AMD vs Intel

AMD Ryzen bir işlemci+sıvı soğutucuyu tavsiye ederim.
Sıvı soğutucu almasına gerek yok. 200-300 TL civarında kule soğutucu alırsın daha iyi olur.

bircetesavasibaslattin.jpg

10400F bile 3600'ü oyunlarda geçiyor. Oyun açısından Intel'e bakılabilir ama render alınacaksa kesinlikle AMD öneriyorum. Gerçi Zen 3 mimarisinin performansını beklemek de mantıklı olabilir. 10600K modelinde stok soğutucu da yok ayrıca.

Ben AMD derim işlemci 10 yıllık hala canavar Intel'i eziyor. Zamanların bilgisayarı Valorantta bile 120 fps ye çıkıyor. İşlemci AMD Athlon 880k
İntel i9 bile 6000tl ne gerek var ki? Bilgisayarı marsa göndermicez ki. :) :) :)

Kasa hava akışı iyiyse ortam da müsaitse stok soğutucu ile 3600X'i soğutabilirsin 👍

Eğer O.C yapacaksan ve kasa fan dizaynı kötü veya yetersiz ise bir de sıcak ortamdaysa nasıl düşüreceksin ısıyı? O her türlü ısınır. Amacım AMD övmek değil bildiğimi bildirmek...

@YardimDestek ona bakarsak i7 2600K gibi işlemciler de hâlâ aynı durumda.
Ayrıca 880K da çok başarılı değil en üst GTX1050/RX560 besleyebiliyor.
Zamanın bilgisayarı diyorum zaten tost makinesi gibi ama Valorant 120 fps Lol 160 fps Ets 2 75 fps

Bütçen neye elveriyorsa o iyidir. Önceliklerini belirle, oynayacağın oyunların alacağın işlemci ve ekran kartıyla gameplay videoları vardır Youtube'da. Amd veya Intel sistem toplamanın püf noktalarını bil (minimum RAM frekansı, uyumlu RAM, anakart serileri ve OC destekleri, anakartın o işlemciyi bios update ile mi desteklediği...). İki işlemci platformu da üzmez seni.

Yeni konular

Geri
Yukarı