Uzun Vadede AMD İşlemci Mi Intel İşlemci Mi?

bloudosia

Kilopat
Merhabalar, yaklaşık 3-4 ay içinde yeni bir bilgisayar toplama planım var. Bu bilgisayarda ya şuanlık Ryzen 5 3600 alıp Ryzen 7 4. nesil işlemcisi ile sonra değiştireceğim, ya da Ryzen 7 3700x - 3800x alacağım şuanda AMD tabanında. Intel tabanında ise i7 9700k düşüncesindeyim. Sizin fikirleriniz neler? Amacım bu senelerde işlemciyi yüksek tutup ekran kartını 2060 alıp, 2100 serisinde -alırsam- çok güçlü bir ekran kartı alacağım. Bu fikirler dahilinde sizce en mantıklı karar nedir?

6/6 işlemci 2020 ve sonrasında çıkacak oyunlarda %100'e dayandığında arkadaş gelip demesin oyun anlik takılmalar ya

Ryzen kadar takılma yapamaz ben de Ryzen 5 2600X kullanıyorum PUBG'de yemedigim drop yok
Bir videosunu at bakalım da görelim takılma neden yapıyor anlayalım, anlatalım sana. Aynı işlemciyi kullanmıyor olsak inandıracaksın :D
Tüm sistemini de yaz.
Oyunu çekerken de MSI Afterburner'da ne varsa aç görelim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ultra'ya çekin kalabalıga atlayın bakem ne oluyor Ryzen 5 2600X GTX 1060 kullanıyorum ve memlun deilim satacagım PC'yi Intel'e geçmeyi düşünüyorum.
Düşük ayarlarda oyun oynamak tuzsuz yemek yemek gibi GTA V alıp GTA san oynamak gibidir.

@SenGelme

Buradaki arkadaşlar, AMD'yi yeni nesildeki performansından dolayı övüyor. R5 2600 2. nesil. 9400F, R5 3600'ü şamarlıyor desene diyebiliyorsan? Kaldı ki R5 2600 ile arasında da uçurum fark yok. İşin gücün ortalığı germek, karıştırmak.

Dandik soğutucu, dandik kasa, dandik RAM ve dandik güç kaynağı kullanıyorsun ve hatta belki de işlemcine fazla gelecek bir ekran kartı kullanıyor ya da ekran kartına hitap etmeyecek çözünürlükte oyun oynuyorsun, sonra da buraya gelip fanboyluk yapıyorsun.

Hala gelmiş, Avrupa'da para sıkıntısı yok, Intel kullanıyorlar diyor.

RTX 2080 almışım. 2K monitör koymuşum. Gigabyte X570 Aorus Elite anakart eklemişim. Intel'e +1.000 TL daha verecek param yok ve mecburiyetten AMD kullanıyorum öyle mi? Şimdi sana bir şey derdim de gerek yok. Muhtemelen kardeşim yaşındasın.

ultraya çekin kalabalıga atlayın bakem ne oluyor ryzen 5 2600x gtx 1060 kullanıyorum ve memlun deilim satacagım pc yi intele geçmeyi düşünüyorum
Şimdi birincisi, ekran kartı ve işlemci vermişsin ekran kartı 3 gb mı 6 gb mı ? Bunu soruyorum çünkü 3 GB 1060 ultra da takılma yapar Vram sınırına ulaşır.
İkincisi PubG zaten düzgün çalışan bir oyun değil takılma yapabilir, yapmayabilir, yapacağı yer vardır yapmayacağı yer vardir.
Üçüncüsü sistemin geri kalan bilgileri nerede belki ram sıkıntınız olabilir.
Dördüncüsü sıcaklıklarınız ne durumda ?

Bu liste uzar gider böyle yazmakla olmaz buraya görsel sun sunmayacaksan boş yapma.

6/6 işlemci 2020 ve sonrasında çıkacak oyunlarda %100'e dayandığında arkadaş gelip demesin oyun anlik takılmalar ya.

Ryzen kadar takılma yapamaz ben de Ryzen 5 2600X kullanıyorum PUBG'de yemedigim drop yok.
bir de adam i5 9600F en ucuz işlemcilerden i5 9600K olsa neler olur.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
3600X'le karşılaştır hatta 3700X'le. Fiyat farkını soğutucu masrafına yaz.
Zaten yaptığın karşılaştırma saçma i5 9600K 2200TL ama 2600X 1200TL ve soğutucu var yanında.

@Emirizmir

R5 3600 de hakkından gelir onun :D.
Gelir zaten ama soğutucu masrafınıda eklerse 3700X'le karşılaştırmalı.
Ultra'ya çekin kalabalıga atlayın bakem ne oluyor Ryzen 5 2600X GTX 1060 kullanıyorum ve memlun deilim satacagım PC'yi Intel'e geçmeyi düşünüyorum.
Düşük ayarlarda oyun oynamak tuzsuz yemek yemek gibi GTA V alıp GTA san oynamak gibidir.
2600X'le 1660 Ti kullanıyorum 1080P de her şey en yüksekte 70 FPS en düşuk 60 FPS ve takılma yok.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Şamarlıyor adam dogru söylemiş
Aynı zamanda fiyatları ayni bir de 9400F e soğutucu alacaksın.

Ben sen gelme ban atıyorsunuz sonra Ryzen 3600 hakkından gelir.
Gelemez arkadaş.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı