Amazon tarafından dolandırıldım

Amazon, bozuk olduğunu belirttiğim bir external HDD'nin eskisini benden geri istemeden bana yenisini göndermiş bir firma. Belki de gelmiş geçmiş en iyi müşteri memnuniyeti politikalarına sahip firma bile olabilir.

"Dolandırıldım" ibaresi çok çirkin. Kusura bakmayın.

Ayrıca konu sahibi arkadaşın başlık içerisinde yazdıkları da bana hiç güven vermedi; onu da üzülerek belirtmeliyim.

Yanlış bilgilendirme yapmayalım iade olursa ve tekrar sipariş verilmesi gerekirse aradaki farkı karşılamıyor. Değişim olması lazım veya ücret iadesi yatırılır.
Yanlış bilgilendirme değil. Eğer sipariş iadesinde Amazon'un hatası varsa müşteri hizmetleriyle konuşursunuz satıcısı yine Amazon olan aynı ürünü alırken fiyat farkı oluşmuşsa Amazon bu farkı karşılar. Başımıza geldi ki yazıyoruz.

Yanlış bilgilendirme değil. Eğer sipariş iadesinde Amazon'un hatası varsa müşteri hizmetleriyle konuşursunuz satıcısı yine Amazon olan aynı ürünü alırken fiyat farkı oluşmuşsa Amazon bu farkı karşılar. Başımıza geldi ki yazıyoruz.

Benim de başıma geldi ki yazıyorum, o an ki indirimden yararlanamazsınız denildi bende başka ürüne bakmıştım.

Şimdi bu arkadaş buraya bi mesaj dahi atmaya tenezzül etmemiş?

Son durum ne? DOLANDIRILDINIZ MI? Yoksa Amazon sizin çelişkili beyanlarınıza rağmen dilediğinizi yaptı mı?

Çamur at, izi kalsın di mi?

Dolandırılmadın, Amazon'un müşteri memnuniyeti odaklı çalışması neticesinde ülkemizdeki bir hayli çoğunlukta olan uyanık ve çakal kesim sayesinde (belki de kargoccu veya depo görevlisi, bilemeyiz) içindeki PCB çalınmış ve o şekilde iade edilmiş, Amazon'un buradaki hatası ise iade edilen ürünü detaylıca kontrol etmemesi ve tekrar depodan tedarik edip müşteriye ulaştırması. Tahmin ediyorum ki aynı mentalite ile mağdur etmeyeceklerdir fakat alıcı kitlesi de bir hayli sorunlu olan bir ülkede kontrol standartlarını sıkılaştıracaklarını düşünüyorum ileriki zamanlarda.
Geçmiş olsun.

Bu arada, sırf ASUS diye bu fiyatı verip tedarikçilerin ekmeğine yağ sürmeyin lütfen, 4 bin TL daha verip 4090 alma şansın vardı muhtemelen, alıcısı olduğu sürece bu fiyatlarda kalmaya devam edecek bu kartlar.

Son düzenleme:
Şimdi bu arkadaş buraya bi mesaj dahi atmaya tenezzül etmemiş?

Son durum ne? DOLANDIRILDINIZ MI? Yoksa Amazon sizin çelişkili beyanlarınıza rağmen dilediğinizi yaptı mı?

Çamur at, izi kalsın di mi?
Kardeş insanların işi gücü var çalışıyordur o yüzden her an anında mesaj yazamayabilir diye düşünmüyo musun sen hiç ? Kim seni bu konuyu oku mesaj yaz diye zorladı. Bi bilgin fikrin bilgin varsa yazarsın yoksa işine bak

Bu arada amazon iade süreci devam ekmekte bekliyorum işlem netleşince takipte olan ilgilenen arkadaşlara bilgi vereceğim. Ürünün yenisini gönderin ben nasılsa size ücretini ödedim hatta bir ay bile beklerim dedim kabul etmediler sadece para iadesi yapılabilir dediler. Oda incelemeden sonra aynı ürünü satın al eski fiyattan falan kabul etmiyorlar bilginiz olsun. İlgili firmayı savunan arkadaşlara hitaben arkadaşlar güvendiğiniz dağlara kar yağdı bilginiz olsun.

Dolandırılmadın, Amazon'un müşteri memnuniyeti odaklı çalışması neticesinde ülkemizdeki bir hayli çoğunlukta olan uyanık ve çakal kesim sayesinde (belki de kargoccu veya depo görevlisi, bilemeyiz) içindeki PCB çalınmış ve o şekilde iade edilmiş, Amazon'un buradaki hatası ise iade edilen ürünü detaylıca kontrol etmemesi ve tekrar depodan tedarik edip müşteriye ulaştırması. Tahmin ediyorum ki aynı mentalite ile mağdur etmeyeceklerdir fakat alıcı kitlesi de bir hayli sorunlu olan bir ülkede kontrol standartlarını sıkılaştıracaklarını düşünüyorum ileriki zamanlarda.
Geçmiş olsun.

Bu arada, sırf ASUS diye bu fiyatı verip tedarikçilerin ekmeğine yağ sürmeyin lütfen, 4 bin TL daha verip 4090 alma şansın vardı muhtemelen, alıcısı olduğu sürece bu fiyatlarda kalmaya devam edecek bu kartlar.
Teşekkürler
Ayrıca en son yazdığınız uyarı olarak kabul ediyorum. Haklısınız

Son düzenleme:
Ürünün yenisini gönderin ben nasılsa size ücretini ödedim hatta bir ay bile beklerim dedim kabul etmediler sadece para iadesi yapılabilir dediler.

Geçmiş olsun dostum.

Gördüm mü çok bilgili dostum.

Geçmiş olsun dostum.

Gördüm mü çok bilgili dostum.
Ya hocam siz iki elinizle bir işinizi halledemiyorsanız bana ne? Bir de kaç gün sonra bana sataşma yapıyorsunuz. Ben konuşup iademi de aldım, bana ulaşan malzeme elimde de kaldı, eğer aynı üründen tekrar almak istersem aradaki farkı Amazon'un karşılayacağını da söylediler, indirim kuponu da aldım... 10 günde 8 defa aramışım, işlerimin aksadığını söylemişim. Burada mesele bir alışveriş sitesini övmek değil. İsteyen istediği yerden yapar. Ben maker ürünleri hariç amazondan başka yerden kibrit almam. Amazondan alırken de satıcısı Amazon mu diye bakarım. Konunun sahibine de geçmiş olsun...

Ya hocam siz iki elinizle bir işinizi halledemiyorsanız bana ne? Bir de kaç gün sonra bana sataşma yapıyorsunuz. Ben konuşup iademi de aldım, bana ulaşan malzeme elimde de kaldı, eğer aynı üründen tekrar almak istersem aradaki farkı Amazon'un karşılayacağını da söylediler, indirim kuponu da aldım... 10 günde 8 defa aramışım, işlerimin aksadığını söylemişim. Burada mesele bir alışveriş sitesini övmek değil. İsteyen istediği yerden yapar. Ben maker ürünleri hariç amazondan başka yerden kibrit almam. Amazondan alırken de satıcısı Amazon mu diye bakarım. Konunun sahibine de geçmiş olsun...
Benzer olayı H410M-A anakart ile yaşadım. Ürün ellerinde olunca dediğiniz gibi aksatmadan ve özellikle fiyat farkı istemeden yeni ürün yolladılar. Sanırım arkadaşın durumunda ellerinde aynı ürün olmadığı için böyle bir şey istenmiş. Büyük geçmiş olsun arkadaşa.

Yeni konular

Geri
Yukarı