AMD ekran kartları ekran kullanımı neden az?

alperenht

Decapat
Daha fazla  
Bende RX 6500XT var. Ekran kartını maksimum performansa ayarlamak gibi bir ayar yok ve her oyun da %60-100 arası kullanılıyor hep gidip geliyor. NVIDIA kart kullanıyordum eskiden hep %99 çalışırdı maksimum performansa ayarlı. Düşük FPS'ten falan yakındığımdan değil ama hep %99 kullanılsa daha fazla FPS almaz mıyım? Neden böyle AMD kartlarda? Arkadaşımda da RX 6600 var aynı kullanımlar hep değişiyor. R5 3600 işlemci kullanıyorum darboğaz da yok.

Galiba AMD de bir ayar vardı ondan kaynaklı
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu video belki de yardımcı olur.

İşlemcin darboğaz yapıyordur. Hangi oyunda yaşıyorsun bu durumu?

R5 3600 kullanıyormuş RX 6500 XT de darboğaz yapacağını sanmam.

Galiba AMD de bir ayar vardı ondan kaynaklı
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu video belki de yardımcı olur.

R5 3600 kullanıyormuş RX 6500 XT de darboğaz yapacağını sanmam.
Oyundan oyuna değişir.

Bende de aynı sorun vardı sadece bir oyunda oldu aynı sizin ki gibi. Oyun Forza Horizon 5. İade etmiştim ben kartı direkt. Yenisi gelince sorun düzeldi. Benim durum ekran kartı ile ilgiliydi. Sürücü durumu değiştirmedi.

İşlemcin darboğaz yapıyordur. Hangi oyunda yaşıyorsun bu durumu?

Darboğaz sorunun yok. Başka bir şey olmalı.

Bende de aynı sorun vardı sadece bir oyunda oldu aynı sizin ki gibi. Oyun Forza Horizon 5. iade etmiştim ben kartı direkt. Yenisi gelince sorun düzeldi. Benim durum ekran kartı ile ilgiliydi. Sürücü durumu değiştirmedi.

Darboğaz sorunum yok evet ama bu çoğu oyunda oluyor FPS iyi drop falan da yok ama ekran kartı kullanımları 60 100 arası oynuyor arada 58 falan da düşüyor 99 sabit hiç kalmıyor.

Bende de aynı sorun vardı sadece bir oyunda oldu aynı sizin ki gibi. Oyun Forza Horizon 5. iade etmiştim ben kartı direkt. Yenisi gelince sorun düzeldi. Benim durum ekran kartı ile ilgiliydi. Sürücü durumu değiştirmedi.

Vallahi ben de durum anlattığım şekilde bir de RX 6600 kullanan bir arkadaşımda da durum aynı şekilde. İkimizin kartında da sıkıntı olma olasılığı bilemedim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı