Altılı masa eğitim politikaları yayınlandı

Çok şey değişmiş, aman aman bu kadar değişime nasıl ayak uyduracağız? 🙄
12 sene yerine 13 sene zorunlu eğitim gelmiş. Öğrenciler değil de kırtasiyeler, bölgenin esnafı, fotokopicisi kazanacak en fazla desenize şuna.

Ortaokul sonrası 6 ay zorunlu dil ve meslek eğitimi de olmalı bence artık.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
4+4+4 yerine 1+5+4+3 getireceklermiş ama zerrece farkı yok. Yükseköğretim kurumları ve ÖSYM kaldırılacakmış ama ÖSYM hakkında tartışılıyormuş kesin değilmiş. LGS aşamalı olarak komple kalkacakmış. YÖK ve ÖSYM kalkınca sistem biraz düzelir ama yapılması gereken daha çok şey var bunlar yetmez. Bence her üniversite bölümü için ayrı sınav olmalı. Mesela ilahiyat için bir üniversite kendi din dersi Arapça vesaire sınav düzenleyip ona göre alım yapmalı. Programcılık için Python vesaire ve temel seviye matematik sormalı. Yazılım mühendisliği için ise C# C++ Java vs sorabilirler mesela. Her üniversite kendi sınav müfredatını yayınlar ona göre alım yapılır. DGS yerine de aynı sistem gelebilir her üniversite kendi dikey geçiş sistemini kurabilir. Sınav tarihlerini de üniversiteler kendi belirler. Böylece herkes doğrudan hedefi için çalışır. Yığılma meselesinin de direkt önüne geçilir. Sınavların devlet elinden yapılması cidden saçma geliyor bana.

1+5+4+3 sistem ve ücretsiz yemek olayı güzel olmuş.

Başa kim gelirse gelsin eğitime el atmak zorunda. İstedikleri kadar sistem değiştirebilirler şu an dipteyiz zaten daha kötüsü olamaz.

12 sene yerine 13 sene zorunlu eğitim gelmiş. Öğrenciler değil de kırtasiyeler, bölgenin esnafı, fotokopicisi kazanacak en fazla desenize şuna.

Ortaokul sonrası 6 ay zorunlu dil ve meslek eğitimi de olmalı bence artık.
Hala 12 sene değil mi? Bir sene okul öncesi anasınıfı oluyor diye biliyorum.

Bu nasıl bir iş aşkıdır hayret.
Herkes bebeklikten olume kadar bir iste calissa issizlik cozulur. :d

Cok yasli ogretmenler var, degistirilmeleri lazim.
"Devlet okullarında ücretsiz öğle yemeği verilecek" pek gerçekçi gelmedi.
Tasarruf politikasi ile yapilabilecek bir şey. Sarayin saglik harcamasina sadece 113 milyon TL harcaniyor, sen dusun.

Yeni konular

Geri
Yukarı