Altılı masa toplantı sızıntıları

Zorla aday dayatan yok. Masada 6 lider de anlaşmış. Sadece akşener kendi partisiyle sorun yaşıyor. Demek ki iyi Parti'de bazı kişiler kendi liderine güven sorunu yaşıyor.

Yaş konusunda haklısın. Dedem emekli oluyor işte. Partiyi gençlere bırakıyor. Siyasette gençliğin önü açılıyor.

Bay Kemal gelmeden önce CHP bitmişti. Birkaç sol hareketle beraber CHP'den umudunu kesen sosyal demokratlar yeni parti kurma çalişmalarına başlamıştı. Ben de İzmir'de ve Ankara'da bulunduğum zamanlarda o toplantılara katıldım.

Birden Baykal'ı alaşağı eden olay servis edildi ve yeni partinin CHP'nin yerine geçmesi için artık önünde hiçbir engel kalmadığını düşünürken bay Kemal aşırı itici ve sığ bir şovla genel başkan seçildi. Ama ne hikmetse yeni partiye akın akın gelen gruplar anında CHP'ye çarkettiler yine.

Gerçekten de başlarda çok acemi ve bayağı bir popülist siyaset yapan bay Kemal zamanla ustalaştı. Buraya kadar iyi dayandı. Benim ilgim daha sol hareketlerde ve CHP'yle bir işim yok. Ama adamı takdir etmek lazım.

Ta fetö medyasından beri servis edilen yıpratma amaçlı lakırdılar hâlâ devam ediyor olsa da adam halka umut vadeden birçok aşamayı başardı. Engellenmek istenen iyi Parti'ye geçici olarak milletvekili gönderip Meclis'te grup kurdurtarak seçime girmesini sağladı. Ondan sonra halkın değişmez kara talih olarak gördüğü AKP'yi yenmek için millet ittifakı'nı kurdu.
Bu ittifak İstanbul, Ankara basta olmak üzere büyüksehirlerin çoğunu AKP'nin elinden söke söke aldı.

Bugün halkın çoğunluğunun millet ittifakı'nın seçimi kazanacağını düşünüyor olması ve seçime umutla gidebilmesi az şey değil.

Hocam sen cidden Kemal Kılıçdaroğlu'nun kazanabileceğini düşünüyor musun? Birkaç gündür bu konuda yazıp yazıp siliyorum belki yanlış anlaşılırım diye ama sırf adamın mezhebinden ötürü oy vermeyecek milyonlarca muhafazakar seçmen var. Adamın ağzından çıkan sözlerin yarısı ofsayt. Tam "çok güzel konuştu artık eskisi gibi değil" diyorum hemen ardından saçma sapan bir şey söylüyor her şey alt üst oluyor. Bu adam kararsızlardan asla oy toplayamaz. Kılıçdaroğluna oy vereceğime gider AKP'ye basarım diyen tonla insan var. Bunları görmezden gelip hala daha aday olacaksa ne diyeyim ben inşallah seçim ikinci tura kalırsa kılıçdaroğlu değil de muharrem ince kalır adaylık durumunda. Hiç değilse ülkenin bir şansı olmuş olur. Ayrıca 6 partininde Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığı konusunda hemfikir demişsin. Ümit dikbayır millet 5'ten büyüktür diye açıklama yapmış. Bu durumda ben iyi partinin kesinlikle kk ye karşı olduğunu görüyorum.

Hocam sen cidden Kemal Kılıçdaroğlu'nun kazanabileceğini düşünüyor musun? Birkaç gündür bu konuda yazıp yazıp siliyorum belki yanlış anlaşılırım diye ama sırf adamın mezhebinden ötürü oy vermeyecek milyonlarca muhafazakar seçmen var. Adamın ağzından çıkan sözlerin yarısı ofsayt. Tam "çok güzel konuştu artık eskisi gibi değil" diyorum hemen ardından saçma sapan bir şey söylüyor her şey alt üst oluyor. Bu adam kararsızlardan asla oy toplayamaz. Kılıçdaroğluna oy vereceğime gider AKP'ye basarım diyen tonla insan var. Bunları görmezden gelip hala daha aday olacaksa ne diyeyim ben inşallah seçim ikinci tura kalırsa kılıçdaroğlu değil de muharrem ince kalır adaylık durumunda. Hiç değilse ülkenin bir şansı olmuş olur. Ayrıca 6 partininde Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığı konusunda hemfikir demişsin. Ümit dikbayır millet 5'ten büyüktür diye açıklama yapmış. Bu durumda ben iyi partinin kesinlikle kk ye karşı olduğunu görüyorum.
İtiraz edenler nedense hep kendisinin oy tercihinden değil de başkalarının oyundan şüphe ediyor. Bu kadar şüphe eden kişi kendi tercihinden şüpheli değilse sorun yok.
Mezhep, köken falan ayıp oluyor ve bu nedenle oy vermeyecek kişilerin oyunun AKP'ye veya MHP'ye sabit olduğunu görebilmek lazım. Onların önüne İhsan Eliaçık gibi ilahiyatçıyı getirsen yine oy vermeyecek.
Seçim bir süreçtir ve o süreci iyi yöneten kazanır. Popülist kişilerin ulusal çapta liderlik vasıflarının test edilmediği ve zaten o makamlara layık özelliklerinin olmadığını da varsayarsak popülizm/liyakat dengesini sağlayabilecek ender insandan biriydi Bay Kemal.

