AMD Software: Adrenalin Edition 24.2.1 sürücüsü yayınlandı

@lazye boştayken de CW olabilir.

Hocam benzer sorunlar yaşadım fakat dediğim gibi imkansiz demiyorum ama bana garip geldi.

Benim ekran karti fanimin birinde noise vardi mesela yalpaliyordu ve bundan dolayı ses sorunu yasamistim. Ama her ses cw degildir bazilari her ses cw olarak yorumladigi icin soyledim. Boştayken cw yaşanması durumu hele daha da garip o zaman o kart ile hiçbir şey yapılmaz ki direk çöpe at daha iyi o ses sürekli çekmek işkenceden farksız olacaktır.

Şimdi sana o kadar uğraşıp sorunun cw olduğunu kanıtlamak için videoyla uğraşamayacağım. Cw sesinin ne olduğunu biliyorum, donanım hızlandırma GPU kullandığına göre ses benden değil tabi ki ekran kartından geliyor. Steam puan dükkanı GPU hızlandırma kullanıyor ondan da geliyor daha sayayım mı?

Olmaz diye bir söylemim yok kişisel tartışma konusuna da konuyu çevirmeye çalışıyorsun. Olamaz, öyle değil demedim. Burada bilgi yarıştırmıyoruz daha önce duymadım ve şaşırdım bazı kişilerin de bazı sesleri cw ile karıştırdığını söyledim. Asla değildir yanlış biliyorsun gibi bir söylem içerisinde değilim gereksiz polemik yapmaya çalışma. Senin sorununda iplemiyorum, bir şey ispat etmene de gerek yok böyle bir beklentiye girme.

O zaman bilenler sorumu cevaplasın. Polemik yaratmaya çalışan yok iki fikir alalım diyoruz.

O mouse hareket ettirince çıkan ses hep vardı. Her zaman olmuyor ama arada oluyor.
O hep olan ses ekran kartından gelmiyor mu? Yabancı kaynaklara baktığımda genelde karttan geliyor demişler. Her zaman olmuyor bu sorun dün fazla fazla duyuyordum ve sadece sayfayı kaydırırken geliyor boştayken hiç yok.

Son düzenleme:
O hep olan ses ekran kartından gelmiyor mu? Yabancı kaynaklara baktığımda genelde karttan geliyor demişler. Her zaman olmuyor bu sorun dün fazla fazla duyuyordum ve sadece sayfayı kaydırırken geliyor boştayken hiç yok.

Ekran kartından gelmiyor bence. Yani dinliyorum arada ama işlemci kaynaklı olabilir geliyor bana. Anakart üzerinde bobin tarzında bir şeyden gelmesi olası.

Normal coil whine sesi ile bu dediğimiz arasında fark var. (Ekran Kartından gelen ses)

Mouse tekeleriğii hareket ettirince çıkan ses ise, daha tiz ve az gürültü yapıyor. Sürücü kaynaklı değil bence.

Bak aynı üstte Reddit linki atmıştın, orada birisi diyor kendi kendine geçti falan. Bende de öyle oldu. Yani ummadığın bir anda çıkıyor o cızırtı sonra uzun bir süre kayboluyor.

@FalconPolat hatta bu mouse cızırtı sesi benim Laptop'da yapıyordu. Onda olan sorun kesilmiyor ama coğunlukla her zaman var. İçini açıp bakınca işlemci taraflarından geliyordu ses.

Son düzenleme:
Ekran kartından gelmiyor bence. Yani dinliyorum arada ama işlemci kaynaklı olabilir geliyor bana. Anakart üzerinde bobin tarzında bir şeyden gelmesi olası.

Normal coil whine sesi ile bu dediğimiz arasında fark var. (Ekran Kartından gelen ses)

Mouse tekeleriğii hareket ettirince çıkan ses ise, daha tiz ve az gürültü yapıyor. Sürücü kaynaklı değil bence.

Bak aynı üstte Reddit linki atmıştın, orada birisi diyor kendi kendine geçti falan. Bende de öyle oldu. Yani ummadığın bir anda çıkıyor o cızırtı sonra uzun bir süre kayboluyor.

