Amazon.com.tr'den aldığım SSD'nin kutusu boş çıktı

Amazon aracı firma ve çalışanların bu durum ile bir bağlantısı yok. Gereksiz mesajlar yerine kibar ve yapıcı bir dil kullanılmalıydı. Çözüm merkezindeki Ayşe Hanım'ın tutumu gayet kibar ve resmi bir dil iken. Olayın muhattabı arkadaşımız sokak üslubu ile devam ediyor.

Buradaki mağduriyetin forumdaki arkadaşlarla birlikte Amazon çalışanı hanımefendi de gayet farkında. Ama isteniyor ki olayın sorgulanmayıp hemen istek gerçekleştirilsin. İyi/Kötü niyet sorgulanmasın. Anladım hocam. Sizler herhangi bir firmaya işe girdiğinizde bu sokak üslubunuzla basit bir mail attığınızda bile ötekileştirilince bu konuşmamı hatırlarsınız umarım.

Ülkemizdeki diğer firmaları tenzih ederek Amazon'un ürünlerin fiyat etiketinden bağımsız biçimde tarafsız ve yapıcı davranışlarını tecrübe etmediğiniz apaçık ortada. Arkadaşımın yaşadığı durumdan bağımsız olarak takındığı üslubunu yanlış buluyorum. Yaparsın, sana güveniyorum gibi gazlayıcı muhabbetini arkadaş ortamı dahi çekemeyecektir ki Ayşe Hanım gayet iyi idare etmiş.

Daha önce de üslubumun bana göre de yanlış olduğunu belirtmiştim. O an onu düşünemedim. Evet haklısınız ama konunun Ayşe Hanım'ın olayı iyi idare etmesiyle uzaktan yakından bir bağlantısı yok ve kendisi bu 9 günlük süre boyunca beni sadece 60. saate aradı ve biraz daha zamanın gerektiğini söyledi. Konuşmamızdan 3 gün sonra tekrar arayarak Ayşe hanımdan arama talep ettim aranmadım. Zaten bir 3 gün sonra kendisi bana mail gönderdi onun üzerine tekrar arayıp daha detaylı bilgi istediğimi ve kendisinden arama talep ettiğimi belirttim ama yine aramadı. Kendisinin benle konuşurken üslubu gayet güzel kurumsal ama alenen Ayşe hanıma saygısızlık ettiğimi düşünmüyorum."Ben yardımcı olacağım. Bizzat ilgileniyorum." demesi üzerine. Size güveniyorum yerine sana güveniyorum yazmışım o an farkına varamadım.

Aynen fiyatı o yüzden düşük oluyor :)

Bu arada bu SSD ben alırken en ucuz fiyat Amazon'da değildi ben ilerde garantide değişimde mağdur etmeyeceklerini düşünüp Amazon'dan satın aldım almaz olaydım.

Daha önce de üslubumun bana göre de yanlış olduğunu belirtmiştim. O an onu düşünemedim. Evet haklısınız ama konunun Ayşe hanım'ın olayı iyi idare etmesiyle uzaktan yakından bir bağlantısı yok ve kendisi bu 9 günlük süre boyunca beni sadece 60. saate aradı ve biraz daha zamanın gerektiğini söyledi. Konuşmamızdan 3 gün sonra tekrar arayarak Ayşe hanımdan arama talep ettim aranmadım. Zaten bir 3 gün sonra kendisi bana mail gönderdi onun üzerine tekrar arayıp daha detaylı bilgi istediğimi ve kendisinden arama talep ettiğimi belirttim ama yine aramadı. Kendisinin benimle konuşurken üslubu gayet güzel kurumsal ama alenen Ayşe hanıma saygısızlık ettiğimi düşünmüyorum."ben yardımcı olacağım. Bizzat ilgileniyorum." demesi üzerine. Size güveniyorum yerine sana güveniyorum yazmışım o an farkına varamadım.

Bu arada bu SSD ben alırken en ucuz fiyat Amazon'da değildi ben ileride garantide değişimde mağdur etmeyeceklerini düşünüp Amazon'dan satın aldım almaz olaydım.

En ucuz olması ile pek de bağlantılı değil.Sizin SSD'yi önceden biri almış olabilir. SSD'yi de koymamış diye düşünüyorum.

Amazon iadelerinde kutu içeriği kontrol edilmiyor diye biliyorum yani sadece barkod okutuluyor diye biliyorum.
Kısaca art niyetli biri SSD'yi boş şekilde iade etmiş olabilir.

Amazon iadelerinde kutu içeriği kontrol edilmiyor diye biliyorum yani sadece barkod okutuluyor diye biliyorum.

Amazon iade kutusunu açıp ürün kutusu var mı diye bakıyorlar sadece.

En ucuz olması ile pek de bağlantılı değil.Sizin SSD'yi önceden biri almış olabilir. SSD'yi de koymamış diye düşünüyorum.

Ben düşük fiyatlı oluyor demeniz üzerine söyledim fiyatı piyasa fiyatındaydı ben aldığımda.

Yani bu kadar basit olabilir mi ? Ben zannetmiyorum kontrol etmediklerini daha önce bir tecrübeniz mi var ?

Yani bu kadar basit olabilir mi ? Ben zannetmiyorum kontrol etmediklerini daha önce bir tecrübeniz mi var?
Öyle türlü türlü senaryolar üretilmiş ki bununla ilgili. Ne gerek var bu kadar düşünmeye? Sonuçta orada çalışanlar da insan, bir şeyler olması gerektiği gibi yapılmadığı için olmuştur. Çok boş muhabbet dönmüş, şu konu için 10 sayfa nedir ya.

Öyle türlü türlü senaryolar üretilmiş ki bununla ilgili. Ne gerek var bu kadar düşünmeye? Sonuçta orada çalışanlar da insan, bir şeyler olması gerektiği gibi yapılmadığı için olmuştur. Çok boş muhabbet dönmüş, şu konu için 10 sayfa nedir ya.

Maalesef Amazon senin düşündüğün gibi düşünmüyor. Hatasız gönderdiklerini iddia ediyor. Ordaki çalışanların hatasını (söylediğin üzere) bana fatura ediyorlar. Ben de başımdan geçenleri detaylı anlatıyorum ki başkasının başı da yanmasın. Bu 10 sayfanın sebebi ondan

Yani bu kadar basit olabilir mi? Ben zannetmiyorum kontrol etmediklerini daha önce bir tecrübeniz mi var?

Şöyle olmuştu TWS kulaklık almıştım iade ederken yanlışlıkla kablosunu koymayı unuttum direk kabul oldu ufak şeyler için tölerans gösteriyor olabilirler ya da direk kontrol etmiyorlar.

Geri
Yukarı