinler de anlatılmalıdır.
Din kültüründe her ders var ama islama ağırlık veriyorlar.

Elbette. Vergilerin yerine ulaşmadığı bir ülkede çocuklara yemek verilmesi doğrudur ancak düzgün işleyen bir sistemde o yemeğin parası yine vatandaştan alınıyor. Çocuğu olmayan insanlara ödetmiş oluyorsunuz ek olarak.
O zaman vergilerle köprü,yol da yapmayalım. Parayı geçmeyecek olan vatandaşlardan da alıyoruz.

Geri
Yukarı