AMD Software: Adrenalin Edition 24.2.1 sürücüsü yayınlandı

7800xt kullanıyorum ve sanırım en sorunsuz kartı tercih etmişim. Ddu ile kurulum yaptım önceki sürümde hiç bir problem yaşamadım. Bunu da kurdum şuan iyi gidiyor umarım sorun çıkmaz.

AMD 22.5.1 sürümünden sonra bugüne kadar yayınladıkları bütün driverlarda tarayıcı arama kısmında fare imleci kaybolması sorununu düzeltmemekte ısrar ediyorlar hala 😡 24.2.1 sürümü de aynı.
Eğer imleç beyaz oluyorsa MPO kaynaklı bu. Aynısını yaşayıp çözdüm.

NVIDIA kullandım hiç böyle abuk subuk basit hatalar görmedim. Olsa bile hemen güncellemeyle gideriliyor o hata. AMD kullanıyorsan aylar boyunca driver düzeltmesi yapacak diye bekle babam beklersin😅😅

Aynen kardeşim. Yeni sürücü kurunca sistemi sapıtan elemanlar yalan söylüyor o zaman. Bilmediğin konular hakkında araştırma yapmadan konuşma. NVIDIA'ya yeni sürücü geldiğinde de bir ton konu açılıyor. NVIDIA ile ilgili forumlara gidersen daha da net görürsün bu durumu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynen kardeşim. Yeni sürücü kurunca sistemi sapıtan elemanlar yalan söylüyor o zaman. Bilmediğin konular hakkında araştırma yapmadan konuşma. NVIDIA'ya yeni sürücü geldiğinde de bir ton konu açılıyor. NVIDIA ile ilgili forumlara gidersen daha da net görürsün bu durumu.
Nvidia driverlerinin kronik problemleri ile Amd'nin kronik problemleri farklı ama. Biri işlemci de üreten bir firma ayrıca Nvidia sadece ekran kartına yoğunlaşan bir şirket arada farklar olacaktır. AMD çift taraflı rakip, hem İntel hem Nvidia. Gerçi çokta aman aman rakiplikleri yok ama Nvidia çok daha şanslı.

RX 6600 ile 23.12.1'deyim. Muhtemelen güncellemem.

Ben yükledim fakat bu sefer performans kısmında değerler gözükmüyor. Normalde CPU kısmında her grafik gözükürdü şimdi hiç gözükmüyor. Tekrar açmak istediğimde sadece kullanım gözüküyor.

Performans > Ölçümler sekmesinde sağ tarafta bütün metrik seçenekleri var.

@imnotagamer @CEO of SM Technology Açıkcası ben Nvidia üzerinde pek öyle görmedim. Eski GTX kartlarda FPS düşme olsa bile yine de çökme kasma falan olmuyordu. Nvidia kartlar bilgisayar da seçmiyor kara düzen dizel gibi neye takarsan tak devam. Bildiğim kadarıyla AMD kartlar RAM ve PSU seçiyordu.

Nvidia driverlerinin kronik problemleri ile Amd'nin kronik problemleri farklı ama. Biri işlemci de üreten bir firma ayrıca Nvidia sadece ekran kartına yoğunlaşan bir şirket arada farklar olacaktır. AMD çift taraflı rakip, hem İntel hem Nvidia. Gerçi çokta aman aman rakiplikleri yok ama Nvidia çok daha şanslı.
Bu da var ama ürüne para vererek alan kişinin umrunda olmaz bu sorun elektronik birşey alıyorsak satış sonrası destek de önemli kaç ayda bir gücelleme veriyorsun o da hatalı çıkabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı