AMD Vega gizlice tanıtıldı!

AMD Vega HBM2 belleğe sahip ekran kartı gizlice tanıtıldı haberlerini gördüm. Bazı kaynaklarda GTX 1080 kıvamında olduğu söyleniyor. Fakat adı hakkında bir bilgiye ulaşamadım, muhtemelen RX 490'dır diye düşünüyorum.

4K ultra Doom (Vulkan) testi:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@CraZyNoMaD Acele işe şeytan karışır, o yüzden ilk parti ürünlerini satın almak akıllıca olmaz.

Şimdi fark ettim video gizlenmiş, ben dün izlemiştim. Demek ki boşuna gizlenmemiş "gerçek" olduğuna delil sayarım bunu.

Eki Görüntüle 204809

Doğru bizde izlemiştik, 4K 60 FPS'den aşağı düşmüyordu DOOM'da. O yüzden Vulcan'da 1080'i ezmiş gözüküyordu. Zaten 687F:C1 kod adı sızan bechmarklarda da vardı. Gerçek gibi.

Eğer gerçekten gizli bir bilgi ise bundan dolayi video silindiyse bu AMD için hiç iyi olmadı. Bence yine pazarlama stratejisidir. AMD gibi bir marka bu şekilde değer verdiği bir bilgiyi sızdırıyorsa pazarda çok kaybeder.

Eğer gerçekten gizli bir bilgi ise bundan dolayi video silindiyse bu AMD için hiç iyi olmadı. Bence yine pazarlama stratejisidir. AMD gibi bir marka bu şekilde değer verdiği bir bilgiyi sızdırıyorsa pazarda çok kaybeder.
Bence tüketicinin dikkatini çekmek için bilerek yapılmış. (Mesela; bak, geliyorum, hazırlıklı ol, tadıma bakmadan acele edip diğer uyuz firmaya yönelme gibi... :D)
Şu üreticiler (ister AMD ister Nvidia ister İntel, vs.) tüketiciyi memnun etmek için değil de daha çok kandırma- kazıklama yollarını ararlar.

Bakınız: Çoğu kişinin de bildiği bir tecrube daha edindim, her çıkan sürücü yeni donanımın performansını tarazide ya da ufacık yükseltirken eski kartların, donanımın performansını da bi gıdım düşürüp sadece stabiliteyi koruyor. Bunu biliyor muydunuz?
Ulen, ne çakalsınız be... Ama benden kaçar mı :sinsi:
Baktım eski skorları alamıyorum çareyi çok eski sürücüleri kurarak buldum :D Tabi bu sefer de stabilite sorunları çıkıyor, yani güncelleri kurmak zorunda bırakıyorlar.

Allah verede AMD rekabet edebilsin hatta geçsin, aksi taktirde bu soyguncular (İntel, Nvidia) bizi soyup soğana çevirecekler.

Bir de şöyle bir uyanıklımları daha var; eski oyunların 3D, (3 boyutu) SLI desteği muhteşem iken yeni oyunlarda tam rezalet... Neyse ki profesyonel gönüllü 3D ve SLI kullanıcıları var da yaptıkları fix'lerle biz mazlum tüketicilerin derdine çare oluyorlar :D

AMD şu an canlı yayında Zen işlemcilerini tanıtıyor. Çok iyi ingilizcem yok ama az çok anlıyorum. Yanlış anlamadıysam tüm işlemciler AM4 platformunda yer alacak, yani Intel'de Syklake ayrı X99 ayrı şeklinde değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@thugmylife Müthiş bir upgrade imkanı anlamına geliyor. Mesela LGA1151 anakart aldığında en fazla i7 6700K'ya kadar upgrade yapabilirsin. Böyle olduğu zaman i7 6950X karşılığındaki AMD RYZEN işlemci neyse ona kadar upgrade yapabilirsin. :D

Ek olarak Zen işlemcilerden sonra aynı platforma, Zen+(plus) işlemciler de gelecek 1-2 yıl sonra.

Son düzenleme:
Bence tüketicinin dikkatini çekmek için bilerek yapılmış. (Mesela; bak, geliyorum, hazırlıklı ol, tadıma bakmadan acele edip diğer uyuz firmaya yönelme gibi... :D)
Şu üreticiler (ister AMD ister Nvidia ister İntel, vs.) tüketiciyi memnun etmek için değil de daha çok kandırma- kazıklama yollarını ararlar.

Bakınız: Çoğu kişinin de bildiği bir tecrube daha edindim, her çıkan sürücü yeni donanımın performansını tarazide ya da ufacık yükseltirken eski kartların, donanımın performansını da bi gıdım düşürüp sadece stabiliteyi koruyor. Bunu biliyor muydunuz?
Ulen, ne çakalsınız be... Ama benden kaçar mı :sinsi:
Baktım eski skorları alamıyorum çareyi çok eski sürücüleri kurarak buldum :D Tabi bu sefer de stabilite sorunları çıkıyor, yani güncelleri kurmak zorunda bırakıyorlar.

Allah verede AMD rekabet edebilsin hatta geçsin, aksi taktirde bu soyguncular (İntel, Nvidia) bizi soyup soğana çevirecekler.

Bir de şöyle bir uyanıklımları daha var; eski oyunların 3D, (3 boyutu) SLI desteği muhteşem iken yeni oyunlarda tam rezalet... Neyse ki profesyonel gönüllü 3D ve SLI kullanıcıları var da yaptıkları fix'lerle biz mazlum tüketicilerin derdine çare oluyorlar :D
Bilinçli eskitme yöntemi :D

Zen'i uzun zamandır bekliyoruz. Umuyorum ki güzel fiyata darboğaz yapmayacak güzel hesapli işlemciler üretirler.
@er36po çok güzel özetlemişsiniz ama güncelleme ile performans düşürme işlemi çok oturmadı kafamda. İlk kez sizden duyuyorum. Bu şekilde insanların almasi gereken performansi alamadığını mı söylemeye çalışıyorsunuz? Böyle bir şey varsa resmen kazıklanıyoruz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı