AMD ekran kartları neden sevilmiyor?

6000 serisi öncesinde bir çok kişinin ağzı 5000 serisinde yandığı için şuan başına gelen ufak şeyi 6600 ya da 6600XT'ye bağlıyor fakat bu demek değildi bu kartlar masum! Ben 2 adet top model 6600XT iade ettim. Sistemden şüpheye düştükten sonra RTX 3060 ile test ettiğimde 6600XT ile yaşadığım sorunları yaşamadığımı gördüm. Ama ben hiç bir konuda 6000 serisi alınmaz demedim. Hatta sorun yaşayan insanlara yardımcı olmaya çalıştım fakat, alacak kişilere 6000 serisi kartta önermedim. Çünkü AMD ekran kartları kullanımı konforlu kartlar değil. Her sistemde stabil ve verimli çalışmayabiliyor ve WattMan denilen sorun her zaman ekran kartı kaynaklı olmuyor. Bu detayı atlayan kullanıcı suçu direkt ekran kartında aramakta haklı çünkü, kullanıcının daha önce benzeri kartlardan ağzı yandı. Ama RX6000 serisi kart almadan önce 2 kere düşünülmeli, olası bir sorunda ben bununla uğraşabilir miyim, uğraşamaz mıyım;? Konfor mu önemli, performans mı? Eğer 3050 6600'e yakın performans sergileseydi, eminim ki o zaman AMD fanboylarının dahi seçimi 3050 olurdu.

Bende Gigabyte RX 5600 XT var, bilmeden almıştım öyle rastgele ama yıldırtacak bir sorun çıkartmadı şükür. Sanırım üreten firmaya da dikkat etmek gerekiyor.
Doğru. Örneğin 5XX serisinde Nitro+, MSI Armor gibi kartlar daha sorunlu. Dikkat edin, sosyalde açılan siyah ekran/WattMan konularındaki kartların markası bu ikisinden birisi ve fabrika çıkışlı OC.

Hocam ben daha RX 6000 serisine kızan görmedim.
Var aslında, açılan konular görüyorum. Tam RX 6600'e kesinleşiyorum, o tarz konuları görünce moralim bozuluyor.
Hocam hiç kafanızı karıştırmayın 6600'ü çekin devam edin. En sorunlu seri denen 500 serisinden ROG 570 kullanıyorum 1 yıldır, hala bir sorun görmedim. Siz 6600 ile hiç görmezsiniz merak etmeyin.
Umarım öyle olur, 6600 çok güçlü bir kart ve ufak ufak sorunlarıyla gerçekten uğraşabilirim. Kart yıllar önce çıkan GTX 1080 ile kafa kafaya gidiyor, 2017'nin amiral gemisi resmen.

Ama RX6000 serisi kart almadan önce 2 kere düşünülmeli, olası bir sorunda ben bununla uğraşabilir miyim, uğraşamaz mıyım;?
Yerinde bir yorum gerçekten, oyunun ortasında hata almayayım yeter. Ufak sorunlarla uğraşabileceğimi düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı