AMD Vega gizlice tanıtıldı!

AMD Vega HBM2 belleğe sahip ekran kartı gizlice tanıtıldı haberlerini gördüm. Bazı kaynaklarda GTX 1080 kıvamında olduğu söyleniyor. Fakat adı hakkında bir bilgiye ulaşamadım, muhtemelen RX 490'dır diye düşünüyorum.

4K ultra Doom (Vulkan) testi:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

GTX 1080'i ezmiş gözüküyor. Bir gram takılma yok. Fiyatı da iyi olursa vayy, para olmadığı için çıldırırım heralde.:mad: Memur olursam ben::neo::matrix:

Bugün New Horizon etkinliğinde, AMD yeni Zen işlemcilerini tanıtacakmış. Belki bu ekran kartı hakkında da bilgi verirler!

New Horizon etkinliğini canlı olarak izlemek için tıklayın: New Horizon

Nvidia daha önceden yaza doğru çıkarmayı düşündüğü 1080Ti'yi AMD Vega'nın karşı atağı yüzünden cafere bez getirircesine :D aceleye getirmeye başladığı söylentisi ortada dolaşıyor. Önümüzdeki 2 ayda bilgisayar teknolojisi adına her anlamda çok acayip bir piyasa dönecek görünüyor.

Son düzenleme:
HBM2 bellekle geliyor fiyat konusunda ucuz olma söz konusu olucağını sanmıyorum. Performans aralığı GTX 1070-1080 aralığında olucağı söyleniyor aynı şekilde fiyatı da o aralıkta olucaktır. En büyük avantajı HBM2 belleğin getirdiği yüksek çözünürlüklerdeki fps kaybını azaltma. 1080p'de aynı fps verdiği kartı 2K ve 4K'da geçicek olması uzun sürede 2k ve 4K'da yüksek ayarlarda oyun oynatabilecek demek.

@CraZyNoMaD Acele işe şeytan karışır, o yüzden ilk parti ürünlerini satın almak akıllıca olmaz.

Şimdi fark ettim video gizlenmiş, ben dün izlemiştim. Demek ki boşuna gizlenmemiş "gerçek" olduğuna delil sayarım bunu.

jmhjköhjkl.jpg

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı