Simdi bunu yazmak için çok geç mi bilmiyorum ama neden Msi xgaming titanyum olmasın. Şu sebepten söylüyorum. Amd işlemciyi test etmeleri için herkese bu anakartı dağıttı. Amd işlemcisinin en iyi performans vericek anakartı seçmiştir muhakkak. Sonuçta bütün dünya o testlere göre karar vericek.
Ne alakası var? O iş öyle değil, ihaleyi MSI kazanır AMD'de MSI gönderir. Zaten ihaleye giren anakartların hepsi belli asgari şartlarıkarşılaması lazım.

Resmi sitesindeki tanıtım paragraflarına göre XMP 2.0 desteğine sahip ve O.C edilebiliyor?

Bunu anakartına takarsa, XMP açmadan manuel O.C edemez mi, 2400MHz'in üzerine çıkamaz mı? Intel anakartlarda olduğu gibi AMD anakartlarda da XMP açılınca işlemci O.C edilemez hale mi veliyor?

https://www.gskill.com/en/product/f4-3000c14d-16gtz

Corsair 3000MHZ RAM'lerin bu anakartta 2666MHZ hızında çalıştığını farketmişler. Her RAM'i voltaj ve frekans arttırarak oc edersinde stabil çalışır mı orası şansına kalmış.

Ben C6H aldım. En kaliteli vrmlere ve soğutmasına sahip ayrıca bestseller çok sahibi haliyle fazla konusu var bu yüzden sorunlarına çareyi çabuk bulursun. AM4 platformunda üzerine çok düşülen bir model BİOS güncellemelerini çabuk kapıyorsun.

Corsair 3000MHZ RAM'lerin bu anakartta 2666MHZ hızında çalıştığını farketmişler. Her RAM'i voltaj ve frekans arttırarak oc edersinde stabil çalışır mı orası şansına kalmış.
Corsair beğenmemiş, G-Skill beğenmiş. Forumdan birisi MSI anakartında 3000MHz G-Skill bekleği XMP ile 3000MHz'de çalıştıramamış ama 2666MHz'de stabil çalışıyormuş. Yalnız kullandığı belleğin kod ismi anakarttının bellek destek listesinde yoktu. Bence listede olan belleklerden herhangi biri sorun çıkarmaz.

Corsair beğenmemiş, G-Skill beğenmiş. Forumdan birisi MSI anakartında 3000MHz G-Skill bekleği XMP ile 3000MHz'de çalıştıramamış ama 2666MHz'de stabil çalışıyormuş. Yalnız kullandığı belleğin kod ismi anakarttının bellek destek listesinde yoktu. Bence listede olan belleklerden herhangi biri sorun çıkarmaz. Sence?

O destek listesinin ne zaman çıktığı ve güncelliği önemli. Listede olmayan ama stabil çalışan RAM'ler de muhakkak vardır. RAM'den kaynaklı sorunlar, Bios günceleme sonrası düzeltmiştir diye düşünüyorum. Yine de tam emin olmak için o listeye bakıyoruz işte.

O destek listesinin ne zaman çıktığı ve güncelliği önemli. Listede olmayan ama stabil çalışan RAM'ler de muhakkak vardır. RAM'den kaynaklı sorunlar, Bios günceleme sonrası düzeltmiştir diye düşünüyorum. Yine de tam emin olmak için o listeye bakıyoruz işte.
Arkadaş belleğin listede olmadığını söylemesine rağmen; "Vatan Bilgisayar'da" BIOS güncellemesi gelene kadar idare edersin diyerek ikna edip(zorla) satmışlar. Bu arkadaşa güncelleme gelmezse sıkıntı. En iyisi listeye sadık kalmak gibi görünüyor.

Arkadaş belleğin listede olmadığını söylemesine rağmen; "Vatan Bilgisayar'da" BIOS güncellemesi gelene kadar idare edersin diyerek ikna edip(zorla) satmışlar. Bu arkadaşa güncelleme gelmezse sıkıntı. En iyisi listeye sadık kalmak gibi görünüyor.

Almak istemeyene kimse zorla satamaz arkadaşı hiçbir dayanak göstermeden ikna etmişler. Güncelleme gelmezse kabahatı arkadaş kendinde arasın.

Almak istemeyene kimse zorla satamaz arkadaşı hiçbir dayanak göstermeden ikna etmişler. Güncelleme gelmezse kabahatı arkadaş kendinde arasın.
Daha 1 hafta önce kulaklık almaya gittim, dandik kulaklığı "kablosuz" diye satmaya çalışıyor. Bir görsen neler neler, tecrübesiz olan insanları böyle avlıyorlar.

Ben C6H aldım. En kaliteli vrmlere ve soğutmasına sahip ayrıca bestseller çok sahibi haliyle fazla konusu var bu yüzden sorunlarına çareyi çabuk bulursun. AM4 platformunda üzerine çok düşülen bir model BİOS güncellemelerini çabuk kapıyorsun.

Kurt Knispel Hocam hangi işlemci ile kullanıyorsun. Bende almayı düşünüyorum da fiyat olarak biraz pahalı.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı