AMD'den neden nefret ediyorlar?

Herhangi bir "markadan" nefret edilmesi zaten başlı başına saçmalıktır. Sorunlu ve çok sorunlu modeller vardır sadece. Bunları tespit eder ve önerir/önermezsin.

Alıntı yaptığım mesajda demiştiniz ya hani 3000 serisi ezecek diye? Kendiniz ile çelişiyorsunuz.
Özellikle Nvidia'nın zaten rakipsiz sayılırken üstüne büyük oranda fiyat kırması ekran kartı pazarında AMD'nin ipini iyice çekecek 3000 serisinde.

Sen Intel - AMD için mi diyorsun yoksa Nvidia - AMD için mi? Benim yorumum Nvidia - AMD üzerine.

Not: Şimdi F1 izlemeyi bıraktım bu arkadaş için de ne demek istediğine anlam vermeye çalıştım. Kalkmış bana kendinle çelişiyorsun diyor ama söylediğim şeyden sonra 1 tane bile bu konuda yorumum yok. Kendimle çelişmem için öncelikle bu konu hakkında sonra yeniden yorum yapmış olmam gerekiyor.

Piyasada yeni AMD GPU'larını da hiç görmedim, performans değerlerine bakmadım bile. Burada dediğim şey; Nvidia "fiyat" kırmışken pazarda AMD'ye göre pazar payını artıracağı yönünde. Bakıyorum, 2021 yılında Nvidia'nın pazar payı da artmış durumda. Bu durumda yanıldığım kısım nerede?

Ortada çeliştiğim kısım yok çünkü sonrasında bir beyanatım bile yok, yanıldığım kısım son çeyrek verilerine göre yok. Saçma saçma yorumlar yapmadan önce karşıdaki kişi ne demiş diye anlayın ve dediği doğru olmuş mu diye araştırın.

Son düzenleme:
Sen Intel - AMD için mi diyorsun yoksa NVIDIA - AMD için mi? Benim yorumum NVIDIA - AMD üzerine.

not: Şimdi F1 izlemeyi bıraktım bu arkadaş için de ne demek istediğine anlam vermeye çalıştım. Kalkmış bana kendinle çelişiyorsun diyor ama söylediğim şeyden sonra 1 tane bile bu konuda yorumum yok. Kendimle çelişmem için öncelikle bu konu hakkında sonra yeniden yorum yapmış olmam gerekiyor.

Piyasada yeni AMD GPU'larını da hiç görmedim, performans değerlerine bakmadım bile. Burada dediğim şey; NVIDIA "fiyat" kırmışken pazarda AMD'ye göre pazar payını artıracağı yönünde. Bakıyorum, 2021 yılında NVIDIA'nın pazar payı da artmış durumda. Bu durumda yanıldığım kısım nerede?

Ortada çeliştiğim kısım yok çünkü sonrasında bir beyanatım bile yok, yanıldığım kısım son çeyrek verilerine göre yok. Saçma saçma yorumlar yapmadan önce karşıdaki kişi ne demiş diye anlayın ve dediği doğru olmuş mu diye araştırın.

Hocam 2020 de yorum yapmışsınız.

Hocam 2020 de yorum yapmışsınız.
Yani? Sana okulda "çelişmek" kelimesini cümle içinde kullanma ödevi falan mı verdiler diyeceğim de okullar kapalı.

1- Bir şey üzerinde çelişmek için, sonrasında farklı yönde bir beyanat vermek gerekiyor. Bakıyorum, o mesajdan sonrasında bir beyanatım var mı? Yok. 2. bir beyanatım yokken nasıl çelişmiş olabiliyorum?

2- Bunu hangi yıl dediğimin bir önemi var mı? Bu bir öngörüdür, ne demişim 2020 yılında? Nvidia yeni serisinde fiyat da kırdığı için pazarda zaten neredeyse rakipsizken bu pazar payını yükseltecek demişim. Bakıyorum 2021 yılı verilerine, geçen yıla göre %6 daha fazla pazar payı var son çeyrek verilerinde. Dediğim yanlış mı çıktı? Şimdilik hayır, 1 yıl sonra Nvidia'nın pazar payı AMD'ye karşı %76'nın altında kalırsa yanılmış olurum.

Geri
Yukarı