Amazon mağduriyeti

Harcama itirazı 30-180 gün arasında sonuçlanıyor diye biliyordum hızlıca ret etmeleri çok ilginç. Benim para 9 gündür yok. Provizyon kodumu ve gerekli bilgileri atmama ragmen bana resim gönder dediler biraz can sıktı bu durum. Çünkü paranın çekildigine dair Provizyon kodu göndermem zaten yeterli. Neyse sonra yeni bir email attım Paranın hesap hareketlerinden çekildigine dair bir resim ve dekont yolladım. (Dekontun önemli yerlerini blurladım. T.C ve Kartın tüm haneleri var) Bu gün beni Amazon'dan yetkili birisi aradı konuştuk telefonda. Muhasebe ilgileniyor sizin işlemler ile dedi 2 gün içinde dönüş yapacagım diye söyledi. Ben bayagı üstüne gittim bu işin.
Beni aradilar ve gonderildi diye diretiyorlar bizim yapabilecegimiz sey yok diyorlar.

Çok saçma bir şey. Kart hareketlerinde paranın size gelmedigine dair bilgiyi bankanızın zaten görmesi lazım. Ve sizin yaptıgınız ödeme itirazını nasıl ret ettiler bunu bilmelerine ragmen? 🤔

Ne düzgün ki ülke de. Dogru düzgün adam gibi yasalarimiz, denetleyicilerimiz olsa bu sorunu yasarmiydim? Dayısı olan üsküdarı geciyor.

10 gün oldu hocam benim para ortada yok hala. Seninle benim durum birbirine benziyor ama tam anlamak için sormak istiyorum. Ben ilk ödeme yaptım parayı çekmedi sandım çünkü ödeme ret olmuştu. Sonra bu siparişte sorun çıkınca siparişi iptal ettim. Amazonun sitesinde iptal edilen siparişlerde 0 tl çekildi diye kayıtlara girmiş. 0 TL diyor siparişe. Senin iptal olma durumu nasıl oldu seninde mi 0 tl yazıyordu iptal edilen siparişlerde ücret olarak?

10 gün oldu hocam benim para ortada yok hala. Seninle benim durum birbirine benziyor ama tam anlamak için sormak istiyorum. Ben ilk ödeme yaptım parayı çekmedi sandım çünkü ödeme ret olmuştu. Sonra bu siparişte sorun çıkınca siparişi iptal ettim. Amazonun sitesinde iptal edilen siparişlerde 0 tl çekildi diye kayıtlara girmiş. 0 TL diyor siparişe. Senin iptal olma durumu nasıl oldu seninde mi 0 tl yazıyordu iptal edilen siparişlerde ücret olarak?
Benim 1 ay oldu. Hala yok para. Mesajlarima dahi cevap vermiyorlar artık.

Ben iptal etmedim kendisi iptal oldu bende de 0 TL yazıyordu. Konuştuğumda ise para gelmemiş diyorlardı.

Benzer bir durum yaşamışız ama tam olarak benzer degil. Hayırlısı diyorum. Dün beni telefonla aradılar 2 gün sonra sizi arayacagız dediler. Muhasebeye ilettim falan dediler bakalım bekliyorum.

Amazon Global'e ulaşmak lazım. Gerçekten Amazon'un esas yöneticileri bu yaşadıgımız magduruyeti bilse önce bunları işten kovarlar sonrada bize aldıgımız ürünleri ücretsiz bedava yollarlar diye düşünüyorum.

Hocam sen kesin araştırma yaparak Amazon Global'e falan ulaş bence. Bunları şikayet etmen lazım senin. Ben nasıl ulaşacagımızı bilmiyorum. Bulursan bana da söyle bir şikayette ben yazacagım Amazon Türkiye ekibine.

