Amazon Almanya'da kur çevirisi nasıl çalışır?

evolvo

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar amazon.de'den ekran kartı alacağız, benim vakıf Word kartımla alırken euro cinsinden al dersem onu TL'ye banka çeviriyormuş ve o günkü alıştan hesap ediyormuş. Sonra ekstre gelince de yine o gün fiyattan çevirip ekstreye yansıtıyormuş, bu konu doğru mudur bankayı aradım onayladı ama bazı şikayetler duyuyorum. Yine de deneyini olan var mı?

Sistem o şekilde çalışıyor. Ancak unutma 150 Euro üzerinde fiyatlı bir kartsa gümrüğe takılır. Astarı yüzünden pahalıya gelebilir. O konuyu nette araştırmanı öneririm.

Sistem o şekilde çalışıyor. Ancak unutma 150 Euro üzerinde fiyatlı bir kartsa gümrüğe takılır. Astarı yüzünden pahalıya gelebilir. O konuyu nette araştırmanı öneririm.

Hocam Avusturya'da akrabam a alacağız getircek gelirken, döviz kuru ekstre günü beklesekte aldığımız günden mi çevircek yani

Hocam Avusturya'da akrabam a alacağız getircek gelirken, döviz kuru ekstre günü beklesekte aldığımız günden mi çevircek yani
Evet aldığın günkü kurdan çevirip ekstrene yansıtıyorlar. İş Bankası ve Garanti öyle, bu da öyledir muhtemelen. Beklenmedik bir rakam çıkarsa iptal edersin, ödediğin rakam geri iade edilir en kötü ihtimal. Kart için medimarkt.au dan da fiyat bak istersen. Bizdeki gibi değil orada acayip indirimler yapabiliyor medimarkt almanya, avusturya.

Evet aldığın günkü kurdan çevirip ekstrene yansıtıyorlar. İş Bankası ve Garanti öyle, bu da öyledir muhtemelen. Beklenmedik bir rakam çıkarsa iptal edersin, ödediğin rakam iade edilir en kötü ihtimal. Kart için medimarkt. Audan da fiyat bak istersen. Bizdeki gibi değil orada acayip indirimler yapabiliyor medimarkt Almanya, Avusturya.

Eyvallah baktım orayada aynı kart fiyatı da aynı 👍 peki hocam kurlarda yazan alış fiyatı yani düşük olandan mı çeviriyor, bir de bankaya dedimki aldığım gün çevirip öyle yansıtın diye, o zaman kura %2 ekliyorlar dedi onu anlayamadım

Aslında direk oradan da aldırım ama benim kart la alacağız orada mail order yapılır mı bilemedim

Son düzenleme:
Eyvallah baktım orayada aynı kart fiyatı da aynı 👍 peki hocam kurlarda yazan alış fiyatı yani düşük olandan mı çeviriyor, bir de bankaya dedimki aldığım gün çevirip öyle yansıtın diye, o zaman kura %2 ekliyorlar dedi onu anlayamadım

Aslında direk oradan da aldırım ama benim kart la alacağız orada mail order yapılır mı bilemedim
Yurtdışı alışverişe açıksa alabilirsin/aldırabilirsin. Bankanın satış/yüksek kurundan çevireceklerdir. Sonuçta sana döviz satıyor gibi bir durum söz konusu.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı