AMD Zen işlemciler beklenmeli mi ?

Böyle bir sistem daha iyi olur.
İ5 6600k Almanya gerek yok çünkü benim sistemdeki anakartla overclock yapamazsın 200 TL aşarşan Anakartla işlemciyi yükseltebilirsiniz.
İşlemciyi İ5 6600K Anakartıda MSI M170A M3 yapabilirsin.

Bütçenin artırırsak bu çok iyi oldu.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2015-10-25-08-49-08.png
    Screenshot_2015-10-25-08-49-08.png
    49,9 KB · Görüntüleme: 365
  • Screenshot_2015-10-25-09-00-05.png
    Screenshot_2015-10-25-09-00-05.png
    50 KB · Görüntüleme: 383
Yazı daha dün paylaşılmış. Ayrıca r9 3xx'den olduğunu nasıl anladınız? Apple arkasında diyorsunuz ama pazar payları nvidia ve intel'den geride ? Satış yapamazsa isterse microsoft olsun arkasında.
Dostum lütfen piyasayı bilmeden yorum yapma.
Bak bu eski grafikler.
graph.png

Ondan öcnesinde nvidia öndeydi ondan öncesinde yine amd. Yeni teknoloji, yeni mimari, yeni socket getiren ve başarılı olan öne geçti ve böyle defvam edecek zamanında Nvidia'da Intel'de böyle başarısız dönemler geçirdi şuan AMD öyle bir dönem geçiriyor ama bu demek değil ki AMD artık çöp batıyor vs. Bir kere mantığa uymuyor dünyada nerdeyse her evde bilgisayar var her yıl bunların %10'u upgrade yapsa bile ne kadar devasa rakamlar ortaya çıkıyor.

Teknoloji ile ilgilenmeye yeni başaladıysan bunları bilmemen normal ama insanları yanlış bilgilendirmen, tarihsiz grafikleri manipüle etmen doğru değil.

Arkadaşlarımızın dediği gibi AMD ye bukadar önyargılı olunmamalı. AMD Apple ile işbirliğince yeni AMD işlemcili Apple iMac lar çıkaracaklar. Siz hala AMD Batıyor ! diyin. Ben AMD taraftarı değilim ama sizin de bu kadar önyargılı olmamanız gerekiyor. Sabredin ilerde ne olup olmayacağı bilinmiyor. Dünya döndükçe teknoloji de dönmeye devam edecek. Dev firmalar birbirleriyle yarışacaklar ''Ben daha iyisini yapabilirim'' dedikleri sürece teknoloji daha ileri seviyeye taşınacak.

Arkadaşlarımızın dediği gibi AMD ye bukadar önyargılı olunmamalı. AMD Apple ile işbirliğince yeni AMD işlemcili Apple iMac lar çıkaracaklar. Siz hala AMD Batıyor ! diyin. Ben AMD taraftarı değilim ama sizin de bu kadar önyargılı olmamanız gerekiyor. Sabredin ilerde ne olup olmayacağı bilinmiyor. Dünya döndükçe teknoloji de dönmeye devam edecek. Dev firmalar birbirleriyle yarışacaklar ''Ben daha iyisini yapabilirim'' dedikleri sürece teknoloji daha ileri seviyeye taşınacak.
Haklısın. Bende bu konularda sizler kadar iyi değilim. AMD'yi çok kötülüyorlar o yüzden insan ne yapacağını şaşırıyor. Herkez AMD lafını Duydunmu önyargıyla yaklaşıyorlar. Sabırlı bir adamım çok şükür Zen işlemcileri bekleyeceğim.

Peki bir insan neden AMD'ye karşı önyargılı olsun ki durduk yere? Kulaktan dolma bilgilerle önyargı yapanların yanı sıra AMD kullanıp pişman olan bir çok insan da önyargılı davranıyor.

Ben derim ki o bütçeye Skylake al. AMD Zen ile Skylake performansına eşit olsa ve 100 lira ucuz olsa 100 lira vermemek için bunca zaman beklediğine değecek mi? Ya Skylake kadar performansı olamazsa? Ya güç tüketimi düşmediyse, ekran kartları gibi?

AMD gibi bir firma batmaz. Bunu masumane batar diye düşünenlerde var tamam ama batar diyenlerin büyük çoğunluğu hiç bir çıkarı olmadığı halde gözü kapalı intel taraftarı olanlar. İntel gibi fiyat çakan bir firmayı tek bırakmazlar bu sektörde. Sektörü tekeline geçirirse öyle fiyatlar çakar ki kimse gıkını çıkartamaz. AMD, İnteli geçemeye bilir ama batmaz.

İşlemcileri tasarlayan mühendis Jim Keller bu adamı Intel'ciler iyi tanır:) Zamanında FX 57 ile Intel'i piyasadan silecek duruma getirdi. Zen mimarisini merakla bekliyorum Jim Keller'dan dolayı çok umutluyum.

Peki bir insan neden AMD'ye karşı önyargılı olsun ki durduk yere? Kulaktan dolma bilgilerle önyargı yapanların yanı sıra AMD kullanıp pişman olan bir çok insan da önyargılı davranıyor.

Ben derim ki o bütçeye Skylake al. AMD Zen ile Skylake performansına eşit olsa ve 100 lira ucuz olsa 100 lira vermemek için bunca zaman beklediğine değecek mi? Ya Skylake kadar performansı olamazsa? Ya güç tüketimi düşmediyse, ekran kartları gibi?
Dostum işte önyargı bu. Ya Zen çok güçlü gelirse @Because Im Batman arkadaşımızın söylediği gibi Jim Keller zamanında Intel'i piyasadan silmişti yine aynısını yapmayacağını nerden biliyorsunuz? Daha kaç nm teknoloji ile üretileceği bile bilinmeyen bir seri için "En fazla skylake kadar güçlü olur canım ne olcak." tarzı bir düşünceye anlam veremiyorum. Acele etmek için sebebi olan alsın ona bir şey diyemem tabi ki ama ben olsam beklerdim, ben AMD'ye çok güveniyorum Zen konusunda ama diyelim ki başaramadılar o halde bile en azından Skylake işlemcilerin fiyatı düşecektir.

Dostum işte önyargı bu. Ya Zen çok güçlü gelirse @Because Im Batman arkadaşımızın söylediği gibi Jim Keller zamanında Intel'i piyasadan silmişti yine aynısnı yapmayacağını nerden biliyorsunuz? Acele etmek için sebebi olan alsın ona bir şey diyemem tabi ki ama ben olsam beklerdim, ben AMD'ye çok güveniyorum Zen konusunda ama diyelim ki başaramadılar o halde bile en azından Skylake işlemcilerin fiyatı düşecektir.
Aynen öyle ben beklerim Zen işlemcileri belki daha güçlü olur Skylake işlemcilerden.

@Recep Baltaş Sizin yorumlarınızıda bekliyoruz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı