AMD ekran kartları neden sevilmiyor?

Çünkü, AMD Radeon grafik ayarını kullanmasını bilmiyorlar. Tonlarca test yapılıyor. Türk kullanıcılar kadar şikâyet eden bir topluluk görmedim.
Anladım hocam, şimdi ben RX 6600'ü alsam ne tür bir ayar yapmam gerekecek? Hani özel ayar demeyelim de, kartı satın aldıktan sonra yapılması gereken ufak ayarlar diyelim. Kurcalaması çok zor mu?

Anladım hocam, şimdi ben RX 6600'ü alsam ne tür bir ayar yapmam gerekecek? Hani özel ayar demeyelim de, kartı satın aldıktan sonra yapılması gereken ufak ayarlar diyelim. Kurcalaması çok zor mu?
Hayır. Zor değil. Bazı ayarlar grafik kartını olağanüstü seviyede zorluyor. Bu ayarlar Nvidia da da mevcut. Aradaki fark teknoloji ve varsayılan durumda ne oldukları. AMD Radeon grafik sürücüsünde genellikle oyun içi yaptığınız bir ayarı eskisi gibi kalmamasının nedeni varsayılan olarak bunu sürücünün ayarlaması. Ayarlardan bunu uygulama ayarlarını kullan şeklinde değiştirebilirsiniz. Bu sadece bir örnek.

ASUS P7H55
i3 550
550W PSU PC'me.
R7 370 ekran kartini takıyorum görüntü gelmiyor sebebi ne olabilir? Kasa çalışıyor.

R7 240 takiyorum çalışıyor tıkır tıkır

Birisi aydınlatsın beni.

ASUS ROG RX 570 8 GB kullanan biri olarak WattMan alıyorum ama sorunun çözümü ekran kartına fazla veya az voltaj vermemekten geçiyor undervolt yaparak doğru olan voltajı bulursanız sıkıntı olmaz. Bir de PC acılışlarında biraz bekleyin ben genelde oyun içinde almıyorum PC boşta kaldığında ve ben tekrar başına geçtiğimde oluyor bunun çözümünüde bulmaya çalışacağım büyük ihtimal işletim sisteminden kaynaklı.

AMD'ye laf atanların donanım bilgisi YouTube'dan izledikleri abuk subuk sponsorlu teknoloji kanallarının attıkları videolar kadardır. Size tavsiyem özellikle bu forumdakilerin ağzına bakarak teknolojik ürün almamanız. Bu işe yıllarını vermiş insanlar var onlara danışın.

Sosyal'e selam, yaz sonu RX 6600 & 12100F kombosu yapmayı aklımdan geçiriyorum. Diğer parçaları zamanla toplayacağım, sorum şu. Zorluklarla toplayacağım sistemin sorun çıkarmasını istemem, neden RX 6000 serisi kartlar forumda yeriliyor? Fiyat olarak yakın olan RTX 3050 RX 6600'e göre çok güçsüz ve artık NVIDIA tarafına çok bakmıyorum bile. Yeni nesil kartlardan hiç anlamam, elime aldığım kartlar GT 710, 9500 GT'yi geçmez. Bu yeni nesil RX 6000 serisi gerçekten sorunlu mu?

2 sene boyunca 5700XT-R5 3600 kullandım hiçbir sorun yaşamadım. Şu an RX 6900XT - R9 5900X kombosunu kullanıyorum gene 0 problem. 2 arkadaşıma RX 5500XT aldırdım gene 0 problem. Bazı arkadaşlar yazılımsal bazı problemler yaşamışlar ben de kendi kendi driverlarını silen bir 2070'e denk geldim. NVIDIA'ya giydirmiyorum ama. AMD ekran kartı alabilirsin, Ray Tracing açmayacaksan en mantıklı karar FSR 2.0 çıkıyor zaten DLSS eksiği kapanacak.

ASUS ROG RX 570 8 GB kullanan biri olarak WattMan alıyorum ama sorunun çözümü ekran kartına fazla veya az voltaj vermemekten geçiyor undervolt yaparak doğru olan voltajı bulursanız sıkıntı olmaz. Bir de PC acılışlarında biraz bekleyin ben genelde oyun içinde almıyorum PC boşta kaldığında ve ben tekrar başına geçtiğimde oluyor bunun çözümünüde bulmaya çalışacağım büyük ihtimal işletim sisteminden kaynaklı.

Aynı sorun benim MSI Armor RX570 4 GB kartımda var sürekli bilgisayar açıldığında artifact hatası alıyorum. Sizce 3'üncü kez garantiye mi gönderiyim yoksa sizin yaptığınız işlemi mi yapayım. Bir de yaptığınız işlemi biraz açıklarsanız çok güzel olur.

(Garanti bir türlü kartı düzeltemiyor 3'üncü kez giderse değişim hakkım varmış)

Zamanında yaşattığı problemlerden ötürü, bu yüzden insanlar ikilemde kalıyor ben şahsen tavsiye edemiyorum yoksa güzel kartları var ama ya benim yaşadığım sorunları yaşarsa diye bir ton küfür yemek istemiyorum. O riske girmem.

Geri
Yukarı