Amerika'da iş önerisi

Hocam Green Card'ı nasıl alabilirim? Onun dışında orta halli bir Türk restoranında bahşişler ile birlikte ortalama ayda ne kadar kazanırım?

Green Card şans işi.

Akıcı İngilizce konuşman bizim burada işe yarayabilir ama orada pek fark etmez.
Burada aldığın diplomanın denkliği varsa oradada geçerlidir.

Vatandaş olmak değil özel bir yeteneğinin olması daha önemli.

Calisma izniniz yoksa, ya da vatandas degilseniz resmi olarak Amerika'da çalışamazsın.
Vatandaşı olursan sana bir sürü iş seçeneği çıkar ve amerikan vatandaşlığının türlü türlü nimetlerinden yararlanırsın.

Şu an tek yetenkli olduğum konu enstrüman çalabilmek. 3-4 tane enstrüman çalabiliyorum.

Oraya gitmeden önce logo tasarımcılığı gibi işlerle ilgilensem yeterli olur mu?

Sen beni dinle o zaman :)

Lise de ki arkadaşım 7.5 bin dolar karşılığında bir kadın ile evlendi, vatandaşlık için. Sende birisi ile evlen. Sen amerikan vatandaşı olunca iş bulman kolaylaşır, imkanların 3'e 4'e katlanır.

Hem gitar falan çalıp parada kazanabilirsin.

Ama şu an korona olduğundan dolayı amerikaya gidilmez.

Müslüman ülkeden gitmiyor, Türkiye'den gidiyor.

Burada istediğin kadar demagoji yapabilirsin ama orada Pakistan veya Afganistan gelen adam ile aynı statü de görüyorlar seni. Türkiye'de Müslüman kökeni/kültürü olan bir ülke. Adamların gözünde "Abİ BeNn ATeiStiM ZaTEn YAw" deyince kabul görmüyorsun onu demek istiyorum.

Hocam Green Card'ı nasıl alabilirim? Onun dışında orta halli bir Türk restoranında bahşişler ile birlikte ortalama ayda ne kadar kazanırım?
Cekilise katilabilirsiniz, ya da anlasmali evlenerek, 3 yil evli kaldiktan sonra alabilirsiniz. Ancak evlenirken, 30-40bin dolari gozden cikarmaniz lazim, bu isi hayrina yapmiyor evlenenler :)

Ikinci sorunun cevabi da, gideceginiz eyalete, hangi sehirde olacaginiza gore degisir. Ayda 1000 dolar da kazanabilirsiniz, 3000 dolar da

Cekilise katilabilirsiniz, ya da anlasmali evlenerek, 3 yil evli kaldiktan sonra alabilirsiniz. Ancak evlenirken, 30-40bin dolari gozden cikarmaniz lazim, bu isi hayrina yapmiyor evlenenler :)

Ikinci sorunun cevabi da, gideceginiz eyalete, hangi sehirde olacaginiza gore degisir. Ayda 1000 dolar da kazanabilirsiniz, 3000 dolar da
Hocam bu evlenme işi tam nasıl oluyor? Anlaşmalı evlenip, bir süre sonra boşanıyor muyuz? Yoksa direkt bodoslama mı?

@Tek7HackDedi hocam Green Card konusunu biraz daha açar mısınız? Tam olarak almak için neler gerekli, aldıktan sonra neler yapmayalım ve neler için gereklidir.

Öncelikle şans gerekli, 3 senedir bana çıkmıyor.

İkinci linkten bakabilirsin. Yaşını bilmediğimden şunu tavsiye edeceğim;

akrabalık yoluyla Green Card başvurusu için gerekli evraklar

Bu başlıktaki koşullar.
Hocam bu evlenme işi tam nasıl oluyor? Anlaşmalı evlenip, bir süre sonra boşanıyor muyuz? Yoksa direkt bodoslama mı?

Evlenceksin, birkaç ay sonra boşancaksın.

Burada istediğin kadar demagoji yapabilirsin ama orada Pakistan veya Afganistan gelen adam ile aynı statü de görüyorlar seni. Türkiye'de Müslüman kökeni/kültürü olan bir ülke. Adamların gözünde "Abİ BeNn ATeiStiM ZaTEn YAw" deyince kabul görmüyorsun onu demek istiyorum.
Forumda bi' ateist ilan edilmediğimiz kalmıştı, o da oldu haha.
Türkiye Cumhuriyeti devleti sosyal bir hukuk devletidir, resmi dini yoktur; laiktir.

Amerika/İngiltere/Fransa/Rusya gibi dünya ülkelerinde her türden arkadaşlarım var, orada "cahil" diye nitelendirilen kısım bizi Pakistan, Afganistan gibi ülkeler ile bir tutuyor evet ama eğitim-öğretim hayatı başarılı olan insanlar Türkiye'nin diğer 3. sınıf devletlerden farkı olduğunu biliyor. Mesela kimseyi kırbaçlamadığımızı, deveye binmediğimizi vb.

Bu arada Amerikan halkınında ki cahil kısım Türk halkından fazladır (Yüzde olarak).

Yeni konular

Geri
Yukarı