Anakartı tinerle temizleme ?

baba06

Hectopat
Daha fazla  
Anakartım aşırı tozlanmış durumda. İnternette biraz araştırdım. Tinerli bezle falan temizle demişler. Bildiğin beze tiner sürüp temizlesem sorun olur mu? Yoksa başka bir yöntem var mı ?

Anakartı sök, fön makinesini soğuk ayara getir dene. Olmazsa anakartı basınçlı hava makinesi (Kompressor) kullanan iş yerine (oto, boya, tabela, koltuk..vb) götür abii bi hava basıp vericem de. Boya fırçası da işe yarar.
cilafircasi--1.jpg

Resim_1304700416.jpg

Anakartı sök, fön makinesini soğuk ayara getir dene. Olmazsa anakartı basınçlı hava makinesi (Kompressor) kullanan iş yerine (oto, boya, tabela, koltuk..vb) götür abii bi hava basıp vericem de. Boya fırçası da işe yarar.
cilafircasi--1.jpg

Resim_1304700416.jpg

650W-Blower-Kompresor-Supurge-Max-Emis-ve-Ufleme__63009364_0.jpg

Bundan 1 tane satın al. Sorununu kalıcı olarak çöz. Her masaüstü olan evde şiddetle tavsiye ediyorum. Bilgisayar toplarken bu parçayı da kesinlikle yazın.
Yapı marketlerde falan aynısını 20 liradan görmüştüm. Bu sadece temsili. 650 w olsun 1000 w aşmasın. Bendeki 650 w 20 m2 odada 1 uçtan diğer uca kadar basıyor havayı.

Öyle ana kartı söküp kaportacı süleyman abiye götürme falan uzun iş, 2 ayda bir yan kapağı aç kasayı balkona çıkart. Evde yaparsan ev sakinlerinin çıkan tozu görmesi sonucu yukarıdaki fırçalardan yeme ihtimalin var:)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben fön makinasının sıcak havasıyla yapıyordum, veya lastik şişirme pompası işe yarıyor.

Ana kartın üzerinde çok küçük devreler,hatlar,yollar, lehimler var. Sıcak hava sıkıntı yaratır diyemem, ancak yaratma ihtimali var.
Ama ana kart çok ısınıyor sıkıntı olmuyor. Bilemedim. Bana sorarsan yukarıdaki alet 20 lira hem ucuz hem etkili hem güvenilir.

Yahu arkadaşlar herkes çok farklı şeyler diyor. Bana elimde var olan: yani ücretsiz bir şeyle sorunsuz temizlemeyi söyleyebilecek yok mu?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı