AMD ekran kartları neden sevilmiyor?

Ekonomik şartları gözettiğimizde saf kas gücü daha fazla olan daha ucuz/aynı seviyede olan kartı almak isterim tabi ki. Şimdi bazı arkadaşlar linçlemesin veya yanlış anlamasınlar beni fakat 1660 Super RT = 3050. Bunun herkes farkındadır sanırım. Ben böyle bir kartı almak istemiyorum şahsen ve 6600 ile arasında uçurum var.
Çok doğru, sırf RX 580 ile %90-100 arasında performans farkı olduğu için bile alınır gibi geliyor bana.

Evet, maalesef.

Kesinlikle yönelebileceğimi düşünmüyorum, ekran kartında maksimum çıkabildiğim sınır belli.

Sırf onun için PCIe 4.0 desteği olan bir anakart ve işlemci kullanacağım, kartı sonuna kadar kullanmak istiyorum.
Hocam o şart RX 6500 için geçerli siz mesajımı RX 6600 olarak düzeltmişsiniz, RX 6600'de o şart yok yani kullanabilirsiniz gönül rahatlığıyla ama elbette Gen4 almanız çok daha iyi olacaktır sizin için. AMD alabilirsiniz hocam fiyatının hakkını verebilen kartlar bunlar, RX 6600'den vazgeçmeniz için bütçenizin RTX 3060'a yetmesi lazım ki siz yetmediğini açıkça belirtmişsiniz o zaman devam ediniz.

İki üç yıldır kullanıcısıyım, 2020 yılında çıkmış belirli bir sürüm dışındaki sürümler hep başımı ağrıttığı için kartımı güncellemiyorum. İlk aldığım senelerde de çok garip hareketleri olmuştu. Garip bir kart yani, uğraştırabiliyor bazen.

RX570 8 GB kullanan biri olarak tavsiye ediyorum ki alacaksanız NVIDIA ekran kartı alın. Hem oyun için hem diğer yazılımlar için NVIDIA'ya daha fazla yazılımsal destek sunuluyor.

İki üç yıldır kullanıcısıyım, 2020 yılında çıkmış belirli bir sürüm dışındaki sürümler hep başımı ağrıttığı için kartımı güncellemiyorum. İlk aldığım senelerde de çok garip hareketleri olmuştu. Garip bir kart yani, uğraştırabiliyor bazen.
Karttan yıldıracak kadar uğraştırmasa yeter aslında. Forumda RX 6000 serisi kart kullanan insanlar kin kusuyor AMD'ye.
RX570 8 GB kullanan biri olarak tavsiye ediyorum ki alacaksanız NVIDIA ekran kartı alın. Hem oyun için hem diğer yazılımlar için NVIDIA'ya daha fazla yazılımsal destek sunuluyor.
Her şey bütçede bitiyor. Siz bana açık açık çok daha güçsüz RTX 3050 alın diyorsunuz, elbette ben de daha kararlı sürücü güncellemeleri alan kart sahibi olmak isterim. Ama oyun testlerinde RTX 3050'nin testlerde geri kaldığını herkes biliyor, Ray Tracing açınca 25 FPS oyun oynamak da cabası. Şu anda render gibi işlerle ilgilenmediğim için bütçeme uygun bu kartı bulabildim. Aşırı sorunu yoksa da ciddi düşünüyorum RX 6600 ile.

Evet, maalesef.

Kesinlikle yönelebileceğimi düşünmüyorum, ekran kartında maksimum çıkabildiğim sınır belli.

Sırf onun için PCIe 4.0 desteği olan bir anakart ve işlemci kullanacağım, kartı sonuna kadar kullanmak istiyorum.
Hocam arkadaşın yazdığını düzenlemişsiniz yanlış yazdığını düşünüp ama arkadaş doğru yazmış, farklı bir karttan 6500 XT'den bahsediyor. 6600'ü tam performansı için PCIe 4 ile çalıştırmak zorunda değilsiniz. Bu 6500 XT'ye has bir durum.

Karttan yıldıracak kadar uğraştırmasa yeter aslında. Forumda RX 6000 serisi kart kullanan insanlar kin kusuyor AMD'ye.

Her şey bütçede bitiyor. Siz bana açık açık çok daha güçsüz RTX 3050 alın diyorsunuz, elbette ben de daha kararlı sürücü güncellemeleri alan kart sahibi olmak isterim. Ama oyun testlerinde RTX 3050'nin testlerde geri kaldığını herkes biliyor, Ray Tracing açınca 25 FPS oyun oynamak da cabası. Şu anda render gibi işlerle ilgilenmediğim için bütçeme uygun bu kartı bulabildim. Aşırı sorunu yoksa da ciddi düşünüyorum RX 6600 ile.
Hocam hiç kafanızı karıştırmayın 6600'ü çekin devam edin. En sorunlu seri denen 500 serisinden ROG 570 kullanıyorum 1 yıldır, hala bir sorun görmedim. Siz 6600 ile hiç görmezsiniz merak etmeyin.

1660 Super RT = 3050. Bunun herkes farkındadır sanırım. Ben böyle bir kartı almak istemiyorum şahsen ve 6600 ile arasında uçurum var.
3050'nin gerçek hakkı 5000-6000 arası. 6000-7000 arasındayken 6600 karşısında alınmaz dediğin gibi. 3050 çıktığı gün ben dahil başka bu konu hakkında bilgili değerli üyelerde 6600 karşısında şansı yok demiştik. Dediğimizde oldu. NVIDIA adına güveniyor birazda. Çoğu kişi eski AMD kartlara bakarak yeni 6000 serisine karşı bir önyargı sergiliyor.
Kullanım amacına göre değişedebiliyor. Render yapacak adam gider 3050 alır mesela. Oyun oynayacak adam 6600 alır. Hem güç tüketimi hemde OC potansiyeli yüksek bir kart. Ayrıca ben RTX 3000 serisinde bu kadar gereksiz bir kart görmedim. W başına performansı epey berbat.
AMD'ye karşı bir önyargı var ve bu hala daha devam ediyor, edecek. Ben şuanlik bir sıkıntı yaşamadım. 3 aydır kullanıyorum benim 6600 XT'yi. Bundan önceki tüm kartlarım NVIDIA'ydı. AMD'ye şans vereyim dedim, 6600 XT baya F/P bir kart çünkü kendi fiyat skalasında. Yüzümüzü kara çıkartmadı, bakalım.

Yeni konular

Geri
Yukarı