AMD Vega gizlice tanıtıldı!

AMD Vega HBM2 belleğe sahip ekran kartı gizlice tanıtıldı haberlerini gördüm. Bazı kaynaklarda GTX 1080 kıvamında olduğu söyleniyor. Fakat adı hakkında bir bilgiye ulaşamadım, muhtemelen RX 490'dır diye düşünüyorum.

4K ultra Doom (Vulkan) testi:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@GCN performansı yükseleni görmedim ama performansı düşen de görmedim :)
Aynen, 4K'da 60FPS ile oynuyorum dedi. Çok güzel değerler. Fiyat nasıl olacak acaba.
490 dolar ise Türkiye'de 2500-3000TL olur diye düşünüyorum.

Beklediğim bir şeydi ama yinede inanamıyorum, resmen Intel'e güle güle demiş. :neo:

Bakalım Jim Keller Samsung'ta ne iş çıkaracak. Kesin piramitleri de bu yapmıştır. :D

Tanıtımı kaçıranlar için:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Jim Keller kimdir?

Son düzenleme:
Yüksek performans demek yüksek sıcaklık demek değil mi? Artık sıvı soğutma standart mı olacak?
İki sorunun cevabı kısaca hayır.

Enerji tüketimi artarsa, doğrusal olarak olmasa da ısı artar. AMD'nin tepe işlemcisi i7 6700K kadar enerji tüketiyor ve %90 daha hızlı çalışıyor. Anlayacağın i7 6900K'nın biraz üzerinde hız sunarken çok daha az ısınıp ve çok daha az enerji tüketiyor.

@er36po aynen öyle ben 970 kullanıcısı olarak artık sürücü güncellemiyorum. BF1 sürücü güncelle diye diretti hatta güncellemedim System32'den nvapi64.dll adını değiştirerek oyuna girebildim. Nvidia denetim masası açılmıyor bu şekilde oyunla işim bitince eski haline alıyorum.

İki sorunun cevabı kısaca hayır.

Enerji tüketimi artarsa, doğrusal olarak olmasa da ısı artar. AMD'nin tepe işlemcisi i7 6700K kadar enerji tüketiyor ve %90 daha hızlı çalışıyor. Anlayacağın i7 6900K'nın biraz üzerinde hız sunarken çok daha az ısınıp ve çok daha az enerji tüketiyor.
Bu kadar iyi bir teknolojinin fiyatı nedir?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı