AMD-ATI'nin Intel-Nvidia'nın(mış)

FearMe

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar...

Bir yerde okudum AMD işlemciye ATI marka ekran kartı, Intel'e Nvidia ekran kartı kullanılırsa daha iyi performans alırmışız.
AMD'ye Nvidia, Intel'e ATI ekran kartı kullanırsak performansımız gerilermiş. Bi anlamda uyumsuzlarmış gibi bir şey.
Böyle bir şey doğrumu?

Kesinlikle yanlış. Öyle bir şey olsaydı birbirlerine sürekli dava açarlardı.

07:50 den itibaren izle:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
ATI zaten 2006 yılında AMD tarafından satın alındı. 2009 ya da 2010'a kadar da ATI ismiyle ekran kartları üretildi. Ondan sonra zaten ATI diye bir şey kalmadı. Ekran kartları AMD damgasıyla çıktı. Kim tavsiye verdi sana bilmiyorum ama, sakın o kişiyi dinleme.

Merhaba arkadaşlar...

Bir yerde okudum AMD işlemciye ATI marka ekran kartı, Intel'e Nvidia ekran kartı kullanılırsa daha iyi performans alırmışız.
AMD'ye Nvidia, Intel'e ATI ekran kartı kullanırsak performansımız gerilermiş. Bi anlamda uyumsuzlarmış gibi bir şey.
Böyle bir şey doğrumu?

Kim uydurmuş bunu? Nerede okudun? Kaynak verebilir misin? Kaynak bekliyorum senden.

Senin okuduğun bilgiler tamamen yanlış. Salakların söylediği şeylere inanma, saçma sapan forumlarda da takılma...

Kim uydurmuş bunu? Nerede okudun? Kaynak verebilir misin? Kaynak bekliyorum senden.

O yazıyı 1 hafta önce bi forumda birisinin yorumuydu bulabilirsem link veririm :)

- - - Güncellendi - - -

Senin okuduğun bilgiler tamamen yanlış. Salakların söylediği şeylere inanma, saçma sapan forumlarda da takılma...

Sırf o yorum yüzünden bi türlü düzgün sistem toplayamıyodum Intel İşlemci seçince Nvidianın bi Ekran kartını arıyordum. Bana uygun bulamıyordum v.s.
Şimdi karmakarışık bir sistem toplasam markaları ful karışık hiç bir sorun olmazmı?

Intel işlemciye Nvidia ekran kartı zorunluluğu diye bir şey yok. Böyle bir sınırlama yok! Al sen işlemcini, istediğin ekran kartını tak. AMD yada Nvidia bir sorun olmaz.

Bu firmalar Türk firması olsaydı, dediğin doğru olabilirdi. Ancak böyle bir durum yok tabi.

Arkadaşların da dediği gibi hurafe bunlar. ;)

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı