Altılı masa eğitim politikaları yayınlandı

İlkokulun zorunlu olmasının yeterli olduğunu düşünüyorum. Bunu düşünmemin sebebi insanlar okumasın kızlar okumasın gibi saçma düşünceler değil.
Hâlâ eğitim görmeyen kızları evlendiren cahiller var, en kötü 20-30 sene dâhâ eğitim liseye kadar zorunlu olmalı.

Dersi sabote edene de iyi para vezası verip okuldan atacaksın, bizim millet öyle disiplin falanmış anlamaz.

Adına ÖSYM YÖK denilen faydasız kurumlar sonunda kapatılıyor güzel haber ÖSYM deyince aklıma rahmetli levent kırca abimizin skeçi geldi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Adına ÖSYM YÖK denilen faydasız kurumlar sonunda kapatılıyor güzel haber ÖSYM deyince aklıma rahmetli levent kırca abimizin skeçi geldi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
ÖSYM milletin geleceğini keyfine göre yönetiyor resmen. Bir sene kolay bir sene zor bir türlü ortayı tutturamadılar. Tamamıyla vasat ve çöp bir kurum. İnşallah kapatırlar da üniversite sınavlarını üniversiteler kendi hazırlar ya da MEB hazırlar.

Empati, beslenme ihtiyacı ve veli memnuniyeti gruptan ayrıldı.

Henüz çocuk yaşta olduğundan muhtemelen hayatında vergi ödememişsin ancak ben anlayabileceğin şekilde izah etmeye çalışayım.

Türkiye genç nüfusun yoğun olduğu bir ülke. 20 milyon öğrenci var ülkede. Bu öğrencilerin tamamına ücretsiz yemek sağlayacağın zaman devlet bu hizmeti cebinden ödemiyor. Çalışan vatandaşın kazancından vergi olarak tahsil ediyor.

Şimdi bir düşün ülke nüfusunun çeyreği öğrenciyken bu öğrencilerin yemek masrafını kim karşılayacak? Vergi veren vatandaş karşılayacak.

Vergi veren vatandaş burada halihazırda senin annen ve baban oluyor. Sen bu değişikliği vergilerle yönetilen bir ülkede yaptığında çocuğu olmayan vatandaşları bu masrafa ortak ediyorsun sadece.

Bunun yerine gerekli anlaşmaları yapıp okullarda uygun fiyata yemek verilmesi benim gözümde daha mantıklı.

Şu diyaneti de kapatırlarsa on numara olur. Oranın gelirini de MEB için harcasınlar.
Diyaneti kapatırlarsa infilak etmiş bombaya dönerler ikinci seçimde de tekrar dini kullanan hiç bir işe yaramayan siyasetçiler kazanır.

Henüz çocuk yaşta olduğundan muhtemelen hayatında vergi ödememişsin ancak ben anlayabileceğin şekilde izah etmeye çalışayım.

Türkiye genç nüfusun yoğun olduğu bir ülke. 20 milyon öğrenci var ülkede. Bu öğrencilerin tamamına ücretsiz yemek sağlayacağın zaman devlet bu hizmeti cebinden ödemiyor. Çalışan vatandaşın kazancından vergi olarak tahsil ediyor.

Şimdi bir düşün ülke nüfusunun çeyreği öğrenciyken bu öğrencilerin yemek masrafını kim karşılayacak? Vergi veren vatandaş karşılayacak.

Vergi veren vatandaş burada halihazırda senin annen ve baban oluyor. Sen bu değişikliği vergilerle yönetilen bir ülkede yaptığında çocuğu olmayan vatandaşları bu masrafa ortak ediyorsun sadece.

Bunun yerine gerekli anlaşmaları yapıp okullarda uygun fiyata yemek verilmesi benim gözümde daha mantıklı.
Ücretsiz yemek vaadi tamamen palavradan ibaret yeter ki seçimi kazanalım derdindeler ve aslında tek yapmaları gereken kişi başına düşen milli geliri arttırmak ve bu sayede ekonomiye can vermeleri lazım.

Son düzenleme:
Şu diyaneti de kapatırlarsa on numara olur. Oranın gelirini de MEB için harcasınlar.
Diyanet işleri başkanlığını Atatürk kurdu zaten birader. Ülkenin yaklaşık %80'i hala müslüman. İmamları denetleyecek bir kurum illa ki olmalı. Sonra Şeyh Said olayları tekrardan yaşanır.

Ülkenin yaklaşık %80'i hala Müslüman.
Ülkenin yeni camiye ihtiyacı yok. Böyle saçma sapan fetvalarla sadece kurumun ismini lekeliyorlar. Açık kalıyorsa bile bütçesi %95 düşürülmeli.

Son düzenleme:

Farkındayım. Fakat fikriniz yerine gereksiz vergilerin kaldırılması daha mantıklı. Ayrıca "vergi ödememişsin" yanlış olur. Kantinden her alışverişimde KDV vergisi ödemiş olmuyor muyum?

Geri
Yukarı