Altyapımın hızını firmalar farklı söylüyor

Öncelikle altyapı türümüz (GPON), yani eve kadar fiber. Bu altyapı 1000 Mbit'e kadar desteklemektedir. Sizin sorgu yaptığınız web siteleri, kendi firma anlaşmaları gereği; kimisi 100 Mbit, kimisi de 1000 Mbit tarafı paket imkanı sunabiliyor.

1000 Mbit hizmet veren firmalar şu şekilde;
Netbone.
Tbtnet.
Gigaspeed.
Comnet.
Netinternet.
Millenicom.
Vodafone.
Millenicom'un 1000'lik paketi yok.

Millenicom çağrı merkezini ararsanız, 200 Mbit üstü paket satışlarının fiyat bilgisini paylaşıyorlar, hocam. Başka forumlarda kullanan kullanıcılar mevcut. Ufak bir araştırma ile görebilirsiniz.
Şu an TT'nin FTTH altyapısında Millenicom'un 100'lük paketini kullanıyorum. İnternetten baktığımda birkaç haberle karşılaştım. Mesela 2021 yılında Millenicom Facebook sayfasında 200 Mbps'lik bir paketin haberi paylaşılmış: https://m.facebook.com/millenicom/v...hızlı-internet-kullanmak-ist/550040566116324/
Ki o tarihte TT'nin bile 200'lük tarifesi yoktu. Satışa açıldı mı, açıldıysa daha altyapı sahibinin bile öyle bir paketi yokken bunlar nasıl satışa açtı bilmiyorum. Öte yandan 2023 haziranda da Instagram'da şöyle bir paylaşım yapılmış:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Az önce müşteri temsilcisiyle görüştüm. Altyapımın desteklemediğini söyledi. Altyapımın FTTH olduğunu, 1000 Mbps'e kadar desteklediğini (teorik olarak daha fazla ama oralara girmeyelim şimdi) belirtmeme rağmen desteklemediğini söyledi. Müşteri temsilcisine bir şey demiyorum onların zaten bir şeyden haberi olmadığı hepimizin malumu. Ancak Millenicom'un bu tarz paketlerin haberlerini sosyal medyadan paylaşıp sitede bunlara yer vermemesi ilginç. Sanırım bir şeyler deniyorlar, belki yakın zamanda 200/500/1000 gibi paketleri de satışa sunacaklar mı ne yapacaklar göreceğiz. Bu arada fiyat öğrenmek istediğimi söylediğimde 200'lük, 500'lük ve 1000'lik paketlerin fiyatlarını saydı. Aklımda şu an 1000'lik paketin fiyatı kaldı sadece o da 550 lira. Ellerinde bu paketler var ki fiyat sayabildi. Ama FTTH altyapısındaki müşterisine altyapısının desteklemediğini söyledi. Demek ki paketler sadece var, kullanıma açık değil belki de. Varsa bildiğiniz 1000'lik Millenicom kullanıcısı (bu forumdan veya başka forumdan falan) paylaşabilir misiniz?
Bu arada yine 2021 yılından birkaç haber linki de ekleyeyim şuraya:

Yeni konular

Geri
Yukarı