AMD Ekran kartları artık alınır mı ?

AMD kanadında iyi marka olarak Sapphire vardı sanırım. Birde ben Witcher 3 oynayacağım ve bu oyunu FPS sıkıntısı olmadan oynamak istiyorum. Bunun için dediğim gibi ekran kartı alacağım fakat şimdi şöyle bir şey aklıma takıldı; Oyundaki grafik ayarlarında bulunan Hair Works ayarını AMD'nin ekran kartını alırsam yapamayacağım sanırım öyle değil mi ?

AMD'nin bu tür atılımları var ve yeni geleceklerde var sanırsam bunlar neler acaba ? Hair Works gibi güzel bir özelliği var mı ?

Bilgisi olan yok mu ?

@benisec_benisec Full HD oyunculuk için R9 390 fazlasıyla yeterlidir. Full HD oyunculuk için R9 390X'e yatırım yapmak bence gereksiz.

1080p testlerinde gördüğüm kadarıyla iki kart arasında 5-6 fps oynuyor. Aslında R9 380X düşünüyordum fakat üstüne biraz daha katıp R9 390 alabilirim ama 390X için 1500-1600 lira civarı veremem. 1200 liraya Sapphire R9 390 düşünüyorum eğer AMD ve Nvidia tarafında yeni çıkacak kartları bekleyecek sabrım kalmazsa. :D

Sistemi topladım sonunda şu an için oldukça iyi. CS:GO'da tüm ayarlar yüksekte ve 8x MSAA açık şekilde 70-90 fps arası akıcı oynayabiliyorum. Bakalım GTA V'de nasıl bir sonuç verecek.

Not: Monitöre bütçem kalmadığı için televizyon olarak kullandığım LG'nin 1366 x 768 monitör/tv'sine hdmi ile bağlı olarak kullanıyorum şu an için.

Nvidia'nın yeni ekran kartları ne zaman gelecek ve geldiğinde GTX 970 gibi bir üründe fiyat düşüşü gözlemlenir mi ?

Mayıs ayı aonunda tanıtılacağı ve Temmuz gibi geleceği söyleniyor ama bunlar üst seviye ekran kartları için 970'in rakibi yıl sonunda gelir. Tüm Türkiye'deki stoklar bitmeden fiyat düşmez, örnek verecek olursak GTX 780TI hala 2.100 lira..

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı