Aminoasitlerin oluşumu hakkında

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@HEXON1 Alınacak bir şey yok kimse her şeyi bilemez. Kimseye bundan dolayı aşağılamayız biz. Sadece bazıları geliyor acayip derecede sallıyor onlara ister istemez kıl oluyoruz.

Sallamadığıma eminim çünkü bir bilgi vermedim tamamen kendi düşüncelerimi yazdım. Önerebileceğin bir kaynak varsa bende okuyup izleyip öğrenmek ondan sonra yorumlamak isterim.

@BERWAR
Su konuyu actigin icin sana cok tesekkur ederim. Yilbasi milbasi ayagina kac gundur cok yuzeysel muhabbetler icindeydim, keyiften nargile yaptim kendime az once.

Boyle meseleleri kavga etmeden tartismak cidden cok zor, hele ki forumda. An itibariyle 6 sayfa mesaj olmus bir tane hakaret yok.

Dostum size fikir yürüten adamlar değil direkt düşüncelerinizle dalga geçecek insanlar lazım senin üslubundan o anlaşılıyor çünkü. Geçmişten beri dinlerin derdi insanlığın evrimleşip evrimleşmemesi değil. Sen insanın suda yaşayan canlılardan evrimleştiğini söylersin ve bu kanıtlanmış birşey değildir. Din insanın tanrı tarafından yaratıldığını ve onun tarafından evrimleştiğini söyler bunun da bilimsel bir kanıtı yoktur. Senin insanlarla derdin nedir ya da acın nerededir? Hakaret olmadan tartışılan şu konuda ne tarihi ne de bilimsel gerçeklere dayanmadan “şimdide evrim dinde var diyorlar” diyerek dalga geçiyorsun. Aç evrim teorisini Darwin den önce kimler teorik olarak ortaya atmış bir bak sadece.

Benzer olmasinin nedeni birbirlerinden kopyalamiş olmalari. Yahudilik, Hristiyanlik ve Musevilik dinleri Sümer mitleri ve Zerdüştlük ile benzerlik gösterir. Çünkü bu 3 dinde bunlardan kopyalanarak insan tarafindan oluşturuldu.

Zerdüşt bir düşünürdür Ahura Mazda kitabını yazarak kendini peygamber ilan etmiş, Zerdüşt peygamber olarak anılmaz Kuran da, ismi de geçmiyordu diye hatırlıyorum Kuran da, yanlışım varsa mutlaka düzeltin.

Sümerlerde aynı kavramlar var şimdi çıkıp Sümerlere de peygamber gitmiştir diyebilirsin yalniz Sümerler çok tanrılı bir anlayışa sahipler peygamber falan onlarda yok.

Benzer olmalarinin nedeni senin sandığın gibi değil anlayacağın. Ibrani dinler Sümer ve Zerdüşt kökenlidir.
@dansemacabre Kara hayvanlari sulardan evrimleşti ve bu fosillerle, DNA ve Genom tespitleriyle kanıtlanmış bir şey, bak önce bu bir öğren.

Din insanın tanrı tarafından yaratıldığını ve onun tarafından evrimleştiğini söyler bunun da bilimsel bir kanıtı yoktur
Kutsal kitaplarda Evrimleşme diye bir şey geçmez. Sana diğer mesajımda da belirttim.
@bitwise Okuyan, araştıran, sorgulayan tartışmayı doğru düzgün yapar, hakaret falan etmez. Ben konuyu açarken bu kadar mesaj atılacağını sanmıyordum. Sadece geçen konuda biri beni yalan söylemekle suçladı ben mesajini görmedim konu kapandi sonra dedim içimde kalmasin.

Son düzenleme:
@painkiller o umursamama durumu apateizm. Agnostisizm farklı bir şey. Hatta Alman Felsefesi'nin en keskin virajlarından birisi olan Kant, bir agnostik. Zamanının metafiziğini yok ediyor en kısa tabirle. Hani agnostik birisi neler yapmış, bunu bil diye söylüyorum. Hegel metafiziği toparlıyor gerçi orası ayrı.

Umursamamak ayrı, bilmiyorum veya sonra bilebilirim demek ayrıdır. Kendi içinde türleri de var.

Benzer olmasinin nedeni birbirlerinden kopyalamiş olmalari. Yahudilik, Hristiyanlik ve Musevilik dinleri Sümer mitleri ve Zerdüştlük ile benzerlik gösterir. Çünkü bu 3 dinde bunlardan kopyalanarak insan tarafindan oluşturuldu.

Zerdüşt bir düşünürdür Ahura Mazda kitabını yazarak kendini peygamber ilan etmiş, Zerdüşt peygamber olarak anılmaz Kuran da, ismi de geçmiyordu diye hatırlıyorum Kuran da, yanlışım varsa mutlaka düzeltin.

Sümerlerde aynı kavramlar var şimdi çıkıp Sümerlere de peygamber gitmiştir diyebilirsin yalniz Sümerler çok tanrılı bir anlayışa sahipler peygamber falan onlarda yok.

Benzer olmalarinin nedeni senin sandığın gibi değil anlayacağın. Ibrani dinler Sümer ve Zerdüşt kökenlidir.
@dansemacabre Kara hayvanlari sulardan evrimleşti ve bu fosillerle, DNA ve Genom tespitleriyle kanıtlanmış bir şey, bak önce bu bir öğren.

Kutsal kitaplarda Evrimleşme diye bir şey geçmez. Sana diğer mesajımda da belirttim.
@bitwise Okuyan, araştıran, sorgulayan tartışmayı doğru düzgün yapar, hakaret falan etmez. Ben konuyu açarken bu kadar mesaj atılacağını sanmıyordum. Sadece geçen konuda biri beni yalan söylemekle suçladı ben mesajini görmedim konu kapandi sonra dedim içimde kalmasin.

Senin evrimden kastın tür kuşakları arasında gezinmek mi sadece? İnsanoğlunun yüz yıllar önce basit viral hastalıklardan ölmesi ve artık bunlara karşı koyarak direnç göstermesi bikaç günde atlatması bile bir evrimdir. Sen burada evrim teorisini açıp insanlara bilgi öğretmeye değil, teoloji ve dinlere savaş ilan etmeye gelmişsin. Evrim teorisini savunanlarında en büyük problemi bu zaten.

@dansemacabre Benim dediğim sorulara cevap ver masal anlatma. Din düşmanlığım yok, neye inandığın beni ilgilendirmiyor.

Evrimi bilmiyorsunuz konuşmaya devam edip duruyorsun, Evrimi yalanlamayacağız ortaya çıkınca dinde çelişiyor yalanini ortaya attınız. Çünkü ayetleri kafaniza göre hepiniz farkli farkli yorumluyorsunuz. Kuran da bile yaziyor Kurani herkesin anlayabilmesi için anlaşılır kıldık diyor. Ama sizin gibiler çıkıp kendi kitabınızı bile yalanlayıp orada kastettiği şey farkli öyle yazmasi o manaya gelmiyor yalanlarina başvuruyor.

İnsanoğlunun yüzyıllar önce basit viral hastalıklardan ölmesi ve artık bunlara karşı koyarak direnç göstermesi bikaç günde atlatması bile bir evrimdir.
Bu direnci kazandiran da bilim adamlarının çıkardığı ilaçlardır, bilimin geldiği noktadır, senin dua ya da Tanrı sandığın kişi bunları yapmadi.

Seni burada zorla tutan yok, gerçekler zoruna gidiyorsa, dinlemek istemiyorsan başka konulara geç bize cevap yazmana gerek yok.

@dansemacabre Benim dediğim sorulara cevap ver masal anlatma. Din düşmanlığım yok, neye inandığın beni ilgilendirmiyor.

Evrimi bilmiyorsunuz konuşmaya devam edip duruyorsun, Evrimi yalanlamayacağız ortaya çıkınca dinde çelişiyor yalanini ortaya attınız. Çünkü ayetleri kafaniza göre hepiniz farkli farkli yorumluyorsunuz. Kuran da bile yaziyor Kurani herkesin anlayabilmesi için anlaşılır kıldık diyor. Ama sizin gibiler çıkıp kendi kitabınızı bile yalanlayıp orada kastettiği şey farkli öyle yazmasi o manaya gelmiyor yalanlarina başvuruyor.

Bu direnci kazandiran da bilim adamlarının çıkardığı ilaçlardır, bilimin geldiği noktadır, senin dua ya da Tanrı sandığın kişi bunları yapmadi.

Seni burada zorla tutan yok, gerçekler zoruna gidiyorsa, dinlemek istemiyorsan başka konulara geç bize cevap yazmana gerek yok.

Öyle yapacağım. Zira verdiğimiz cevaplardan da zerre kadar anladığınız bişey yok. Siz dinlere nefret kusmaya devam edin. Kustuğunuz nefretin de bilimde yeri yoktur bunu da bilin. Size iyi partiler :)

Not: Viral hastalıkların ilaç tedavisi yoktur. Kullanılan Anti-Viral ilaçlar sadece vucudun aktif mekanizmasını hızlandırmak ve semptomları hafifletmek amacıyla kullanılır. Madem artislik yapacaksınız bi konuda az biraz bilginiz olsun. :)

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı