Uzun Vadede AMD İşlemci Mi Intel İşlemci Mi?

bloudosia

Kilopat
Merhabalar, yaklaşık 3-4 ay içinde yeni bir bilgisayar toplama planım var. Bu bilgisayarda ya şuanlık Ryzen 5 3600 alıp Ryzen 7 4. nesil işlemcisi ile sonra değiştireceğim, ya da Ryzen 7 3700x - 3800x alacağım şuanda AMD tabanında. Intel tabanında ise i7 9700k düşüncesindeyim. Sizin fikirleriniz neler? Amacım bu senelerde işlemciyi yüksek tutup ekran kartını 2060 alıp, 2100 serisinde -alırsam- çok güçlü bir ekran kartı alacağım. Bu fikirler dahilinde sizce en mantıklı karar nedir?

Yayıncılar, esporcular tercih ediyor diyince gülesim geliyor, ulan onlara kalsa threadripper çakmazlarsa ha.
Sponsorluktan bedava i9 9900k alsam bende AMD'yi gömerdim, iş parada bitiyor. O yüzden ünlü insanları ve yayıncıları boşverin.
6/6 işlemci 2020 ve sonrasında çıkacak oyunlarda %100'e dayandığında arkadaş gelip demesin oyun anlik takılmalar ya.

Ryzen kadar takılma yapamaz ben de Ryzen 5 2600X kullanıyorum PUBG'de yemedigim drop yok.
bir de adam i5 9600F en ucuz işlemcilerden i5 9600K olsa neler olur.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
"PUBG" demen tüm işi bitirmiş aga, komedisin.

İntel sadece oyun bazında amd yi geçmekte.
Satın alım fiyatı bakımından ve performans bakımından kesinlikle amd.
İntel i5 kullanıcısıyım.
Rayzen 7 alıp upgrade yapmaya kararlıyım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı