AMD Ryzen 9 3900X vs Intel Core i9-9900K

AMD Ryzen 9 3900X vs Intel Core i9-9900K

• AMD Ryzen 9 3900X

Oy: 17 77,3%
  • Intel Core i9-9900K

Oy: 5 22,7%

• Oy verenlerin toplamı
    22

Berkaytrxx

Centipat
Kuzenim bilgisayar topluyor da, yüksek bir bütçesi var. Hangisini seçeceği konusunda kararsız kaldı. Ben de AMD taraftarıyım ama bir de size sorayım dedim. AMD Ryzen 9 3900X mi, yoksa Intel Core i9-9900K mıdır?

Yüksek bütçesi varsa 9. değil 10. nesillere baksın, Intel alacaksa. Sorunuzun cevabı da kuzeninizin bilgisayarda ne yapacağına göre değişir.

Uzun ömürlü olsun diyorsan Intel. Daha fazla performans istiyorsan AMD.
Uzun ömür ve Intel? Ne kadar Intel'i sevsem de 9900K artık ölü bir soketteki işlemci ve yükseltmeye açık değil. AMD çok daha geleceğe dönük ve uzun ömürlü.

Yüksek bütçesi varsa 9. değil 10. nesillere baksın, Intel alacaksa. Sorunuzun cevabı da kuzeninizin bilgisayarda ne yapacağına göre değişir.
Yüksek bütçesi var fakat o kadar yok. Yani bütçesini yetirebileceği en iyi işlemcileri karşılaştırıyoruz.
Ben olsam AMD Ryzen 9 3900X alırdım.

Konuya oylama da ekle.
Ekledim hocam.

İşin anakart kısmına da bakmak gerek. AMD anakartların artık çoğunda PCIe 4.0 desteği var. AMD soketlerini sürekli değiştirmiyor ve şimdiki soketi hala devam edecek. AMD anakartlar ileriye dönük işlemci desteğine sahip. AMD anakartlar daha yüksek frekanslı RAM destekliyor.

3900X gibi bir canavar varken, 9900K'da kimmiş? Hani 10900K falan desen sırf oyunda daha fazla FPS veriyor diye Intel derdim. Onun haricinde 9900K artık ölü bir sokete sahip ve şu anda alınası bir yani yok. Mesela Ryzen'in önü açık, 4. nesile geçmek istediğinde satar ve geçersin üstelik orta seviye B550 anakart bile seni uzun yıllar götürür.

Geri
Yukarı