Sonuca gelince; yeter ki Masa dağılmasın, Bay Kemal ilk turda rahat kazanacak.

Sırf bu şekilde yanlış anlaşılmamak için daha önce yazmamıştım. Burada lafı söylediğim muhafazakar seçmen AKP ve MHP'den ayrılan kitle. Kknin adaylığı durumunda özellike AKP'den ayrılan seçmenin tekrar AKP'ye döneceğini düşünüyorum.
Siz kendinizden şüphe etmiyorsanız sorun yok diyorum yine.
AKP'den MHP'den kopanlar umut olarak Millet İttifakı'na sığındı işte. DEVA, Gelecek nereden koptu?
İyi Parti'nin, SP'nin, DP'nin tabanı nedir?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sırf bu şekilde yanlış anlaşılmamak için daha önce yazmamıştım. Burada lafı söylediğim muhafazakar seçmen AKP ve MHP'den ayrılan kitle. Kknin adaylığı durumunda özellike AKP'den ayrılan seçmenin tekrar AKP'ye döneceğini düşünüyorum.
Anlamıyor ki herkesi AK Troll sanıyorlar doğrusunu söyleyince. İzmirli zaten ha Konyalı fark etmez. A haberden farkı yoksa ne anladık bu işten! Bunların ikisini göndermek istiyorduk biz kurtulalım her ikisinden bari başka isimle çıksın dedik yine yok kurtulamıyoruz. Bass inadına RTE'e bunlar inatsa sonra ikisini emekle et 5 yıl sonra bunlar bu dilden anlar.

Anlamıyor ki herkesi AK Troll sanıyorlar doğrusunu söyleyince. İzmirli zaten ha Konyalı fark etmez. A haberden farkı yoksa ne anladık bu işten! Bunların ikisini göndermek istiyorduk biz kurtulalım her ikisinden bari başka isimle çıksın dedik yine yok kurtulamıyoruz. Bass inadına RTE'e bunlar inatsa sonra ikisini emekle et 5 yıl sonra bunlar bu dilden anlar.
Zannettiğin kadar zekice değil...
Mertçe Erdoğan'cı olduğunu söyle ki takdir edelim.

Mertçe Erdoğan'cı olduğunu söyle ki takdir edelim.
Başladı yine bak. Sen de KK olduğunu ülkeyi önemsemediğini söyle de bilelim. Adam kendini düşünüyor ne ülkesi yav bu kadar AK Troller gibi CHP KK Troller olmayın. Bu forumda benim geçmişime bak hele hiç o dediğin kişiler gibi savunanmıyım ben tarafsızım.

Ben bu adamın karşısında  masa aday olarak çıksa bile oyun masaya gideceksin Erdoğan!

Başladı yine bak. Sen de KK olduğunu ülkeyi önemsemediğini söyle de bilelim. Adam kendini düşünüyor ne ülkesi yav bu kadar AK Troller gibi CHP KK Troller olmayın. Bu forumda benim geçmişime bak hele hiç o dediğin kişiler gibi savunanmıyım ben tarafsızım.
Ben de anarşik biriyim işte. Seçim zamanları siyasi propaganda yapanlara "tatava yapmayın, basarım geçerim" diyordum.
Hayat işte, gelip gençlerle siyaset tartışmak da varmış. Yine de Meclis seçiminde CHP benim oyumu alamaz ama CB seçiminde Bay Kemal oyumu alacak.

Geri
Yukarı