AMD ekran kartları neden sevilmiyor?

Yazılımsal sorunlar yüzünden. Başka bir sebep yok.

Ya da NVIDIA fanboyudur.
Veya bir tek oyun oynamıyordur render falan alıyordur v-ray kullanıyordur modellemecidir veya güncel oyunlar için yenilikler gelince direk güncel driver kurup şüpheye de düşmek istemiyor olabilir veya online oyunlar da ciddi düşünüyordur reflex v.b. kullanmak istiyordur.

Hocam bu kanıya bir arkadaşın geçenlerde açtığı çok tartışılan konu yüzünden mi vardınız? RX 6600 eski AMD kartlar gibi sürücü sorunları vesaire içermiyor. Gayet sorunsuz ve stabil çalışan bir kart. Ben öneririm şahsen, eğer 1000-1500 TL fazla bütçeniz varsa RTX 3060'a yönelebilirsiniz ama RX 6600'ün Nvidia tarafında muadili yok.
RX 6600 XT ye yönelebilir %15 daha güçlü. OC ile 3060 TI ya kafa kafaya gelecek seviyeye bile çıkabiliyor.
Sosyal'e selam, yaz sonu RX 6600 & 12100F kombosu yapmayı aklımdan geçiriyorum. Diğer parçaları zamanla toplayacağım, sorum şu. Zorluklarla toplayacağım sistemin sorun çıkarmasını istemem, neden RX 6000 serisi kartlar forumda yeriliyor? Fiyat olarak yakın olan RTX 3050 RX 6600'e göre çok güçsüz ve artık NVIDIA tarafına çok bakmıyorum bile. Yeni nesil kartlardan hiç anlamam, elime aldığım kartlar GT 710, 9500 GT'yi geçmez. Bu yeni nesil RX 6000 serisi gerçekten sorunlu mu?
RX 6000 serisi çok iyi. Driver problemi yaşayan görmedim. Sadece forumda DLSS ile RT yi çok önemseyen bir kitle var ve Nvidia fan boy olanlarda var. Her oyunda olmayan DLSS için saf gücü daha az olan bir kart almak saçma. AMD kanaatinda da FSR 2.0 gelecek. DLSS kadar olmasada FSR 1.0 dan daha iyi olacaktır.

Sosyal'e selam, yaz sonu RX 6600 & 12100F kombosu yapmayı aklımdan geçiriyorum. Diğer parçaları zamanla toplayacağım, sorum şu. Zorluklarla toplayacağım sistemin sorun çıkarmasını istemem, neden RX 6000 serisi kartlar forumda yeriliyor? Fiyat olarak yakın olan RTX 3050 RX 6600'e göre çok güçsüz ve artık NVIDIA tarafına çok bakmıyorum bile. Yeni nesil kartlardan hiç anlamam, elime aldığım kartlar GT 710, 9500 GT'yi geçmez. Bu yeni nesil RX 6000 serisi gerçekten sorunlu mu?

Yeni kartlarında yoktur ama ben mesela RX 5700 XT kullanıcısıydım ve gerçekten sinir bozucu bir durumdu benimle birlikte kartta sorun yaşayan bir sürü kullanıcı vardı, kart resmen bana oyun oynamama izin veriyor gibiydi WattMan ve yeşil ekran vardı benim kartımda neyse ki sattım ucuz gitti sadece ona üzüldüm o kadar ama yeni serilerinde sorun yok sadece biri FPS düşüklüğü yaşadı bir de WattMan birkaç kişi gördüm.

AMD gayet iyi bir marka hem CPU hem de GPU olarak bazı modelleri işlemci olarak Intel grafik kartı olarak da NVIDIA'ya rakip AMD orta seviyedeki karları (RX 400-500 serisi) GTX kartlardan daha iyi bile bence.

2 aydır falan RX 6600 kullanıyorum. Bu zamana kadar henüz bir sorununu görmedim. Daha önce RX 590 kullanmıştım eski sistemimde. Gerçekten o zamanlar AMD'ye lanet etmiştim. Sürekli wattman hataları alıyordum. Oyunu aniden kapatıp sistem çöküyordu. Yeni kartımla herhangi bir sorun yaşamadım. Umarım böyle devam eder. Ama satıp üzerine ekleyip 6600XT almayı düşünüyorum. Kararsızım elimde bu kart varken uğraşmaya değecek bir performans artışı yaşar mıyım bilemiyorum.

AMD gayet iyi bir marka hem CPU hem de GPU olarak bazı modelleri işlemci olarak Intel grafik kartı olarak da NVIDIA'ya rakip AMD orta seviyedeki karları (RX 400-500 serisi) GTX kartlardan daha iyi bile bence.
Gtx 1080ti den hangi rx 400 500 serisi iyi? Veya 1660 Süperden ti dan 1070 den 1070 ti den 1080 den.

Yeni konular

Geri
Yukarı