Amazon.com.tr'den aldığım SSD'nin kutusu boş çıktı

Konuyu açan arkadaşın iade ettiği Crucial P5 Plus 1 TB içi boş ürün bu sefer bacanağıma geldi.

Kendisi Amazon ile telefonda görüşme sağladı. 72 saatlik bir süreç olacak ve karşılıklı form dolduruldu. Belli ki bu ürün dolaşmaya devam edecek. Ürünü alırken dikkat edin arkadaşlar.

Arkadaşlar konu ciddi. Amazon’un bu davranışı yüzünden konunun takipçisi olacağız.

Son düzenleme:
Konuyu açan arkadaşın iade ettiği Crucial P5 Plus 1 TB içi boş ürün bu sefer bacanağıma geldi.

Kendisi Amazon ile telefonda görüşme sağladı. 72 saatlik bir süreç olacak ve karşılıklı form dolduruldu. Belli ki bu ürün dolaşmaya devam edecek. Ürünü alırken dikkat edin arkadaşlar.

Arkadaşlar konu ciddi. Amazon’un bu davranışı yüzünden konunun takipçisi olacağız.
Açık adres gözüküyor.

Cidden imkansız durum.
Baştan sona video almanız gerekiyordu.
Fotoğraf işe yaramaz.

Imkansiz bir durum degil zamaninda saticisi Hepsiburada olmasina ragmen alinan 1TB SSD'nin kutusu bos cikmisti. Ara ara oluyor boyle seyler. Amazon gelen urunlerin icini kontrol etmiyor sonucta. Fabrikadan bir sekilde o halde cikiyorlar sanirsam.

Cidden imkansız durum.
Baştan sona video almanız gerekiyordu.
Fotoğraf işe yaramaz.

İlgili kişi bir bankada çalışıyor ve AGT Kurye firmasıyla gelen kargoyu açarken ki görüntüleri mevcut. Kutu içerisinden ürünün çıkmadığını fark ettiği anda beni aradı. İkimiz de @Talhonk'un açtığı bu konudan haberdardık. Hepiniz de Amazon'da bu konunun asla yaşanmayacağını, yaşanırsa da çözüme ulaşacağını belirttiniz.

Aynı üründe ve aynı platform üzerinde gerçekleşen bu durum sebebiyle ben açıkçası tedirginlik yaşadım. Aylık olarak en az 5-10 arası sipariş geçiyorum. Sorun çözülene kadar ben kişisel olarak aldığım kararla Prime üyeliğimi askıya alacağım ve Amazon üzerinden herhangi bir alışveriş yapmayacağım.

Aynı mağduriyeti sizlerin de yaşamaması dileğiyle.

Açık adres gözüküyor.

O resmi kaldıramadım. Paylaşırken de fark etmemişim.

@Emre C , @Kleyn merhabalar, Yukarıdaki girdide Amazon kutusunda açık adres gözüküyor. Lütfen resmi kaldırabilir misiniz? Paylaşırken fark etmemişim.

Imkansiz bir durum degil zamaninda saticisi Hepsiburada olmasina ragmen alinan 1TB SSD'nin kutusu bos cikmisti. Ara ara oluyor boyle seyler. Amazon gelen urunlerin icini kontrol etmiyor sonucta. Fabrikadan bir sekilde o halde cikiyorlar sanirsam.

Hocam SSD Kutusunun güvenlik bandı açılmış vaziyetteymiş. Yukarıdaki girdide de görüntüsünü paylaştım.

Dosya Ekleri

• 1.jpeg
    1.jpeg
    125,1 KB · Görüntüleme: 136
  • 2.jpeg
    2.jpeg
    153,8 KB · Görüntüleme: 116
  • 3.jpeg
    3.jpeg
    225,3 KB · Görüntüleme: 120
  • crucial p5 plus 1tb1.jpeg
    crucial p5 plus 1tb1.jpeg
    70,6 KB · Görüntüleme: 125
  • 4.jpeg
    4.jpeg
    62,4 KB · Görüntüleme: 130
Son düzenleme:
Aynı durumu şu anda ben de yaşıyorum. Bugün gelen ve satıcısı Amazon Türkiye olan ürünün kargo paketini açtığımda içindeki ssd kutusu jelatini açık ve içi boş çıktı aynı marka 1 tb crucial p5 plus Amazon müşteri hizmetleriyle görüştüğümde 72 saat süre istediler Ortada çok fena birleyler dönüyor. Aynı paket tekrar tekrar boş olarak satılıyor zannımca

Son düzenleme:
Ee hiç mi kimsede video kaydı yok? Konu troll'e doğru gidiyor sanki.

Konu sahibi boş kutuyu iade edememişti zaten. Ben mi atladım? Aynı kutu nasıl dönüp dolaşıp başkalarına gidiyor?
Ben dahil 3 kişi bu durumu yazmış. 2096 TL ödeme yaptım 6 taksit ilk taksiti kesildi bile ve boş kutu gönderildi her kutuyu videyoyamı alalım aklına gelmiyor insanın Amazona açıldığı günden beri prime üyesiyim ve sürekli alışveriş yaparım 10 yıldan fazladır pekçok siteden online alışveriş yaptım ilk defa böyle birşeyle karşılaşıyorum. Ne diyeyim kimsenin başına gelmez inşallah

Açık adres gözüküyor.
Bugün bana da aynı ürün boş kutu geldi

Yeni konular

Geri
Yukarı