Amerika Ay'a gitti mi?

Başka bir sorum yok. Teşekkür ederim. Bütün mesajları tek tek okudum. Konu kilitlenmeyecekse takipten çıkacağım. Siz tartışabilirsiniz. İyi Sosyaller.
Dur dur gitme, hazır cevap verme kafasındayken sen başka şeyleri sor söyleyeyim. Düz Dünyacılara yaptığım şeyi mi gördün de muhatap olmak istemedin anlamadım. :D

@SideWinder Almanlar gerçekten büyük millet, özellikle bilim konusunda tüm Dünya'nın toplamından daha fazla katkısı olan bir millet. Savaş sırasında ABD'ye sığınan o Alman bilim insanları ve sonrasında onların getirdikleri olmasa ABD şu anda olduğu durumda olamazdı. Savaş sırasında tamamen mekanik olarak insansız otomatik pilotlu füze yapabilen bir millet. İmkanlarını düşününce korkunç geliyor bana. :D

@SideWinder Almanlar gerçekten büyük millet, özellikle bilim konusunda tüm Dünya'nın toplamından daha fazla katkısı olan bir millet. Savaş sırasında ABD'ye sığınan o Alman bilim insanları ve sonrasında onların getirdikleri olmasa ABD şu anda olduğu durumda olamazdı. Savaş sırasında tamamen mekanik olarak insansız otomatik pilotlu füze yapabilen bir millet. İmkanlarını düşününce korkunç geliyor bana. :D

Gerek Apollo gerekse STS programlarındaki katkıları yadsınamaz düzeyde. Mekanik sistemler üzerine geliştirdikleri ciddi uç şeyler var.

V2 füzesi, uzaya giden yolu aralayan en büyük icatları. Belki iki yıkıcı savaş geçirmeselerdi, Ay'a ilk onlar giderdi.

@Yararsız Üye yok, sizin düz dünya konunuzu bile göremedim hiç. Konudaki genel iğneleyici laflar yüzünden konudan çekilmek istiyorum. Ama dini sorunlarımı cevaplamak isterseniz ayrı bir konu açabilirim.

Özellikle İslamiyet hakkında bir sürü sorum var. Babama sordukça kendisinin de kafası bulanıyor.

@UBerk böyle bir konu açmamıza müsaade var mı?

@Yararsız Üye yok, sizin düz dünya konunuzu bile göremedim hiç. Konudaki genel iğneleyici laflar yüzünden konudan çekilmek istiyorum. Ama dini sorunlarımı cevaplamak isterseniz ayrı bir konu açabilirim.

Özellikle İslamiyet hakkında bir sürü sorum var. Babama sordukça kendisinin de kafası bulanıyor.

@UBerk böyle bir konu açmamıza müsaade var mı?

Forum özgür, dini bir konuda soru sorduğun için bastırılcaksan sen ben de bırakırım ki gerek yok çünkü problem olmayacak. (Hakaret etmediğin süre insanların inancına)

Bana hiçbir zaman inandırıcı gelmedi.
O zaman çıktılar ve şu an hiç denemiyorlar.

Bahane ise çok masraflı XD.
Bir kere daha çık da rakibin olmadığını göster bizlere.

Dini sorunlarımı cevaplamak isterseniz ayrı bir konu açabilirim.
Dinle ilgili tartışmalarda ben pek olmamayı tercih ediyorum. Dünya'da binlerce farklı inanış ve tanrı varken ve hepsi doğrusunun kendi inancı olduğunu adam öldürürcesine savunurken tartışılabilecek bir şey yok.

İnanç konusu insanın mantığına göre şekillenir. Sen kendi kendine üstünde düşün ve istersen mantığını tercih et istersen çocuklukta sana öğretilmiş şeyleri.

Bu arada Ay'a şu anda gidilmemesinin nedenlerinin başında bütçe/fayda oranı geliyor. Soğuk Savaş döneminde hem Amerikalılar hem Ruslar birbirlerine karşı her alanda üstün gelmek için yüzlerce milyar harcadılar. İtibardan tasarruf olmaz mantığı, sizlere de tanıdık gelmiştir. :D Ay üzerinde maden ticareti yapabileceğimiz etkili bir teknolojiye sahip değiliz, orada bizim için şu anda bir şey yok. Üstelik uzay programlarının bütçeleri geçmişe göre (enflasyon oranını hesaplarsan) kat kat daha düşük. Rusların maddi çöküşünün ana nedeni bu uzay yarışı, çökmelerine neden olan bir yarışta ABD yalan söyleyecek ve Ruslar buna susacak öyle mi?

Ne zaman tekrar Ay'a sık sık gidilir? Oradan bir kazanç sağlanabileceği zaman. Şu anda maden aramak için sonda göndersen kim bilir kaç yıl sonra oradan tonlarca ağırlıktaki materyali buraya taşıyacak ve oradaki işletmeyi devam ettirecek teknoloji olacak...

Son düzenleme:
Bir video vardı Astronot aya inerken lamba gibi bir şey düşüyordu yukarıdan.Bunun simülasyon olduğu söylense de gerçek aya iniş videosu ile oldukça benzerlik gösteriyordu. Kafamı karıştırmıştı bu video.

Yeni konular

Geri
Yukarı