Altyapı olmayan binaya internet bağlatma

BARIŞ ERDAL

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba yeni eve taşındık ileride internet bağlatacağım. Ama altyapı sorguladığımda altyapı yok yazıyor, bir sitede de sokakta ADSL yazıyor. 200-300 metre ileride bakkalın yanında telefon direği var oradan kablo çekerler mi? Yoksa buraya gelmesini beklemem mi gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Superbox'a bakabilirsiniz. Biraz pahalı ama altyapı yoksa ilaç gibi gelebilir. Hiç altyapı yoksa indirim de yapıyorlar bildiğim kadarıyla.

Superbox'a bakabilirsiniz. Biraz pahalı ama altyapı yoksa ilaç gibi gelebilir. Hiç altyapı yoksa indirim de yapıyorlar bildiğim kadarıyla.

Şebeke durumu sağlamsa bulunduğu yerde güzel çözüm olabilir. 4.5G bağlantısı ile çalışıyor superbox. @BARIŞ ERDAL Turkcell nasıl çekiyor sizin oralarda? İnternet hızı iyi mi telefondan?

Şebeke durumu sağlamsa bulunduğu yerde güzel çözüm olabilir. 4.5G bağlantısı ile çalışıyor superbox. @BARIŞ ERDAL Turkcell nasıl çekiyor sizin oralarda? İnternet hızı iyi mi telefondan?
Turktelekom var 2 2.5 MBPS
Türktelekom hattım 2.5 megabit bazen 4 megabit köyde 15 17 arasıydı ama ordada Vodafone çekmiyor Turkcell bilmiyorum kullana yok.

Baktım 10 megabit sınırsız 160 lira sizce uygun mu?
Gece 2-8 arası kotadan düşmüyormuş.
Hocam telefondan turkcell hatla internete giriyormuş gibi olacaksın işte o hız bana yeterli dersen superbox al.
Aslında iyi ama 140 liraymış şimdi 160 lira ama AKK kalktı acaba sınırsız mı?
İlk TTNET'e bağlayın derim altyapı yok derlerse Superbox olabilir.
Fiyat neredeyse iki katı TTNET 89.90 Superbox 160 lira.

Binanız yeni ise bina sakinleri ile birleşip en yakın TT müdürlüğüne gidip fiber internet dilekçesi verin, yeni binaların %60'na direk FTTB veya FTTH kuruyorlar. Fiber olmasa bile ADSL veya VDSL için bakır hat çekerler.

Baktım 10 megabit sınırsız 160 lira sizce uygun mu?
10mbit download 10mbit upload akn'siz sınırsız kotasız 160TL. Evet ciddi anlamda yüksek fakat altyapı gerekmiyor, istediğiniz yere götürebiliyorsunuz illaki evinizde kullanmanız gerekmiyor. Benim bulunduğum binada hiç altyapı olmasaydı ve tek çarem Superbox olsaydı mecburen alırdım.

Bu arada Türk Telekom'la yaptığınız testleri dikkate almayın. Benim bulunduğum yerde Türk Telekom 4.5g ile max 7-8mbit alabilirken Turkcell ile çok daha iyi sonuçlar alabiliyorum. Eğer Superbox'a başvurursanız test için geliyorlar, 2mbit falan çıkarsa ekipler geldiğinde zaten bağlamazlar, çok düşük çıktığında bağlamıyorlar.

10mbit download 10mbit upload akn'siz sınırsız kotasız 160TL. Evet ciddi anlamda yüksek fakat altyapı gerekmiyor, istediğiniz yere götürebiliyorsunuz illaki evinizde kullanmanız gerekmiyor. Benim bulunduğum binada hiç altyapı olmasaydı ve tek çarem Superbox olsaydı mecburen alırdım.

Bu arada Türk Telekom'la yaptığınız testleri dikkate almayın. Benim bulunduğum yerde Türk Telekom 4.5g ile max 7-8mbit alabilirken Turkcell ile çok daha iyi sonuçlar alabiliyorum. Eğer Superbox'a başvurursanız test için geliyorlar, 2mbit falan çıkarsa ekipler geldiğinde zaten bağlamazlar, çok düşük çıktığında bağlamıyorlar.
Turkcell'in yaptığı çok kral hareket yalnız 😂 😝

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı