AMD Ekran kartları artık alınır mı ?

Kesinlikle yanlış bilgilendirme yaptınız. Performans olarak Sapphire R9 390X bir GTX 980'den (mesela MSI) açık ara farkla önde olmayı geçin, birkaç oyun testi hariç, eşit bile değildir 4K altı çözünürlüklerde.

Ben öyle birşey demedim. Düzgün okursanız görürsünüz. Gtx 980 ve R9 390X birbirine rakiptir dedim. R9 fury' nin açık ara farkla önde olduğunu söyledim ikisinden de :)

Hocam karşılaştırmayı biraz yanlış yapmışsınız. Linkteki Gtx 980 "ROG" armalı bir kart. Yani normal Gtx 980 ile R9 fury' yı karşılaştırmalısınız.

-Asus R9 Fury : 2.200 TL
-Sapphire R9 Fury sıvı soğutma: 2.500 TL

-Asus Gtx 980 strix: 2.200 TL
-Asus Gtx 980 Rog Posedion: 2.600 TL

Şimdi bu kartlar arasındaki performans sıralaması şöyle:

-Sapphire R9 Fury sıvı soğutma>Asus R9 Fury Tri-X >Asus Gtx 980 Rog Posedion>Asus Gtx 980 strix

(AMD Tarafında performans ve soğutma olarak: Sapphire> MSI > Asus.)

Sıvı soğutmalı R9 fury ile Posedion, daha serin çalışırlar, bu sayede daha fazla OC imkânı sunarlar. Benim şahsi görüşün o üst seviyelere bulaşmamaktır. Sonuçta aynı GPU.

Performans açısından bakarsak ise Gtx 980 ve R9 390X birbirlerinin rakibidir. Bu yüzden kesinlikle açık ara farkla önde olan Sapphire R9 fury Tri-X alınmalıdır.

Yardımcı olabildiysem sevinirim :)

Kusura bakmayın ben R9 390X'ten bahsedilip Fury'nin F'si küçük yazılınca Tri-X'i gördüm direk R9 390X sandım.

Sapphire R9 Fury Tri-X 4K çözünürlükte bariz önünde GTX980'in, 1440p'de de önünde ama 1080p çözünürlükte gördüğüm testler kadarıyla GTX980 önde yer alıyor.

Ben 1080p çözünürlükte oynuyorum, 2K ya geçmeyi şimdilik düşünmüyorum. Öyleyse AMD daha iyi olacak gibi ayrıca Nvidia ile arasındaki fiyat farkı az değil. Dolayısıyla AMD almak daha iyi olacak zaten verdiği performanslar aynıymış 1080p çözünürlükte.

Hayırlı olsun ne diyelim :D

Bu arada @LEONSCOUT ve @Silinen üye hocam şimdi kusura bakmayında esas ''Fan'' statüsünde olan sizsiniz @Tsugayu 'ya bakın bir arkadaş ne kadar güzel açıklamış :) . Ve sivri söylediği hiçbir şey yok. Laf atmakla bir yere varamazsınız :D . İnsanları da yanlış yönlendirmiyorum Amd kötü bir firma değil ama çok çok iyi bir firmada değil Nvidia ile karşılaştırınca benim kriterlerim içerisinde. Ben daha performanslı bir kart almak istemem mi sanıyorsunuz ? . Ancak bana göre Amd'nin eksileri ve Nvidia'nın artıları sebepli Nvidia daha ağır basıyor. Daha önce Amd ekran kartımla sorun yaşamış biri olarak tekrar Amd almak çok zor benim için :D . Tabi sadece önceden yaşanmış bir şey için bir köşeye atmıyorum markayı öncelikle sürücülerinden emin değilim bir çok kişi düzeldi diyor eskiye göre sorun yokmuş :) . Diyelim ki düzeldi Amd hala Nvidia'dan daha çok güç tüketiyor buda faturada ek bir ücret demek oluyor :D . Onu geçtim oyunlarda en çok uyumluluk hala Nvidia'ya ait ve az güç tüketimiyle stabil bir performans sunuyor. Açıkçası bende isterim Nvidia ile aynı paraya daha çok performans alayım oh ne güzel :D . Ama her şeyin bir riski ve bedeli vardır. Amd'de bana riskli geliyor ve ben karakter olarak riskli işi sevmem net bir insanım net olmayı severim. Birde beni nereden tanıdınız da hemen fan ibaresi yapıştırıyorsunuz ? . Son Anka ismini googla'da bir aratsaydınız bari :D . Şaka maka insanlara böyle yapıştırmalar yapmaktan sıkılmadınız mı ? . Şu yaptığınız tavırla bende size Amd Fanı desem kesinlikle haklıyım nedir bu laf atma çabanız :D . Bende isterim daha performanslı bir kart alayım daha ucuza ama işte herkesin tercihleri istediği şeyler vs aynı değil. Benim isteklerime göre Nvidia Mimarisi ağır basıyor başkasına performans vs gibi değerler ağır basar Amd alır orası da onun bileceği iş :)

R9 390 ile R9 390X arasında oyun/fps karşılaştırmalarına baktım da, öyle pek bir fark yok gibi geldi bana.. Bire bir aynı iki sistemde, iki kart arasında en fazla 5-6 fps kadar fark gördüm.

390X için 300 lira fazla vermek mantıklı mı sizce? 1200 liraya 390 almak varken? (Fiyatlar Sapphire içindir.)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı