Amazon gereksiz yere para iadesi yaptı

Benim de aynı şekil, Amazon üzerinden bir kitap satın aldım. Kitabin özellikle eski basım gelmemesi konusunda bizzat müşteri hizmetleri ile görüştüm ve kitabın güncel basım olduğunu ilettiler ek olarak güncel gelir her zaman denildi. Ben de güvenerek diğer sitelerde daha uygun olmasına rağmen sırf Amazon kaliteli ve mağdur etmez diye siparişi sağladım lakin kitap eski basım geldi. Müşteri hizmetleri ile iletişime geçtim ilk baştaki temsilci ürünü iade edip para iadesi şeklinde işlem yapmıştı ve öyle gönderim sağlayacaktım.

Sonrasında belli bir süreden sonra kargo ile alakalı soru sormak için telefon üzerinden görüştüğüm ilgili bir Amazon temsilcisi, yaşadığım sorun için özür dileyerek ve diger arkadaşının ilettiği yanlış beyan için sağ olsun direkt ürünü iade etmeden direkt para iadesi sağladı.

Şimdi eski basım ürün tarafımda kaldı ve para iadesi saglanildi. Eski basım ürün elimde kaldığı için ne yapacağımı bilemedim açıkçası bunu da ya birine iletirim, ya da satacağım. Amazon'un kaliteli olduğunu biliyordum ama bu kadar beklemiyorudum.

Normal fiyatı 150 TL olan kalemi 81 TL ye aldım, ufak bir defosu var diye 41 TL indirim yaptılar para 1 günde geldi. Müşteri memnuniyeti 10/10

1695217421493.png

Bakalm ne olacak?

Geçen yıl elektronik bir parça almıştım Amazon'dan. Ben satın aldıktan birkaç gün sonra üründe hatrı sayılır bir indirim yapıldı. İade etmek istedim, nedeni olarak da "Ürüne indirim yapıldığı için iade edip tekrar satın almak istiyorum" yazdım. İademi onaylamayıp aradaki fiyat farkını hesabıma iade ettiler.

Elimden geldiğince her şeyimi Amazon'dan almaya çalışıyorum. Prime farkı ile kargo hızı da inanılmaz. Perşembe öğleden sonra verdiğim siparişi cuma sabahı teslim aldığımı hatırlıyorum.

Geri
Yukarı