Anayasa Mahkemesi, din dersinin insan hakları ihlali olduğuna karar verdi

2 ders boş geçiyor diye düşün, müslümansan da gereksiz değil.
Derslerin boş geçmesi iyi bir şey mi? Belli bir amacı olmayan insanlar için iyi olabilir ama nitelikli bireyler sınıftaki şebeklerle 2 ders boş boş oturmak yerine bir şeyler öğrenmek istiyor olabilir. Ayrıca müslümanlar için de gereksiz. Din dediğimiz şey roket bilimi değil, müfredattaki gereksiz ayrıntıları ezberlemek yerine kutsal kitabı okumak, dini kaynağından öğrenmek tercih edilmeli.

Hmm. Peki bunda seni ilgilendiren şey nedir ğstad?
Ben beni ilgilendiriyor demedim. %85'ü Müslüman dedi. Bende doğrusunu söyledim. Bugüne kadar kimliklere direkt Müslüman yazılmasaydı kaç olacaktı Müslüman oranı? Bugün bir okula gir kaç tane öğrenci ben gerçekten Müslümanım diyecek?

Ben beni ilgilendiriyor demedim. %85'ü Müslüman dedi. Bende doğrusunu söyledim. Bugüne kadar kimliklere direkt Müslüman yazılmasaydı kaç olacaktı Müslüman oranı? Bugün bir okula gir kaç tane öğrenci ben gerçekten Müslümanım diyecek?
Ülkenin %40 müslüman değildi o zaman. Aile baskısı yüzünden müslüman görünenler, toplum baskısı yüzünden müslüman gözükenler, dışlanma korkusu yüzünden müslüman gibi görünenler... uzar bu liste.
Arkadaşım agnostik aile baskısı yüzünden oruç tutuyor.

Ben beni ilgilendiriyor demedim. %85'ü Müslüman dedi. Bende doğrusunu söyledim. Bugüne kadar kimliklere direkt Müslüman yazılmasaydı kaç olacaktı Müslüman oranı? Bugün bir okula gir kaç tane öğrenci ben gerçekten Müslüman'ım diyecek?

Okulumuzdan örnek vereyim ateist yok çünkü herkese saçma geliyor 5-6 tane deist arkadaşımız var o kadar.

Hmm dostum doğrusu demişsin ama benim bildiğim doğru objektif bir kavramdır ya... Yinede sağol.

Yeni konular

Geri
Yukarı