AMD ekran kartı alınır mı?

Kemturpo

Decapat
1 2 hafta içerisinde yeni bir bilgisayar toplayacağım. Bütçem 5000-5500 arası gibi vatandan satın alacağım. R5 2600 işlemci ve B450 bir ana kart bunlar hemen hemen kesin olan bileşenler fakat tek sıkıntı ekran kartında şimdi AMD tarafından RX 580 ve 590 var bunlar bütçeme aşırı uyan kartlar ama bu kartların yaşamış olduğu Wattman hatası gözümü korkutuyor. Bu durum çözüldü mü yoksa hala devam mı ediyor bilgi verirseniz sevinirim. Sizce bu soruna rağmen AMD ekran kartlarından almalı mıyım yoksa NVIDIA tarafından 1060 veya 1660 tarafına mı bütçe yükseltmeliyim? Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence direkt GTX serisinden almanı veya GTX'i geçtim AMD kullanıcısıyım tavsiye etmiyorum şahsen en yakın zamanda da değiştireceğim.

Ben AMD aldım çok pişman oldum çok sıkıntılı günler yaşadım bir daha da almam NVIDIA!ya geçtim çok rahat ettim. Bu benim yaşadığım bir tecrübem oldu. Herkesin yaşadıkları ve karttan beklentileri aynı olmayabilir. Şimdiden hayırlı olsun güle güle kullan.

1 2 hafta içerisinde yeni bir bilgisayar toplayacağım. Bütçem 5000-5500 arası gibi vatandan satın alacağım. R5 2600 işlemci ve B450 bir ana kart bunlar hemen hemen kesin olan bileşenler fakat tek sıkıntı ekran kartında şimdi AMD tarafından RX 580 ve 590 var bunlar bütçeme aşırı uyan kartlar ama bu kartların yaşamış olduğu Wattman hatası gözümü korkutuyor. Bu durum çözüldü mü yoksa hala devam mı ediyor bilgi verirseniz sevinirim. Sizce bu soruna rağmen AMD ekran kartlarından almalı mıyım yoksa NVIDIA tarafından 1060 veya 1660 tarafına mı bütçe yükseltmeliyim? Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkür ederim.
Bu konulara bak sonra bir daha düşün. Alınır diyenlere bakma sen sakın alma başın ağrır.

Bende RX580 var ben gayet memnunum. O hatayıda hiç almadım. Sapphire Nitro 4Gb olanı kullanıyorum. Çoğu kişide var bu sorun ama bende olmadı nedense bundan once de Sapphire rx570 pulse vardı ondada hiç denk gelmedi hata.

Geri
Yukarı