AMD Radeon Software Adrenalin 2020 Edition 20.9.1 Update yayınlandı

Nasıl silip yükleyeceğim bilgim yok maalesef. Yardımcı olma şansınız varsa sevinirim. Teşekkürler.
İlk önce bu rehberi uygulayarak sürücünü kaldır.

Sonra yeni sürücü indir.

Hocam güncelledini mi direk? Yoksa sürücüleri komple temizleyip öyle mi kurulum yaptınız?

Hocam direk güncelleme mi yaptınız yoksa sürücüleri silip baştan mı yüklediniz? Sapphire Pulse RX 5600 XT modelini kullanıyorum nasıl yüklemeliyim yardımcı olur musunuz?

Direk güncelledim ve daha sorun yaşamadım.

Kullanan varsa görüşlerini bildirirse biz sorunlarla boğuşan kullancılarda nasipleniriz. 20.7.2 sürümünü kullanıyorum. Bu sürücüyü kaldırmadan 20.9.1 kullansam (direk güncelleme yapsam) sıkıntı yaşar mıyım? Şu an siyah ekran almalarım düşük olsa da hala yaşıyorum. Sizce sorun olur mu? Denemeyede korkuyorum açıkçası. Teşekkürler.
Kartım en OC'li 5700XT olmasına rağmen sihirli bir şekilde muazzam performans artışı geldi. War Thunder'da 60-70 FPS arası gezen kart şu an 80-85 ile oynatıyor. Herhangi bir sorun da görmedim henüz. Ancak güncelleme yerine AMD Cleanup Utility ile silip temiz kurulum yapmanı öneririm.

Arkadaşlar burada güncelleştirmeleri kontrol et dediğimde tekrar 20.7.2 yi gösteriyor ve durumu güncel gösteriyor. Sorun ne sizce.
İlk önce bu rehberi uygulayarak sürücünü kaldır.

Sonra yeni sürücü indir.
Direk güncelledim ve daha sorun yaşamadım.
Kartım en OC'li 5700XT olmasına rağmen sihirli bir şekilde muazzam performans artışı geldi. War Thunder'da 60-70 FPS arası gezen kart şu an 80-85 ile oynatıyor. Herhangi bir sorun da görmedim henüz. Ancak güncelleme yerine AMD Cleanup Utility ile silip temiz kurulum yapmanı öneririm.
image.jpg

Oradan yapmayacaksın zaten. İnternete 5700XT driver diye gir AMD'nin sitesinden kurulum dosyasını indir. Sonra ACU ile 20.7.2'yi kaldır ondan sonra direk exe ile kur.

Hocam DDU ile kaldırmaya çalıştım fakat DDU indikten sonra çalışmıyor. ACU dediğiniz nedir onunla sileyim.
Edit: ACU ile ekran kartı driverını sildim. Yenisini güvenli modda yükledim. Şu an 20.9.1 en güncel sürümü yüklü. Görünürde bir problem yok lakin kullandıkça sorunları yazarım. Tabii ki temennimiz sorun çıkmaması. Ayrıca AMD FreeSync özelliğine sahip bir monitörüm olmasına rağmen ekran bölümünde ki FreeSync seçeneğine tıklanmıyordu. 20.9.1 sürücüsünü yüklediğim zaman o da etkin hale geldi. Umarım sorun çıkmaz. Çok teşekkürler yardımlarınız için.
D451125F-DB18-496A-A7C4-30492D2EC021.jpeg
447750EB-E640-4182-9CE6-0CA03F2D0A54.jpeg

Son düzenleme:
Hocam DDU ile kaldırmaya çalıştım fakat DDU indikten sonra çalışmıyor. ACU dediğiniz nedir onunla sileyim.

Şu çöp programı da AMD kullanıcılarına niye öneriyorlar anlamıyorum. Çöp çünkü hala güvenli kip vb. kendin seçmek zorunda kalıyorsun. Yılların programı doğru düzgün otomatik özelliği yok. AMD Cleanup Utility kullan çalıştır bitti, çok daha kullanışlı ve rahat.

Buradan indirebilirsin;

Son düzenleme:
Şu çöp programı da AMD kullanıcılarına niye öneriyorlar anlamıyorum. Çöp çünkü hala güvenli kip vb. kendin seçmek zorunda kalıyorsun. Yılların programı doğru düzgün otomatik özelliği yok. AMD cleanup utiliy kullan çalıştır bitti, çok daha kullanışlı ve rahat.

Buradan indirebilirsin;

Cidden ya herkes DDU kullan dese de inatla kullanmadım mutluyum.

Yeni konular

Geri
Yukarı