AMD Encoder'ın yayında pikselleşmesi nasıl önlenir?

Papiko

Hectopat
Arkadaşlar selamlar, Twitch'de yayınlar açıyorum işlemcim ekran kartıma göre zayıf olduğu için AMD H264 encodeğinden yayını veriyorum fakat 720p 30FPS'e 3500 bitrate vermeme rağmen pikselleşmenin önüne geçemiyorum. Bu konuyu uzunca araştırdıktan sonra bunun bitrate veya GPU ile alakalı olmadığını AMD'nin encoderının X264 ve NVENC'e göre zayıf olduğunu öğrendim. Sırf bu yüzden yayınlarımın pikselleştiğini öğrendim. Şimdi sorum şu ben işlemcim zayıf olduğu için X264 üstünden yayın açamıyorum H264'ten vermek zorundayım peki bu görüntü kalitesini encoder değiştirmeden herhangi bir ayar veya atıyorum AMD için çıkmış bir program varsa düzeltme imkanım var mıdır? Şimdiden yazan arkadaşlara teşekkür ediyorum...

Dostum konuyu hortlatıyorum ama görüntüleme modu nerede OBS'te bende de aynı pikselleşme oyunda hareket ettirince her şey pixelleşmeye başlıyor R7 5700X RX6700 XT sistemde biraz canımı sıkmaya başladı tam olarak ayarları nasıl yaptın?

Hocam yeni gördüm mesajını kusura bakma maalesef o ayarın sadece video konusunda yardım ettiğini anladım yayın için yine kendi Bitrate'ini kullandığı için değişen bir şey olmuyor ne yazık ki AMD Encoder kötü bunun tek çözümü var ya işlemciden açmak yayını ya da GPU değiştiricen...

Hocam yeni gördüm mesajını kusura bakma maalesef o ayarın sadece video konusunda yardım ettiğini anladım yayın için yine kendi Bitrate'ini kullandığı için değişen bir şey olmuyor ne yazık ki AMD Encoder kötü bunun tek çözümü var ya işlemciden açmak yayını ya da GPU değiştiricen...
malesef sırf yayın açabilmek için R7 5700x aldım ekran kartına göre çok daha iyi yayın verebiliyor inşallah encodere iyi bir güncelleme getirirlerde işlemcideki yükü oyunlara daha rahat şekilde dağıtarak daha yüksek fps değerleri alabiliriz .

Yeni konular

Geri
Yukarı