@FalconPolat hatta bu mouse cızırtı sesi benim Laptop'da yapıyordu. Onda olan sorun kesilmiyor ama coğunlukla her zaman var. İçini açıp bakınca işlemci taraflarından geliyordu ses.
Hocam işlemci anakart falan bunlardan ses gelmez bence çok düşük bir ihtimal. Şu anda sistemi 20 saat sonra başlattım ses falan yok, dün 2 saat oyun oynadıktan sonra çok ses geliyordu. Sesin sadece tarayıcıda animasyonlu vs. bir şeyler kullanırken gelmesi suçlunun kart olduğunu genelde doğruluyor.

Ben performans olarak bir sıkıntı yaşamadım , fakat güncellemeyi yaptıktan sonra açık olan SmartAccess Memory kapandı ve Ram frekansları 3200 yapılı olmasına rağmen oda sıfırlanıp default haline gelmiş neden bilmiyorum tekrar SmartAccess Memory açıp ram frekanslarını düzenledim. Bir kaç kişiden de duymuştum aynı olayı yaşadığını.
Eğer SmartAccess Memorysi açık olan arkadaşlar varsa ve bu sürücüyü kurduysanız kontrol edin sizde.

Hocam işlemci anakart falan bunlardan ses gelmez bence çok düşük bir ihtimal. Şu anda sistemi 20 saat sonra başlattım ses falan yok, dün 2 saat oyun oynadıktan sonra çok ses geliyordu. Sesin sadece tarayıcıda animasyonlu vs. bir şeyler kullanırken gelmesi suçlunun kart olduğunu genelde doğruluyor.

Ya işte ben kendi yaşadığım olaya göre söyledim. Kimisi bobin, kimisi mofset, kimisi işlemci, kimisi ekran kartından geldiğini söylüyor. Böyle kesin bir şey de yok o sorun ile ilgili herhalde.

Hadi oyun oynarken veya kart zorlanırken çıkan coil whine ayrı. Onu zaten 1 kilometre öteden hissedebilirsin ama şu mouse problemi tam neyin nesi emin değilim.

Yok ki yeniden yapsa da daha iyi baksam. Benim eski NVIDIA laptop var. Onda her zaman çıkıyor o tiz ve cızırtı sesi. Yani o böyle bizde olduğu gibi kaybolmuyor. Coğunlukla hemen hemen her zaman çıkıyor.

Genel ve ortak nokta var bu sorunu yaşayanlar arasında: İlki mouse ile alakalı, diğeri ise işlemci güç modu veya frekansı ile. (Kullanıcı yorumlarına göre diyorum)

Sen bir güç seçeneklerini bir kurcala. Biraz güç tasarufuna al, biraz yüksek performansa al, işlemci durumlarını kendin el ile ayarlayıp dene gibi gibi yani.

Aha çıkan ses aynı bu gibi. Bu tabii videoda adamın yaptığı gibi yapınca ses çıkmıyor bende ama sitelerde gezerken çıkıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Vallahi seni bilmem ama ben çok memnunum, herkese öneririm.

Bilmediğim ve anlamadığımdan dolayı sormak istiyorum çok fazla yazı olduğu için okumakta istemiyorum üşeniyorum basitçe neden eski drivlerları kullandığınızı ne gibi bir + olduğunu söyler misin bende bir AMD kullanıcısı olarak maksimum performansta gezinmek için elimden geleni yapmak isterim :) (RX 6500 XT kullanıyorum güncel driver kullanıyorum ne kullanmalıyım)

@cnc

O hocam da yazar ama bende cevap vereyim.

Eski driver kullanmasının asıl sebebi kendi kullandığı sistemde stabil çalışması. Belki diğer sürümlerde hatalar alıyordur vs.

Maksimum performans diye bir şey yok. Nasıl desem ekran kartının güncel olması kartın için iyi ama ben kartı şu sürümde kullanayım FPS uçsun diye bir kavram yok.

Sürücü ile oyunlara destek ve optimizasyon gelirse anca öyle olur. Yani stabil sürücü ile maksimum performans farklı şey.

Yeni konular

Geri
Yukarı