Amazon tarafından dolandırıldım

Arkadaşlar ''amazon tarafından dolandırıldım'' diyerek mağrudiyetimi sizlere bildirmiştim.
Sonuç ;
Amazon bana ödeme yaptığım miktarı iade etti. Herkesin huzurunda beni dolandırdı dediğim için amazondan özür dilerim.
Şimdi mağdur edildim diyebilirim:
Ödediğim miktar sizde kalsın bana ürünün tedariğini sağlayıp tekrar gönderim yapın dememe rağmen kabul etmediler hatta dedim ki bir ay süre beklerim yine de kabul edilmedi.
Eğer isterseniz stoklarımıza dahil olacak ürünleri kendi fiyatından (önceki fiyat değil) satın alabilirsiniz.
Herkese teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• asd.jpg
    asd.jpg
    63,5 KB · Görüntüleme: 64
Benzer durum yaşayan var mı diye bakarken sizin postu gördüm. Ama acı olan şey ben gerçekten dolandırıldım. Amazon Fransa'dan iPhone 14 Pro aldım. Kutu içinde mandalina gönderilmiş. Fotoğraflarını aldım, her yerden yazdım, polise gittim tek hatam açılış videosu yok ona üzgünüm ama insanın öyle anlarda bazen basireti bağlanıyor. Düşünemedim halbuki herkese derim ama Türkiye'de Amazon'u o kadar sık kullanıyorum ki hiç sıkıntı yaşamamıştım. Bir yerlerde telefon çıkarılıp ağırlık yapsın diye Apple kutusu içine mandalina konulmuş. Çok üzgünüm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Benzer durum yaşayan var mı diye bakarken sizin postu gördüm. Ama acı olan şey ben gerçekten dolandırıldım. Amazon Fransa'dan iPhone 14 Pro aldım. Kutu içinde mandalina gönderilmiş. Fotoğraflarını aldım, her yerden yazdım, polise gittim tek hatam açılış videosu yok ona üzgünüm ama insanın öyle anlarda bazen basireti bağlanıyor. Düşünemedim halbuki herkese derim ama Türkiye'de Amazon'u o kadar sık kullanıyorum ki hiç sıkıntı yaşamamıştım. Bir yerlerde telefon çıkarılıp ağırlık yapsın diye Apple kutusu içine mandalina konulmuş. Çok üzgünüm.

Kutu açılış esnasında video çekmenin bir kanıt olacağını kim söyledi ki? Birisi ortaya attı hukuksal bir dayanağı bile yok şu lafın.

Kargoyu kim teslim alıyorsa kargocunun önünde açmak zorunda. Sipariş edilen üründen farklı bir ürün gelirse de tutanak tutturmak.

Mesele şu ki otele teslimdi. Ben otele geldiğim zaman kargo kutusunu teslim aldım. Resepsiyon görevlisinden de böyle bir talepte bulunmamıştım. İnsan başına Amazon gibi bir firmadan bunun geleceğini hiç tahmin etmiyor. Hele de Türkiye’de sık kullanıp çok sevdiğin bir marka olduğu için.

Amazon bana ödeme yaptığım miktarı iade etti. Herkesin huzurunda beni dolandırdı dediğim için amazondan özür dilerim.
İşlem sonuçlanmadan ve ortada bir şey yokken böyle iddialı başlıklar açmayın. Marka itibarını gereksiz zedelemekten ugrasirlarsa iadeden daha fazla basınız ağrır.

Amazon kendi satmadigi ürünlerde bile iade işinde kolaylık sağlayan Türkiye'deki belki tek firmadır.

Hele de Türkiye’de sık kullanıp çok sevdiğin bir marka olduğu için.
Müşteri hizmetleri ne dedi?

İade etmişsin ve çok büyük ihtimalle kabul edilecek zaten, başlığın düzeltilmesi lazım dolandırılma falan yok marka adını kötülemeyin.

Mesele şu ki otele teslimdi. Ben otele geldiğim zaman kargo kutusunu teslim aldım. Resepsiyon görevlisinden de böyle bir talepte bulunmamıştım. İnsan başına Amazon gibi bir firmadan bunun geleceğini hiç tahmin etmiyor. Hele de Türkiye’de sık kullanıp çok sevdiğin bir marka olduğu için.

Bu her şirkette yaşanabilir tek demek istediğim kutu açarken video çekince "tamam hemen iade yapalım" demiyorlar çünkü bir geçerliliği yok.

Satıcı kimse artık Amazon'un kendisi mi yoksa Amazon üzerindeki başka bir satıcı mı bilmiyorum direkt Amazon'a mail atarak görsellerle durumu bildireceksin. Satıcı Amazon ise zaten bu ürünün depoya nereden geldiğine, depodaki video kayıtlarına kadar hepsi ellerinde mevcut.

Geri
Yukarı