AMD, NVIDIA ve Intel karşı savaşı kaybediyor

AMD sıkıntılı günler yaşıyor. NVIDIA tarafıdan RTX 3000 serisi duyurdu, Intel ise 10. nesil işlemcileriyle AMD ile kafa kafaya gitmeye başladı. AMD bu sürede bayağı kan kaybetti. Yüksek edit kartların satamıyor, Intel ise 10. nesil işlemciler ile Mobile ve masaüstü için fetih etmeyi düşünüyor. Peki AMD ne yapıyor? AMD'den daha bir hamle gelmedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başlık: İntel 32 çekirdekli 10 Ghz işlemcileri piyasaya sürecek.

Konu: Moruq intel candır.

NVIDIA ise şu an zaten önde olan halini (Performans olarak) uçurdu, bakalım RDNA 2 ile yetişebilecek mi AMD? Bence zor.
Bence AMD'nin yetişmesine gerek yok, yapması gereken tüm F/P segmentlerinde domine etmek. 5000 serisinde sorun olmasa çok iyiler de sorun var maalesef. Alt seride ben kimsenin 570 yerine 1650 aldığını görmedim, RDNA 2 ile sorunlar biterse 1660-2060-2070 yerine onlar tercih edilse yine AMD sürümden kazanır.

Hayır değil. Benim bahsettiğim bütçe olayında yani.

Mesela 20.000TL bütçen var, 5700XT mi alırsın 2080 Ti veya super mi?

Yüksek bütçede performansı yetersiz kalıyor kartların.

Şu an AMD ekran kartı çıkarmadı ama hangisi F/P veya güçlüyse onu alırım.
Big Navi ekran kartı da iyi iş çıkarabilirler AMD.

10. nesil (LGA1200 soketli işlemciler) daha 3900X`e, 3950X`e yetişemiyor. AMD de daha Big Navi`yi tanıtmadı. Ayrıca RX5700XT 330 Euro`luk fiyatıyla (Powercolor Red Dragon, 5 ısı borusu 2x100mm fan) hala F/P bir ekran kartı.

Aynen öyle, benim Thicc III bir boost basıyor 2050 MHz'e, benchmarklardaki 2070 Super değerlerini yakalıyorum. Ara sıra iltifat etmeyince naz yapıyor 1950'de bırakıyor ama iyi huylu genelde :).

Yeni konular

Geri
Yukarı