Son düzenleme:
20 Mayıs tarihinde Amazon üzerinden HDD siparişi vermeye çalıştım ilk katımdan sürekli ödeme yönteminin güncellenmesi gerekiyor diye uyarı verdi para falan da çekmedi. Bende paramı diğer kartıma aktarıp tekrar sipariş verdim bu sefer parayı çekti ancak yine aynı hatayı verdi. Amazon destek ile iletişime geçtim onlar da paranın çekilmediğini bana beklemem gerektiğini söylediler. Ertesi gün siparişim iptal oldu ve param bana geri gelmedi tekrar müşteri hizmetleri ile iletişime geçtiğimde ise bana paranın hiç çekilmediğini söylediler. İnternet bankacılığı üzerinden paranın çekildiğine dair her şeyi de attım. Bankam ile görüşmem gerektiğini söylediler. Sonra bankam ile görüştüm onlar da kendilerinde sorun olmadığını paranın çekildiğini söylediler. Herhangi bir geri ödeme de bulunmuyormuş. Aynı sorunla tekrar Amazon müşteri hizmetleri ile iletişime geçtiğimde ise teknik ekibe zaten gerekli bilginin verildiğini tekrar beklemem gerektiğini söylediler. Ama benim mağduriyetimi kimse de anlamıyor. Piyasadan 50TL pahalıya satıyorlar Amazon diye güvenip aldım ama bana çok fazla zaman kaybı yarattılar. Zaman kaybını boş verin yarın bir gün depolama madenciliği yüzünden stok kalmayıp fiyatlar artarsa ne olacak. En az 2 hafta kaybım var. Yeni bir HDD alacak kadar param da yok şu an sözde almadıkları ödemenin geri ödemesini yapmaları lazım. Ne yapmam lazım benim haftaya Cuma'ya kadar bekleyip THH'ye başvurmam gerekir mi? Fiyatlar zamlanırsa hakkımı arayabilir miyim? Bana kalsa hemen şimdi başvuru yapacağım THH'ye.
( Aşağı yukarı 7-8 tane müşteri hizmetlisi ile görüştüm bir de Twitter'dan görüştüm bana en son verdikleri cevap:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

)
Ürün: WD Blue Dahili Disk, 1TB, 7200RPM, 3.5 inç - WD10EZEX: Amazon.com.tr

Kocaman amazon senin 351 TL ne ihtiyaçları varda mı iadeni yapmıcaklar :) Sen bide teknobiyotikten alışveriş yapta gör bakalım para iade iste senin kalan paranıda hdd'nide alırlar avucunu yalatıp gönderirler :) dua et amazonda paran gelir paran amazon.com.tr amazon.com sitesine bağlı firmadır. Şuan dünyada en güvenilir e-ticaret sitelerinden biri bu kadar panik olmana gerek yok.

Kocaman amazon senin 351 TL ne ihtiyaçları varda mı iadeni yapmıcaklar :) Sen bide teknobiyotikten alışveriş yapta gör bakalım para iade iste senin kalan paranıda hdd'nide alırlar avucunu yalatıp gönderirler :) dua et amazonda paran gelir paran amazon.com.tr amazon.com sitesine bağlı firmadır. Şuan dünyada en güvenilir e-ticaret sitelerinden biri bu kadar panik olmana gerek yok.
Hahahah Demek en güvenilir hmmm.
Benzer bir durum yaşamışız ama tam olarak benzer degil. Hayırlısı diyorum. Dün beni telefonla aradılar 2 gün sonra sizi arayacagız dediler. Muhasebeye ilettim falan dediler bakalım bekliyorum.

Amazon Global'e ulaşmak lazım. Gerçekten Amazon'un esas yöneticileri bu yaşadıgımız magduruyeti bilse önce bunları işten kovarlar sonrada bize aldıgımız ürünleri ücretsiz bedava yollarlar diye düşünüyorum.

Hocam sen kesin araştırma yaparak Amazon Global'e falan ulaş bence. Bunları şikayet etmen lazım senin. Ben nasıl ulaşacagımızı bilmiyorum. Bulursan bana da söyle bir şikayette ben yazacagım Amazon Türkiye ekibine.
Ben ulastim bana fatura adresini soyle dediler o ne dedim yok oyle bir sey dedim. Sonra Amazon Fransaya yonlendirdi sonuc olarak Amazon Fransa da beni AmazonTR'ye yonlendirdi. Elde var sıfır.

Sistemsel hata olduguna inanmak istiyorum. Bir ürün aldım ödeme red oldu. Ödeme red olunca anında siparişi iptal ettim. Sonra kart hareketlerine bir baktım para çekilmiş. Tüm bunlar 5 dk içinde oldu. 11 gün oldu hala paramı geri ödemediler. Ne ürün geldi, kargolandı, ne de para var ortada. 5 dakikalık şey oldu sana 11 gün. Normalde benim paramın çoktan verilmesi lazımdı.

Bu işte bir bit yenigi var. Ya sistemsel bir hata ya da bunlar parayla oynuyor, bizim paramıza kalmışlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı