Amazon, Fiyat Farkından Dolayı iPad Mini'yi İade Etmemi İstiyor

svsknr

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Bilgi Teknolojileri Birim Koordinatörü
Merhaba.

7 Temmuz'da Amazon üzerinden 21.990 liraya bir iPad Mini almıştım ve bu hafta başlayan Prime Day Fırsatları ile ürünün fiyatı 17.799 liraya düştü. Ortaya çıkan 4.000 liralık fark üzerine müşteri temsilcileriyle iletişime geçtim ve hediye çeki vb bir avantaj sağlayıp sağlayamayacaklarını sordum; Bunu yapamayacaklarını ve ürünü iade edip, avantajlı fiyattan tekrar satın almamı önerdiler. Hatta, ürünün ambalajının açılmış ve kullanılmış olmasının bir sorun teşkil etmeyeceğini belirtiler. Bu konuşmanın ekran görüntüsünü de aldım ama emin olamadığım için iki kez de telefonla görüştüm ve durumu anlattım; Yine aynı yanıtı verdiler!

Şimdi sorun şu ki, sitenin iade politikasında şu ibare yer alıyor: Amazon.com.tr'den satın alınan yeni masaüstü, dizüstü ya da tablet bilgisayarlar teslim edildiğinde çalışmazsa, hasarlı durumda geldiyse veya kutu henüz açılmamışsa satın alma işleminden sonraki 30 gün içinde ödenen tutarın tamamı için para iadesi yapılacak şekilde iade edilebilir.

Bir de şöyle çelişkili bir ibare var: Bu cihazları bize iade ederken içinde yüklü dosya olmadığından emin olun. Bu tür cihazları iade etmeden önce kayıtlı tüm gizli ve kişisel verileri silmek sizin sorumluluğunuzdadır.

Ben ürünü açmamışsam, içinde nasıl bir veri/data olabilir. Ki ürün bozuksa açılmaz, hasarlıysa zaten kullanmadan iade iderim :)

Sizce ne yapmalıyım? Ürün Amazon'dan geri döner mi?
Müşteri temsilcisiyle yaptığım görüşme de şu şekilde:

iPad Mini.PNG

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
O iade olayı şöyle oluyordu diye hatırlıyorum: Amazon'un seçtiği bazı ürünler vardır ve bu ürünler de indirim zamanında indirime girerse aradaki fiyat farkını iade ediyorlar. Desteğe de kaç kere yazdığınız fark etmiyor, hep aynı cevabı vermekteler. Ürünü iade edin, indirimli hâlinden satın alın deniyor. Aradaki fiyat farkı için ürünü iade etmelisiniz. iPad Mini'yi formatlayıp iadesini yapın derim. Tahminimce sorun oluşturmayacaktır.

Dönmez, o kağıt üzerinde kalıyor. Satıcı Amazon olduğu sürece aldığın ürünü kırmazsan 30 gün içinde aynen iade. Ambalaj açılmış, kullanılmış bunlar sorun değil.
Evet, satıcı da gönderici de Amazon.com.tr
O iade olayı şöyle oluyordu diye hatırlıyorum: Amazon'un seçtiği bazı ürünler vardır ve bu ürünler de indirim zamanında indirime girerse aradaki fiyat farkını iade ediyorlar. Desteğe de kaç kere yazdığınız fark etmiyor, hep aynı cevabı vermekteler. Ürünü iade edin, indirimli hâlinden satın alın deniyor. Aradaki fiyat farkı için ürünü iade etmelisiniz. iPad Mini'yi formatlayıp iadesini yapın derim. Tahminimce sorun oluşturmayacaktır.
Bu fiyat farkı ödemesini yalnızca Prime Day Fırsatları kapsamında otomatik olarak yapıyorlarmış.
Zaten cayma hakkını kullanıyorsun. İade konusunda sorun çıkmaz.
İnşallah :)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı