Anakartın ses kartını iptal edip PCI ses kartı almak

Daha fazla  
Arkadaşlar iyi günler, anakartın ses çipi bozuk, BIOS'tan anakart'ın ses kartını iptal edip, bilindik marka PCI ses kartı alıp taksam sorun çözülür mü?
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çünkü gönderdiğiniz ASUS markalı xonar ses kartında ki girişler ortada ki girişe uyuyor anakartın.
Eyvallah usta, hani bazı ses kartları giriş soketleri küçük veya büyük ya ondan sordum.
Hayır işaretlediğim kısımlara takacaksınız. Küçük olanlar PCI-E x1 arabirimi oluyor onu herhangi bir PCI-E slotuna taktığınızda çalışır. Asus Xonar D2 PCI arabirimi kullanıyor en alttaki iki slottan birine takmanız gerekiyor.

Ama anakart da 2 uzun yuva var fakat ses kartında 3 diş var mantığını anlamadım kusura bakma lütfen.
İşte bahsettiğim olay da o. PCI slotunda tek çentik varken ses kartında 3 çentik oluyor. Neden böyle yapmışlar dediğim gibi hiçbir fikrim yok ama siz PCI arabirimli bir kartı o bahsettiğim slotlara taktığınızda sorunsuz bir şekilde kullanacaksınız. Zaten eski bir arabirim çok da kafa yormaya gerek yok öyle yapmışlar biz de o şekilde kullanalım. :D

İşte bahsettiğim olay da o. PCI slotunda tek çentik varken ses kartında 3 çentik oluyor. Neden böyle yapmışlar dediğim gibi hiçbir fikrim yok ama siz PCI arabirimli bir kartı o bahsettiğim slotlara taktığınızda sorunsuz bir şekilde kullanacaksınız. Zaten eski bir arabirim çok da kafa yormaya gerek yok öyle yapmışlar biz de o şekilde kullanalım. :D
Eyvallah, üzümünü ye bağını sorma diyorsun :D
Sağ ol üstat...

Hocam şimdiden hayırlı olsun. Aldığınız kartı kullandıktan sonra deneyimlerinizi aktarmanızı bekliyor olacağım.

Elbette...
Hocam şimdiden hayırlı olsun. Aldığınız kartı kullandıktan sonra deneyimlerinizi aktarmanızı bekliyor olacağım.

Hocam iyi günler diliyorum acil yardımınıza ihtiyacım var, ben bugün denemek için ucuz yoldan Creativ'in ses kartını aldım bu cızırtı hala yapıyor yardım lütfen.

Son düzenleme:
Bugüne kadar çok fazla USB ses kartı kullandım, attığınız USB ses kartını kullandığımda bende de cızırtı vardı. İki tane USB ses kartında hiç cızırtı olmadı şu ana kadar.

En çok memnun olduğum ve 1 yılı aşkın süredir sıkıntısız kullandığım: https://www.hepsiburada.com/gigasus-gg-au81-8-1-usb-ses-karti-pm-HB0000020JBP

İkinci olarak en sevdiğim (maalesef bunu kırmıştım elimle :D): Alfais 4753 Harici 8.1 Kanal Usb Çevirici 3.5mm Mikrofonlu Ses Kartı : Amazon.com.tr: Bilgisayar

Bu arada ilk attığımın stoğu yok, olmadığını biliyorum adını ve şeklini görmen için attım. Bulursan al ben bulamadım.

@Tuğrul Dogan Bey
Anakartın dahili yongasındaki arızadan kaynaklı bir cızırtı olabilir. Yalıtım olmadığı sürece dahili ses kartına bu cızırtı gelmesi muhtemel. Kapasitörlere ve DAC, codec gibi çipleri yoklayın gözle görülür bir sıkıntı görebilirsiniz. Gözle görünmüyorsa bilgisayarcıya götürün ölçüm yapsın belki bir yerinde kısa devre veya kaçak olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı