AMD, NVIDIA ve Intel karşı savaşı kaybediyor

AMD sıkıntılı günler yaşıyor. NVIDIA tarafıdan RTX 3000 serisi duyurdu, Intel ise 10. nesil işlemcileriyle AMD ile kafa kafaya gitmeye başladı. AMD bu sürede bayağı kan kaybetti. Yüksek edit kartların satamıyor, Intel ise 10. nesil işlemciler ile Mobile ve masaüstü için fetih etmeyi düşünüyor. Peki AMD ne yapıyor? AMD'den daha bir hamle gelmedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Intel'i yendi, sıra NVIDIA'da anlamında dedim. Kartlara Benchmark yapılırsa ve kafa kafaya olursa (ki olacak hatta AMD yenmiş gözüküyor) sürücü koltuğuna AMD oturmuş demektir.

Ha tamam ben model cıkarma sırası dedim
NVIDIA'da Intel gibi akıllanır AMD'yi tehdit olarak görürse yapar.

AMD´nin sıkıntılı günler geçirdiği doğru. En son paraları koyacak yer bulamadıklarından şikayet ediyorlardı. Umarım bu sorunları çözülmüştür.

Konu yine hareketlenmiş. Burada şu iyi bu iyi tartışması yapmak şu an için gereksiz oluyor.

Rekabeti her zaman destekliyoruz. Ama fanboy olmak mantıksız geliyor.

İki üreticinin de kartları daha doğru düzgün piyasada yaygınlaşmadı. Sorunlarını ve optimize durumlarını bilmiyoruz. Bize verecekleri verimliliği bilmiyoruz. Sadece çıkacak fiyatları ile konuşmayı da doğru bulmuyorum.

Ben her zaman ilk dağıtılan ve performans videoları çekilen ürünlerin verilerine güvenmem her zaman son kullanıcı yani bizlerin eline geçtikten sonraki farklı kombinasyonlarla denenmiş testlere ve sonuçlarına bakarım.

Kişisel kanaatim olanı F/P ürününü almaktır.

Konu yine hareketlenmiş. Burada şu iyi bu iyi tartışması yapmak şu an için gereksiz oluyor.

Rekabeti her zaman destekliyoruz. Ama fanboy olmak mantıksız geliyor.

İki üreticinin de kartları daha doğru düzgün piyasada yaygınlaşmadı. Sorunlarını ve optimize durumlarını bilmiyoruz. Bize verecekleri verimliliği bilmiyoruz. Sadece çıkacak fiyatları ile konuşmayı da doğru bulmuyorum.

Ben her zaman ilk dağıtılan ve performans videoları çekilen ürünlerin verilerine güvenmem her zaman son kullanıcı yani bizlerin eline geçtikten sonraki farklı kombinasyonlarla denenmiş testlere ve sonuçlarına bakarım.

Kişisel kanaatim olanı F/P ürününü almaktır.

Fanboy olan biz değiliz bence. AMD çoğu sorununu çözmesine daha ucuz olmasına karşın hala NVIDIA'yı savunan arkadaşa karşın, NVIDIA daha F/P kartlar çıkartırsa NVIDIA'yı da savunup öneririz biz.

Son düzenleyen: Moderatör:
O silemez, ban yemiştir üsluptan. O mesajdan sonra da yazmamış hiç mesaj. Moderasyon ekibinin içinde işini iyi yapanlar olması sevindirici.

Mesajını silmişsin de dikkat et bir gün sana bir emdirirler bir daha bırak çıkarmayı unutmayı ağzında olanın farkında olmazsın burada klavye delikanlılığı yapma.

Fanboy olan biz değiliz bence, AMD çoğu sorununu çözmesine daha ucuz olmasına karşın hala NVIDIA'yı savunan arkadaşa karşın, NVIDIA daha F/P kartlar çıkartırsa NVIDIA'yı da savunup öneririz biz.

Raporlamıştım.

Güncel AMD ekran kartları Nvidia'nın 2 nesil önceki kartlarıyla ancak boy ölçüşüyor. AMD şimdi kart çıkaracakta RTX2080ti'ı yakalayacak, geçecek RTX3080'i geçecek RTX3090 ile kapışacak... 😄 Hikaye... AMD ekran kartı işinde iyi değil. Ekran kartını sormadın var sayıp işlemci konusuna değinelim. İşlemci konusunda alıcı kitleyi 3'e ayırıyorum ben. İş için sistem toplayanlar, oyun için sistem toplayanlar ve kara cahiller. Oyun konusunda AMD 7nm işlemci üretiyor, Intel hala 14 nm işlemci üretiyor. Bunu AMD'nin faydasına olarak görebilir bazıları fakat Intel 14nm üretiyor olmasına rağmen oyunlarda AMD'den gözle görülür bir şekilde önde. Tek çekirdek performansı... Çoklu çekirdek işlemlerinde ise AMD önde, ekstra olarak anakart politikası ve fiyatlandırma açısından kullanıcıların kalbini kazanmış vaziyette bu yüzden birde amacı ne olursa olsun AMD alanlar var kara cahiller dediğim bunlar işte.
Intel üretim olarak nanometreyi düşürdüğü zaman AMD'yi farklı şeyler bekliyor. Fakat AMD şu anda işlemci konusunda iyi durumda bunu da görmek gerek.
Güncel AMD ekran kartları NVIDIA'nın 2 nesil önceki kartlarıyla ancak boy ölçüşüyor. AMD şimdi kart çıkaracakta RTX2080 Ti'ı yakalayacak, geçecek RTX3080'i geçecek RTX3090 ile kapışacak... 😄 Hikaye... AMD ekran kartı işinde iyi değil. Ekran kartını sormadın var sayıp işlemci konusuna değinelim. İşlemci konusunda alıcı kitleyi 3'e ayırıyorum ben. İş için sistem toplayanlar, oyun için sistem toplayanlar ve kara cahiller. Oyun konusunda AMD 7nm işlemci üretiyor, Intel hala 14 nm işlemci üretiyor. Bunu AMD'nin faydasına olarak görebilir bazıları fakat Intel 14nm üretiyor olmasına rağmen oyunlarda AMD'den gözle görülür bir şekilde önde. Tek çekirdek performansı... Çoklu çekirdek işlemlerinde ise AMD önde, ekstra olarak anakart politikası ve fiyatlandırma açısından kullanıcıların kalbini kazanmış vaziyette bu yüzden bir de amacı ne olursa olsun AMD alanlar var kara cahiller dediğim bunlar işte.
Intel üretim olarak nanometreyi düşürdüğü zaman AMD'yi farklı şeyler bekliyor. Fakat AMD şu anda işlemci konusunda iyi durumda bunu da görmek gerek.

Ve AMD arkadaşa görüp görebileceğiniz en iyi kapağı yaptı.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı