Altılı masa toplantı sızıntıları

Mansur Yavaş kaç kez seçim kaybetti? Hem de kendi kalesinde...
Sayan var mı?
Hem de kime karşı?
Fışkiye'ye...
Yenilmiş de yenilmiş ama son ittifak + sol + HDP oylarıyla kazanmış.

Demek ki neymiş?
Aslolan popülizm değil, ittifak gücüymüş.

Bu seçimi bir çırpıda yıkıp geçebilecek olan İmamoğlu'nun yaşamış olduğu yargı darbesinden, Yavaş'ın ise neredeyse aşırı sağcı olan risk faktöründen kaynaklı olarak 6 Mart 2023 tarihinde bariz bir şekilde nötr seçenek olan Kılıçdaroğlu aday olarak açıklanacak.

Aslında bu kadar kritik olan bir seçimde muhalif kesim üzerinde adaylık konusunun bu kadar fazla abartılmış olmasına bazen şaşırıyorum çünkü her şey bu ülkede şu anda olan bu kötü gidişatın değişmesini isteyip istemiyor olmaya bakıyor.
Mansur Yavaş hizmet adamı belediyedeki makam araçlarını lüks diye sattığını okuyabilirsiniz. Adam 300 liralık ayakkabı giyiyordu en son. Şahsen İmamoğlu seçimi kazanırsa eteri gitti beteri geldi olur diye düşünüyorum.
Mansur Yavaş:”Seçim kazandığımız zaman zafer kazanmış olmayacağız demiştik. Çünkü karşımızda düşman yok. Dolayısıyla siyasete girmeden tüm Ankara'yı kucaklayarak adil bir şekilde hizmet yapmaya çalışıyoruz. Onun dışında çok televizyona çıkmayı da gerekli görmüyoruz. Pandemi de bunda son derece etkili oldu. Tarzımız öyle, bunu planlı bir şekilde yapmıyoruz. Ankara bizi neden seçti, hizmet edelim diye seçti. Biz de aynen devam ediyoruz.”

Daha aralarında anlaşamıyorlar, ülke nasıl yönetecek bunlar?
Bence derslerine odaklan besleme...
Böyle her konuda söyletme bize.

Daha dün yazdım bu muhalefetten bir cacık olmaz diye...
Muhalefet yine muhalafet olarak kalmaya çalışıyor bunları derdi iktidar olmak değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bence derslerine odaklan besleme...
Böyle her konuda söyletme bize.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Doğru söyleyeni 9 köyden kovarlarmış. Seçimden sonra hatırlat.

Geri
Yukarı